aA
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turi 33 asmenų, įtariamų viešųjų ir privačių interesų pažeidimu, tiriant galimą korupcijos skandalą Druskininkų vandens parke, sąrašą, tačiau tyrimo dėl jų pradėti negali, kol nėra baigtas Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamas ikiteisminis tyrimas.
Druskininkų vandens parko skandalas: 33 įtariamieji
© DELFI

„Mes turime tokį sąrašą, kuris yra iš 33 asmenų. Turime klausimų dėl nepotizmo, dėl nedeklaravimo, dėl neišsamaus deklaravimo, bet jei komisija pradėtų tyrimą, turėtų jį iškart stabdyti ir sulaukti ikiteisminio tyrimo pabaigos“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė VTEK Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys.

VTEK šių asmenų pavardžių kol kas neviešina, nurodo, jog pavardžių šiame sąraše gali atsirasti ir daugiau.

M.Siaurio teigimu, sąrašas sudarytas remiantis komisijos atlikta analize.

„(Į sąrašą - BNS) patenka ir tie, kurie lankėsi (Druskininkų vandens parke - BNS). (...) Kiti yra tie, kurie susiję kitokiais ryšiais, giminės ryšiais, dėl darbo ar kažkokiais sprendimų priėmimo ryšiais“, - kalbėjo M.Siaurys.

„Mes analizavome tą situaciją plačiai nuskambėjusią, komisija dukart analizavo tą situaciją, bet tyrimo pradėti negalime, įstatymai mums draudžia, kol vyksta ikiteisminis tyrimas. Mes medžiagą renkame, domimės, jei bus konkretūs dalykai, tai beveik esu tikras, kad tyrimai bus atlikti“, - spaudos konferencijoje tikino VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius.

Pasak jo, komisija ketina analizuoti, ar Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas tinkamai yra užpildęs savo interesų deklaraciją.

„Mūsų požiūriu, yra problema Druskininkuose, kad per visą nepriklausomybės laikotarpį yra atsiradusi vienintelė pato situacija, kada taryba į kiekvieno savo posėdžio darbotvarkę įtraukia klausimą dėl etikos komisijos skyrimo, o opozicija teikia kandidatą į pirmininkus, kuris pagal Korupcijos prevencijos įstatymą negali būti laikomas nepriekaištingu. Gaunasi, kad jau devynis kartus šitas klausimas buvo keltas ir iki šiol nėra išspręstas. Nuėjome iki teisminio proceso, užkūrėme didelį mechanizmą, kuris turbūt baigsis savivaldybės įpareigojimu sukurti etikos komisiją. Bet problema niekur nedingo, mes neturim vietinio etikos sargo Druskininkuose ir čia jau yra toliau tąsa, kaip atsiranda įvairūs interesų konfliktai ir problemos toj savivaldybėj“, - kalbėjo M.Siaurys.

STT atlieką tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės įmonėje „Aqua“. Įtariant piktnaudžiavimu neseniai buvo sulaikytas šio centro vadovas Edmundas Antanaitis. Bendrovės vadovas, kaip įtariama, kartais pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalinamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis.

Druskininkų meras socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Ričardas Malinauskas šią savaitę neigė, kad savivaldybės įsteigtoje įmonėje „Aqua“ aukšti politikai ilsisi nemokamai. Merui taip pat nekliūna, kad įmonėje dirba keliolika savivaldybės vadovų artimųjų, tarp jų – mero dukra ir pirmoji žmona: Evelina Malinauskaitė, Daiva Malinauskienė, Druskininkų mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus žmona Vilija Urmanavičienė, sūnus Tomas Urmanavičius, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės sūnus Gytis Jurgelevičius, Druskininkų savivaldybės tarybos narė Inga Šinkonienė, Druskininkų savivaldybės tarybos nario Virgaudo Taletavičiaus žmona Giedrė Taletavičienė, „Aqua“ centro valdybos pirmininko Algirdo Svirsko pusbrolis Gintaras Svirskas.

LRT laidoje „Dėmesio centre“ paklaustas, ar jam nekyla įtarimas, jog tai yra nepotizmas, t.y. savų protegavimas, meras atsakė: „Kol rezultatai geri – neturiu jokių pretenzijų“.

Seime praėjusią savaitę daugiausiai valdančiųjų balsais blokuotas tyrimas dėl galimos korupcijos Druskininkų vandens parke. Socialdemokratai pareiškė, kad STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Druskininkų, todėl klausimo svarstymas komisijoje esą galėtų būti suprastas kaip poveikis pareigūnams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Perspėja: žmoniją nuo branduolinio susinaikinimo skiria vos vienas apsiskaičiavimas (1)

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas perspėja, kad žmoniją nuo...

Estijos ir Latvijos žingsnis sukėlė audrą tarp Lietuvos politikų: retorika „peržengia padorumo ribas“ (21)

„Kažkas didžiavalstybiško mumyse yra – likę mus seka. Ne atvirkščiai“, – teigia Seimo...

Po Kinijos pareiškimų aiškėja, kaip atsilieps Lietuvai: situacija gali dar labiau pablogėti

Kinijai pareiškus apie nutraukiamus ryšius su Lietuva susisiekimo srityje, Nacionalinės aviacijos...

Europai – nauji Medvedevo grasinimai: ten taip pat gali įvykti nelaimingų atsitikimų (4)

Rugpjūčio 12 d. buvusio Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo žinutėje nuskambėjo grasinimas...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Ūkininkai laukia, kai laukus galės dirbti nuo sofos: ar tokia ateitis reali?

Sparčiai besivystančios technologijos keičia visus sektorius. Ne išimtis ir žemės ūkis. Jau...

Lietuva Baltarusijai įteikė notą: išreiškė protestą dėl veiksmų prieš lietuvišką mokyklą

Užsienio reikalų ministerija penktadienį išsiuntė oficialią notą Baltarusijos ambasadai...

Nustebinti net patyrę stebėtojai: „Wizz Air“ lėktuvas – vos keli metrai virš turistų galvų

Tai širdį veriantis momentas, kai „Wizz Air“ keleivinis lėktuvas , leidęsis Graikijos...

Karas Ukrainoje. Reikšmingi pokyčiai kare: Rusijai dabar teks ginti „nepasiekiamą“ teritoriją žiniasklaida: ataką Kryme surengė Ukrainos specialiosios pajėgos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareikalavo, kad Rusijos pajėgos nedelsiant paliktų...

Po viceministrės vizito Taivane Kinija nutraukia ryšius su Lietuva susisiekimo srityje papildyta (14)

Reaguodama į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane šią savaitę Kinija pareiškė įvedanti...

Šešiolikmečių vaikinų rinktinės startas: Lietuva – Prancūzija

Penktadienio popietę Makedonijos sostinėje Skopjėje prasidėjo Europos šešiolikmečių vaikinų...