aA
Atsakydama į Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio pavedimą – išnagrinėti Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipimąsi į Vyriausybę dėl galimybės išsaugoti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose, perimant jį Druskininkų savivaldybės administracijos žinion ir įkuriant ten meno mokyklos filialą, Teisingumo ministerija teigia nesiimsianti priimtų teisės aktų, šiuo atveju – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimų, aiškinimo, nes tai nėra ministerijos kompetencija.
Vijūnėlės dvaras jau pradėtas ardyti
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Taip pat Teisingumo ministerija nesiims iniciatyvų ieškoti galimybių gyvenamojo pastato Druskininkuose, priklausančio Žilvinui ir Zinai Poviloniams, paskirties pakeitimo bei jo perėmimo valstybės ar savivaldybės žinion, sudarant su faktiniais pastato savininkais ir Druskininkų savivaldybės administracija taikos sutartį.

„Prieš tvirtinant taikos sutartį teismas turi įvertinti šalių pasiektos sutarties sąlygas. Vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 42 straipsnio 2 dalimi, teismas netvirtina šalių taikos sutarties, jeigu teikiama tvirtinti taikos sutartis prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. birželio 22 d. nutarties civilinėje byloje konstatavo, kad ginčo statyba prieštarauja imperatyviems reikalavimams, nustatytiems specialiosiomis žemės naudojimo sąlygomis – Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ 77 punkto nuostatoms. Atsižvelgdamas į tai, vadovaudamasis Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo 9 dalies 1 ir 2 punktų nuostatomis, teismas konstatavo, kad nagrinėjamu atveju nėra galimybės pašalinti neteisėtos Vijūnėlės dvaro statybos padarinius pastato nenugriaunant“, – teigiama teisingumo viceministrės Irmos Gudžiūnaitės pasirašytame rašte Vyriausybės kanceliarijai.

Pasak Teisingumo ministerijos, remiantis teismų praktika, „kol neteisėtos statybos įteisinimo klausimai įstatymo nustatyta tvarka nėra išspręsti, tokios statybos padariniais (statiniais) naudotis ar juos perduoti kitiems asmenims draudžiama pagal Civilinio kodekso 4.103 straipsnio 1 dalį. Taigi, tokia statyba negali būti perduota kieno nors, įskaitant valstybę ar savivaldybę, nuosavybėn“.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika DELFI teigia, kad ministerija nesvarsto galimybės sudaryti darbo grupės, kaip to prašė Druskininkų savivaldybė, nes, pasak ministro, „Lietuvos Aukščiausiasis Teismas aiškiai pasakė, kad minėtos statybos yra neteisėtos, ir nurodė vienintelį būdą, kaip ši neteisėta veika gali būti išspręsta – t.y. nugriaunant minėtą gyvenamosios paskirties pastatą Druskininkuose“.

K. Mažeika taip pat priminė, kad „Lietuva yra teisinė valstybė, kur teisingumą vykdo teismai, ir jokie neteisėti atskirų institucijų, net ir valstybės, sprendimai negali ir neturi tapti pagrindu ieškant būdų, kaip išvengti atsakomybės ir mokesčių mokėtojų pinigais išpirkti privatų pastatą visuomenės reikmėms“ .

Dėl to, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimai privalo būti vykdomi, o vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose – nugriautas, yra pasisakęs ir premjeras Saulius Skvernelis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(107 žmonės įvertino)
4.4112

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Ne tik Baltijos kelio 30-metis: ar ne per greitai mes užmirštame skaudžias istorijos pamokas?

Lietuva ir kitos Baltijos šalys šiandien iškilmingai mini Baltijos kelio 30-metį. Tačiau dažnai...

Kas sieja Seimo narę ir Rusijos žvalgybininką: abiejų karjeros šuoliams įtarimai nesutrukdė (84)

Tylus, mandagus, gerai informuotas, atidus klausytojas. Taip apibūdintas Rusijos konsulas Klaipėdoje...

Absurdas: įsigaliojus naujai tvarkai gali tekti blokuoti tarptautines el. prekybos svetaines (73)

Pagal paruoštą naują tvarką, kuri turėtų įsigalioti nuo rugsėjo 1-osios, Valstybinė...

Kūdikio mirtimi pasibaigęs gimdymas namuose: gydytoja papasakojo, kokia moters būklė (140)

Ketvirtadienį žiniasklaidą pasiekė žinia, kad Vilniuje paryčiais namuose vykdytas gimdymas...

Vytautas Landsbergis: šis agresyvus Kremliaus planas – tai jau karas (132)

Profesorius Vytautas Landsbergis sako, kad Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje statybos...

Per masinę avariją Vilniuje nukentėjo nėščia moteris ir paauglė susiformavo didelės spūstys, patikslinta (38)

Penktadienį Vilniuje , Liepkalnio gatvėje , susidūrė dvi transporto priemonės. Pirminiais...

Ieškomas valstybės tarnautojas – alga 8580 eurų (100)

Aplinkos ministerija paskelbė konkursą valstybės įmonės „Valstybinių miškų urėdija“...

Rinktinė rytinę treniruotę surengė viešbutyje, aklimatizacija vyksta pagal planą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį ryte treniruotę surengė viešbutyje ir kartu su...

Pranckietį jau puola ir opozicija: tai labai rimta Seimo vadovo klaida (216)

Opozicija neatmeta, kad dėl interpeliacijos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui galėtų...

4 prietaisai, kurie naudoja elektrą, net jeigu yra išjungti (19)

Ar žinote, kad kai kurie prietaisai gyvena slaptą gyvenimą ir tęsia darbą net ir tada, kai...