aA
Briuselyje trečiadienį vykusiame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje pagrindinis dėmesys buvo skirtas 2021–2027 metų ES daugiametei finansinei programai.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock

BRT diskusijų metu užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos pateiktas pasiūlymas dėl daugiametės finansinės programos nėra tinkamas pagrindas tolesnėms diskusijoms.

„Šis derybų paketas nei žingsniu nepriartina prie kompromiso. Jame nebuvo atsižvelgta į daugumos valstybių narių ir Europos Komisijos poziciją, kad tolesnis biudžeto mažinimas neleis pasiekti ambicingų klimato kaitos tikslų ir įgyvendinti ES strateginės darbotvarkės. Būtina rasti sprendimą dėl pagal pasiūlymą beveik trečdaliu Lietuvai mažėjančio sanglaudos politikos finansavimo ir vis dar drastiškai besiskiriančių tiesioginių išmokų dydžio ES valstybių narių ūkininkams. ES sutartiniai įsipareigojimai – pakankamas ir nenutrūkstamas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo ir Kaliningrado specialiosios tranzito schemos finansavimas – privalo būti gerbiami ir vykdomi“, – pabrėžė viceministras A. Zananavičius.

Rengiantis gruodžio 12–13 dieną vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, pagrindinės diskusijos vyko dėl klimato kaitos. Viceministras išreiškė palaikymą ambicingai ES klimato politikai.

„Palaikome tikslą iki 2050 metų užtikrinti ekonomikos poveikio klimatui neutralumą. Tam reikalinga ES ilgalaikė strategija, paremta visaapimančiu požiūriu, įtraukianti visus sektorius ir priemones. Siekiant teisingo ir socialiai subalansuoto perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos visose valstybėse narėse, naujojoje daugiametėje finansinėje programoje turi būti numatytos tinkamos finansinės paskatos. Ne mažiau svarbu, kad trečiosios šalys laikytųsi aukščiausių tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinio saugumo standartų“, – sakė viceministras A. Zananavičius.

Europos Komisija pristatė veiksmus dėl ES plėtros metodologijos reformos rengimo, pabrėžė derybų pradžios su Šiaurės Makedonija ir Albanija 2020 metų kovo mėnesį svarbą. Lietuva prisijungė prie bendraminčių valstybių dokumento, kuriame pažymima, jog ES plėtros procesas neturi būti vėlinamas, o požiūris Europos Komisijai rengiant ES plėtros metodologijos peržiūrą turi būti pragmatiškas ir vykti paraleliai.

BRT taip pat vyko Vengrijos klausymai dėl teisinės valstybės bei aptarta teisinės valstybės padėtis Lenkijoje. Ministrai keitėsi nuomonėmis dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo gerinimo prasidėjus naujam ES politiniam ciklui. Nuo 2020 metų sausio 1 dienos ES Tarybai pirmininkausianti Kroatija pristatė 2020 metų Europos semestro veiksmų planą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Svarbi pergalė Eurolygoje: „Žalgiris“ atvėsino įkaitusį ASVEL klubą (262)

Dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojantis Kauno „Žalgiris“ (15/12) sėkmingai pradėjo...

Dailius Dargis | D+

Lengvų pinigų siekusį lietuvį bendratautiečiai paaukojo japonams: pateko į pragarišką kalėjimą jakudzų ir kitų legendų kompanijon

Kaunietis Andrius Gavėnas prieš keletą metų ištvėrė tikrą pragarą. Tuo metu jis keliems...

Navicką nustebino kolegų požiūris į homoseksualus: panašiai sakėme žydams, uždarydami juos į getus (346)

Viešojoje erdvėje netylant karštoms diskusijoms dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo, šeimos...

Modesta Meškė | D+

Biomedicinos mokslų daktarė įvardijo svarbiausius produktus ir vitaminus, būtinus moters grožiui: be jų senėjimo proceso nepristabdysime

Jeigu tik galėtume, išrastume jaunystės eliksyrą . O kur jis iš tikrųjų slypi? Kokiuose...

FNTT sulaikė vieną turtingiausių Lietuvos verslininkų Rimandą Stonį: teigė esąs sulaikytas „visiškai be reikalo“ papildyta 21.36 val.  (439)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ( FNTT ) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos...

Kamuolio palietimus suskaičiavęs Schilleris: jei galvotume tik apie krūvius, neturėtume 15 pergalių (1)

Jei nori įvykdyti pergalių ekspreso apiplėšimą, turi pasitelkti ir įprastame protokole...

Kinija nerimauja dėl nekilnojamojo turto ir JAV bei Europos rinkų burbulų (7)

Aukščiausias Kinijos bankininkystės reguliuotojas pareiškė , kad „labai nerimauja“ dėl...

Šia pavojinga liga Lietuvoje serga apie 80 žmonių, tačiau daugiau nei pusė nė nežino ją turintys (44)

Įsivaizduokite, jog po kiekvieno sumušimo ant jūsų kojos ar kitos kūno vietos atsiranda ne...

Prieš pajamų deklaravimo startą perspėja: svarbu nepraleisti datos, po kurios gresia delspinigiai (28)

Jau trečiadienį prasidės procedūra, kuri daugeliui lietuvių vis dar išlieka gana nemaloni –...