Pirmadienį Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama įvertinti, ar Seimo nariai Aušrinė Armonaitė, Simonas Gentvilas, Eugenijus Gentvilas, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Gintaras Steponavičius, Gabrielius Landsbergis, Dainius Kreivys ir Mantas Adomėnas nesupainiojo viešų ir privačių interesų pasirašydami Seimo narių teikimą, kuriuo Seimui siūloma pareikšti nepasitikėjimą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke Laura Matjošaityte.
Agnė Širinskienė
© DELFI / Karolina Pansevič

Kreipimesi į etikos sargus atkreipiamas dėmesys į tai, kad pastaraisiais mėnesiais VRK vykdė arba dar tebevykdo tyrimus dėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) ir Tėvynės sąjungos -Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) veiksmų. VRK tyrimo objektai - minėtų politinių partijų ir su jomis susijusių viešųjų įstaigų veikla vykdant įvairius renginius ir mokymus, kuria galimai buvo pažeistos teisės aktuose įtvirtintos nuostatos dėl politinių partijų finansavimo.

„Po VRK atlikto tyrimo LRLS neteko pusės metų valstybės dotacijos. O VRK išvadose ne kartą minimos Seimo narių, pasirašiusių teikimą dėl nepasitikėjimo VRK pirmininke, pavardės - A. Armonaitės, G. Steponavičiaus, E. Gentvilo, S. Gentvilo, V. Čmilytės-Nielsen. Dėl VRK sprendimų LRLS atžvilgiu vyko ir tebevyksta teisminiai ginčai“, - sako A. Širinskienė.

VRK tyrimas dėl TS-LKD mokymų tęsiasi nuo praėjusių metų pabaigos. VRK aiškinasi, ar TS-LKD mokymai, kuriuos organizavo VšĮ „Demokratinės politikos institutas“, taip pat nebuvo finansuojami kitų juridinių asmenų lėšomis, t. y. pažeidžiant teisės aktų nuostatas. Viešoji įstaiga „Demokratinės politikos institutas“, kaip ir liberalų atveju, glaudžiai susijusi su politine partija, kuriai ši įstaiga organizuoja mokymus. VšĮ „Demokratinės politikos institutas“ dalininkai - Seimo nariai M. Adomėnas ir D. Kreivys. Anot A. Širinskienės, VRK atliekamame tyrime minimas ir TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis. Šių metų vasario 22 d. VRK posėdyje buvo svarstoma išvada dėl TS-LKD mokymų, tačiau tyrimas buvo pratęstas ir vyksta toliau.

„Matant situaciją yra akivaizdu, kad pasinaudodami savo tarnybiniais įgaliojimais ir Seimo nario statusu šie Seimo nariai siekia neteisėtai suvaržyti ir daryti įtaką VRK darbui vykdant politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo tvarkos pažeidimų tyrimą. Tuo pat metu taip netiesiogiai kerštaujama VRK pirmininkei, bandoma menkinti jos profesinę reputaciją - visa tai už VRK jau priimtus pagrįstus ir teisėtus, tačiau opozicinių partijų lyderiams nepalankius sprendimus“ - savo kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją pažymi Seimo narė A. Širinskienė.

Jos nuomone, toks Seimo narių elgesys galimai pažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas ir taip pat Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintus teisingumo, sąžiningumo, nesavanaudiškumo, padorumo principus.

Kaip pastebi A. Širinskienė, tai nėra vienintelis opozicinių partijų bandymas daryti spaudimą VRK bei VRK pirmininkei. Anot jos, kovo 13 d. opozicinių Seimo partijų atstovai (LRLS, TS-LKD) pakvietė VRK vadovę aiškintis dėl VRK veiklos ir viešai darė spaudimą reikalaudami, kad L. Matjošaitytė atsistatydintų. A. Širinskienės teigimu, būtent tą dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinėjo LRLS skundą dėl VRK, kuriai teisme atstovavo L. Matjošaitytė, sprendimo neskirti valstybės dotacijos.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Milijonieriumi prisistatantis Aaronas Perezas sėdo į kalėjimą JAV, laisvėn išeis tik 2022-aisiais (127)

Mūsų šalyje puikiai žinomas, dažnai viešintis ir dar visai neseniai nepilnametę sužadėtinę...

Teks prisitaikyti prie naujo klimato: nei vasaros, nei žiemos nebebus tokios, kaip anksčiau (91)

Ekstremalūs orų pokyčiai, kai vienus kraštus skandina potvyniai, o kitus kepina nebūdingas...

Valdžia turi realų kainų mažinimo įrankį, tačiau elgiasi priešingai? (1)

Valstybė gali mažinti kainų augimą dviem būdais – didindama konkurenciją ir šviesdama...

Andrius Tapinas. Dienos, kai valstiečiams eina (447)

Kolega Rimvydas Valatka įdomiai rašo apie paskutinius neribotos valstiečių arogancijos metus.

Įspėjimas iš Prahos: vyksta intervencija Zemanas atsitvėrė tylos siena  (13)

Čekija ir Slovakija antradienį mini 50 metų senumo įvykius, kai sovietų tankai sutriuškino...

Prie sostinės daugiabučių nebeliks įprastų šiukšlių konteinerių: kokie pokyčiai laukia gyventojų (17)

Liepos pabaigoje Vilniuje, Karoliniškėse, buvo pristatyta nauja atliekų surinkimo aikštelė. Joje...

Kraupūs vaizdai iš Lietuvos fermų: štai kokį pragarą turi iškęsti bejėgiai žvėreliai (271)

DELFI pasiekė šokiruojanti filmuota medžiaga iš Lietuvoje esančių kailinių žvėrelių ūkių....

Pavojus dėl tymų grėsmingai auga: susirgo rekordiškai daug europiečių (64)

Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Europoje tymais...

Afganistano sostinė atakuota raketomis, vyksta susirėmimai atnaujinta 10:58 (100)

Šalia Afganistano sostinės diplomatinio rajono antradienį anksti ryte nukrito mažiausiai...

Rusijoje SSRS laikų laboratorija paversta į kriptovaliutos kasyklą (3)

Viena Rusijos bendrovė pirmadienį atidarė, jos teigimu, didžiausią šalyje kriptovaliutos...