Parašus ketina atsiimti ne tik opozicijos, bet ir valdančiųjų „valstiečių“ atstovai.

Pirmieji tai padarė du konservatoriai – pirmadienį parašus atsiėmė Irena Haase ir Sergejus Jovaiša. Trečiadienį – du liberalai: Jonas Varkalys ir Ričardas Juška. Trečiasis pasirašęs liberalas Juozas Baublys tai žada padaryti artimiausiu metu.

„Kai renkami parašai, informacija pateikiama žodžiu, visi skuba, prašo tuoj pat pasirašyti. (...) Viena buvo pasakyta žodžiu, po to kai įsigilinome, matome truputėlį kitaip“, – savo sprendimą atšaukti parašą BNS aiškino R. Juška.

Pareiškimą dėl parašo atšaukimo parašė ir pirmoji Seimo vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė.

„Pasirašiau specialų raštą, kai Seimo narys atsiima parašus, ir kiek žinau iš mūsų frakcijos tai padarė dar keletas Seimo narių“,– BNS sakė ji.

Vicepirmininkės duomenimis, parašus atšaukti planuoja keturi–penki „valstiečių“ frakcijos nariai.

R. Baškienė teigė, kad prioritetas turi būti skiriamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiamoms Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms.

žinodama, kad socialinės apsaugos ir darbo ministras parengė naują įstatymo projektą, kuriame tikslinamas grėsmės lygiai, kiti klausimai, bet neliečiamas smurto apibrėžimas, negali būti didesnio ar mažesnio smurto.

„Dar prie to grįšime pirmadienį, kviečiame socialinės apsaugos ir darbo ministrą, jis atėjęs į frakcijos posėdį mums išaiškins, kokį projektą teikia Vyriausybė ir prioritetą mes matome Vyriausybės teikiamam projektui – taisyti situaciją, kad nebūtų vaikų grobimo iš šeimų prisidengus pagalba šeimai, bet kartu pasisakant, jog smurtas negalimas“, – tvirtino R. Baškienė.

Jos duomenimis, gruodžio 11 dieną numatomas ministerijos parengto projekto pateikimas Seimui.

„Tai pataisantis klaidas, bet negrįžtantis atgal projektas“, – pabrėžė R. Baškienė.

Grupė parlamentarų po rezonansinio vaikų paėmimo iš kauniečių šeimos atvejo įregistravo pataisas, kurios keičia smurto prieš vaikus sąvoką. Numatoma, kad fiziniu smurtu prieš vaiką būtų laikomas tik sukeliamas žymus skausmas, o į psichologinio smurto apibrėžimą įtraukiamas „prievartinis vaikų ir tėvų atskyrimas prieš jų valią“.

Šias pataisas inicijavo „valstietis“ Mindaugas Puidokas su daugiau kaip 50 parlamentarų iš „valstiečių“, „tvarkiečių“ konservatorių bei kitų frakcijų.

Pataisas sukritikavo nevyriausybininkai, premjeras Saulius Skvernelis, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Nevyriausybininkų teigimu, M. Puidoko bei dalies kitų parlamentarų inicijuotomis pataisomis būtų įteisintas smurtas prieš vaikus.