aA
Panevėžio biudžetas koreguoja ir vasaros atostogų planus. Ieškant būdų, kaip sutaupyti, birželį Panevėžyje dirbs visi darželiai, tačiau liepą ir rugpjūtį – po pusę. Kaip tokią naujovę priėmė tėvai ir pedagogai?
Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Shutterstock

Eksperimentinis projektas

Panevėžio biudžetas koreguoja ir vasaros atostogų planus. Ieškant būdų, kaip sutaupyti, visi miesto darželiai turės vieną mėnesį nedirbti. Tokiam planui laukiama Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimo.

Nors karantinas dar nesibaigė, Panevėžyje į darželius jau sugrįžo didžioji dalis vaikų. Nuo kovo pradžios jų lankomumas siekia 70 proc. Daugelis tėvų jau sulaukė žinios, kada planuoti atostogas. Mat šiemet dėl lėšų trūkumo atsisakoma pastarųjų kelerių metų praktikos, kai vasarą dirbdavo absoliučiai visos miesto ikimokyklinės įstaigos. Iš pradžių buvo planuota per vasarą palikti tik kelias budinčias įstaigas, kaip būdavo prieš penkerius metus ir dar anksčiau, visgi nuspręsta tokių drastiškų priemonių nesiimti. Birželį Panevėžyje dirbs visi darželiai, liepą – 14, o rugpjūtį – 15.

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Aušra Burbienė teigė, kad tokia praktika, kai darželiai nedirbs po mėnesį, bus visiškai nauja. Tikimasi, kad šitaip įstaigoms pavyks sutaupyti, o kartu bus patenkinti ir tėvų poreikiai.

„Projektas jau parengtas. Kiekviena įstaiga turės po mėnesį atostogų – vienos nedirbs liepą, kitos – rugpjūtį. Per šį mėnesį jos galės savo pedagogus ir aptarnaujantį personalą išleisti atostogų, o kartu atlikti remonto darbus“, – kalbėjo A. Burbienė.

Darželiai koreguoja tėvų vasaros planus
© Sekundė.lt

Tėvai, žinodami, kurį mėnesį nedirbs jų atžalų lankomas darželis, anot specialistės, gali iš anksto planuotis atostogas. Tokiu atveju, kai nebus galimybės atostogauti, vaikus priims kitas tame pačiame mikrorajone esantis darželis.

„Įstaigos tariasi tarpusavyje, kaip būtų galima užtikrinti tiek savo, tiek kitos įstaigos vaikų priėmimą. Tėvams patiems tikrai nereikės ieškotis kito dirbančio darželio“, – patikino A. Burbienė.

Laukia ministerijos pozicijos

Anot Švietimo skyriaus specialistės, šiemet atlikta tėvų apklausa parodė, kad vasarą miesto ikimokyklines įstaigas pageidautų lankyti apie 50–60 proc. vaikų, net jeigu jų lankomas darželis nedirbtų. Koks bus realus poreikis, paaiškės tik vasarą, mat dažnai tėvai rezervuojasi vietą „dėl atsargos“.

„Kol kas stebime ir analizuojame situaciją. Dėliojamės, kad viena kitos vaikus priimtų panašaus dydžio įstaigos. Šis projektas nebus patvirtintas tol, kol Sveikatos apsaugos ministerija nepateiks atsakymo, ar vasaros laikotarpiu bus leidžiama ne tik jungti ir performuoti grupes, bet ir jungti ugdymo įstaigas. Kaip matome, kol kas sergamumo situacija lieka sudėtinga“, – sakė A. Burbienė.

Pasak ikimokyklines įstaigas kuruojančios specialistės, jeigu epidemiologinė situacija išliktų grėsminga ir jungti atskirų įstaigų nebūtų leidžiama, būtų galvojama ir apie kitą scenarijų.

„Turime ir variantą B, bet kol nežinome, kokia ministerijos pozicija, nenorėtume apie jį kalbėti. Ar pavyks sutaupyti, nežinome, bet laikysimės pozicijos, kad dirbtų bent pusė darželių“, – tvirtino A. Burbienė.

Metų galo neprognozuoja

Panevėžio savivaldybės Strateginio planavimo ir finansų skyriaus specialistė Ilona Meilūnienė teigė, kad biudžete numatyta lėšų vasaros darbui vertinant, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais įstaigos dirbtų 50 proc. pajėgumu.

Darželiai koreguoja tėvų vasaros planus
© Sekundė.lt

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų biudžetuose šįmet mažiau pinigų nei ankstesniais metais. Taip yra todėl, kad šiais metais iš valstybės biudžeto savarankiškoms Savivaldybės funkcijoms vykdyti skirta 2 milijonais eurų mažiau. Tačiau ikimokyklinės įstaigos, skirtingai nei mokyklos, finansavimą gauna iš kelių krepšelių: ne tik miesto biudžeto, bet ir priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo krepšelių, tėvų lėšų bei kitų kišenių. Todėl metų pradžioje tvirtinti, kad įstaigos pritrūks lėšų, irgi būtų neteisinga.

Strateginio planavimo ir finansų skyriaus vedėjos Audronės Meškauskienės teigimu, per anksti kalbėti, kad metų gale pritrūks lėšų darželių darbuotojų atlyginimams.

„Tiek lėšų, kiek buvo suplanuota pernai, šiemet biudžete nenumatyta. Tačiau darželių veikla finansuojama iš kelių šaltinių, be to, šiemet kitaip organizuojamos ir kai kurios veiklos, tad tikrai negalime pasakyti, kad metų gale pritrūks įstaigoms pinigų, o gal kaip tik pavyks sutaupyti“, – teigė A. Meškauskienė.

Auklė – prabanga

Kai kurie darželinukų tėvai sako, kad tokie pokyčiai įnešė sumaišties. Du mažamečius auginanti Dovilė stebisi, kad jau turi planuoti atostogas, nors pandeminė situacija išlieka sudėtinga.

„Mūsų grupės vaikai vasarą darželį lankys praktiškai visi. Jeigu skaičiuosime ir ateinančiuosius iš kito darželio, tai ne tik kad srautus bus sudėtinga valdyti, bet ir su higienos normomis bus prasilenkiama“, – mano panevėžietė.

Auklėtojos jai jau pranešė, kad darželis atostogaus liepą, o rugpjūtį dirbs. Dovilės teigimu, ji pati dar nežinanti, kada gaus vasaros atostogų. Kadangi kolektyvas nėra didelis, žino, jog atostogauti visą mėnesį nebus galimybės.

„Bent dvi savaites privalėsiu abu vaikus vesti į kitą darželį, nes senelių nėra, o auklę samdyti per didelė prabanga. Vaikams bus didžiulis stresas. Suprantu, kad ir pedagogams reikia atostogų, bet kažkaip ankstesniais metais pavykdavo suderinti ir darbuotojų atostogas, ir tėvų poreikius“, – stebisi mama.

Vaikas su aukle
Vaikas su aukle
© Shutterstock

Nori atostogų

Panevėžio ikimokyklinio ugdymo mokyklų vadovų asociacijos vadovė bei darželio „Linelis“ direktorė Vera Janikūnienė teigė, kad sumanymas vienam mėnesiui uždaryti darželius išties yra geras. Vasara – tinkamas metas didesniems remontams, o kartu išleisti savo darbuotojus atostogų.

„Įstaigoms lėšų atlyginimams skirta 11-ai mėnesių. Pedagogai atostogauja po 40 dienų – beveik 2 mėnesius. Tad norint juos išleisti atostogų, reikia ieškoti pamainos, o tai papildomos išlaidos“, – sakė V. Janikūnienė.

Anot direktorės, nors pagal tėvų apklausas matyti, kad vasarą įstaigą planuoja lankyti maždaug pusė vaikų, realiai lankančiųjų būna gerokai mažiau. Tėvai, rašydami prašymus, dažniausiai apsidraudžia, pažymi, kad lankys visą vasarą, bet jai atėjus dažnai belieka vos pusė vaikų.

„Ir tokių atvejų būdavo nemažai – užsirašo 20 vaikų, o ateina aštuoni ar dešimt. Suprantu, kad ir tėvai ne visada gali suplanuoti savo atostogas, bet dabar, kai žinos, kada darželiai nedirbs, bus lengviau planuotis. Tikimės, kad vasarą bus laisvai galima judėti ir tėvai tikrai norės atostogauti su savo vaikais. Kas tokios galimybės neturės, priims kiti darželiai“, – teigė V. Janikūnienė.

„Sekundė“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
2.7273

Top naujienos

Kremliaus propagandistė neištvėrė: pasakė viską, ką mano apie GRU operaciją Čekijoje (122)

Pastarąją savaitę Rusija didžiai piktinosi savo 18-os diplomatų išsiuntimu iš Čekijos po to,...

Barai jau užversti rezervacijomis: vietą rasti bus sunku, galios tam tikros taisyklės (4)

Trečiadienį sostinės gatvėse vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai. Po 5 mėnesių tylos pagaliau...

Dulkys apie Anykščiuose aptiktą naują viruso atmainą: tai yra vieno įvežimo į Lietuvą atvejai (173)

Lietuvoje aptikta nauja koronaviruso atmaina nustatyta ne tik Anykščiuose, bet ir kituose miestuose,...

Danguje virš Lietuvos užfiksuotas ypatingas reiškinys: tai artėjančių permainų pranašas (60)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad danguje virš mūsų šalies šiandien buvo...

Skaistė „valstiečiams“ atkirto dėl 2 milijardų eurų skirstymo plano: mitas, kad jis buvo slepiamas (98)

Finansų ministrei Gintarei Skaistei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) Seime kūrė...

Nukritusi nuo laiptų Simona manė, kad viskas praeis savaime, tačiau po kelių dienų pasivijo baisi diagnozė

Kokie atsargūs bebūtume, kartais neišvengiame traumų ar ligų – paskirtas gydymas ir poilsio...

Darbingas amžius – net iki 72 metų: sklando idėja apie lankstų pensinį amžių (460)

Abejojama, kad Lietuvoje kas nors ryžtųsi pensinio amžiaus kartelę kelti iki 72 metų, tačiau vis...

Sparčiai skęstančiame Superlygos laive beliko vienas kapitonas

Per kelias dienas iš Europos futbolo Superlygos išsibėgiojo beveik visi kontroversišką projektą...

Atnaujinta Ekspertų tarybos prie Vyriausybės sudėtis: prisijungė keturi nauji specialistai (20)

Atnaujinta Vyriausybei pandemijos valdymo klausimais patarinėjančios Nepriklausomos Ekspertų...

Šimonytė: vis dar rekomenduojame be būtino reikalo nekeliauti (114)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio...