„Žodį „isterija“ dėl įtemptos situacijos prie Ukrainos sienos, man rodos, vartoja tik „valstiečiai“. Būtų labai naivu ir nevalstybiška, neatsakinga nestebėti tos situacijos Lietuvai ir nesiruošti visiems įmanomiems scenarijams“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Na o politikams, taip pat gavus užklausimą ir su žiniasklaida bendraujant, kai užduoda klausimą apie karo grėsmę, natūralu, kad reikia atsakyti į tokius klausimus“, – pridūrė ji.

V. Čmilytė-Nielsen valdančiųjų retorikoje akcentuoja isterijos nematanti. Seimo pirmininkės nuomone, valdantieji adekvačiai vertina situaciją ir kylančias grėsmes.

„Tai aš tokios isterijos nematau. Aš manau, kad tai yra normalus situacijos vertinimas, adekvatus situacijos vertinimas. Beje, panašus yra ir pas mūsų partnerius. Ir šioje vietoje tiesiog opozicija, šiuo atveju „valstiečiai“, kabinėjasi lygioje vietoje“, – sakė parlamento vadovė.

ELTA primena, kad „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis piktinasi valdančiųjų jam išsakyta kritika, kad jo pasisakymai apie Rusijos keliamą grėsmę klaidina visuomenę. Politiko teigimu, valdantieji tiek jo pasisakymus, tiek ir „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės pasirašytą rezoliuciją, raginančią valdančiuosius kuo skubiau nutraukti „isteriją dėl galimo karo“, kritikuoja neįsigilinę į tai, kas buvo pasakyta.

Politikas sako neneigiąs to, kad Rusija kelia tam tikrą grėsmę, tik norįs atkreipti dėmesį, jog per pastarąjį laikotarpį ji sumažėjo. Pasak jo, panašios pozicijos laikosi ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

R. Karbauskio vadovaujama „valstiečių“ šešėlinė Vyriausybė parengė rezoliuciją, kuria ragina valdančiuosius kuo skubiau nutraukti „isteriją dėl galimo karo“.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, dabartinė užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir kitų valdančiųjų komunikacija apie situaciją Ukrainoje yra pernelyg gąsdinanti. O tai, pažymi „valstietis“, ne tik kelia geopolitinę įtampą, bet ir kenkia Lietuvos žmonių savijautai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)