Pasak buvusios finansų ministrės, Vyriausybė, teikdama paraiškas Europos Komisijai (EK), pati įsipareigojo įgyvendinti svarbias reformas mokesčių ir aplinkosaugos srityje, tačiau darbus vis atidėlioja.

„Lietuva vėluodama neseniai pateikė pirmą prašymą EK išmokėti daugiau nei 0,5 mlrd. eurų, tačiau ši parama gali vėluoti arba būti menkesnė nei planuota, nes valdantieji neįvykdė suplanuotų įsipareigojimų EK. Nieko nepadaryta skatinant netaršių transporto priemonių naudojimą, taip pat nesubalansuota mokesčių sistema – į tai dėmesį atkreipia ir Valstybės kontrolė. Niekas nevertė Vyriausybės įsipareigoti – ji pati taip nusprendė, o dabar pažadų nesilaiko“, – pažymi R. Budbergytė.

Kaip informuoja LSDP komunikacijos skyrius, parlamentarės teigimu, vertinant Vyriausybės veiksmus, kliūna ir tai, kad vėluojama įgyvendinti pokyčius darnaus judumo skatinimo, viešojo sektoriaus skaitmeninimo, taip pat mokymosi visą gyvenimą srityse.

„Daugelyje svarbių sričių – apsileidimas. Dėl to Lietuva numatytą paramą gali gauti vėliau arba ta parama gali būti mažesnė, nei prašoma. Vyriausybė valstybės vardu įsipareigojo ir dabar to, ką pažadėjo, nevykdo. Juk bemaž nuo pat Vyriausybės darbo pradžios veikia mokesčių reformos darbo grupė, o rezultatų kaip nėra, taip nėra“, – sako socialdemokratė.

Anot R. Budbergytės, tiek Pasaulio banko, tiek Tarptautinio valiutos fondo ekspertai, tiek kitos autoritetingos organizacijos nuolat primena, kad mūsų šalies mokestinė sistema yra neteisinga ir iškreipta.

„Mokesčiai darbo pajamoms Lietuvoje yra net keturis kartus didesni nei kapitalui. Turtingiausieji dabar gali išvis nedeklaruoti savo pajamų. Kažkoks „pokyčių krepšelis“, kaip jį pavadino finansų ministrė, yra pateiktas koalicijos partneriams, bet panašu, kad jie ten „kalasi“ tarpusavyje – šansų, kad susitars, nedaug. Tokio konflikto kaina – galime netekti šimtų milijonų eurų, kurie galėtų būti investuoti į pokyčius sveikatos, švietimo, skaitmeninimo, žaliosios pertvarkos srityse“, – pažymi buvusi finansų ministrė.

Socialdemokratai primena, kad iš RRF Lietuvai numatyta skirti 2 mlrd. 224 mln. eurų ES paramos lėšų. Pirmajam 565 mln. eurų finansiniam įnašui gauti už pasiektus 33 rodiklius mokėjimo prašymas pateiktas šių metų lapkričio 30 d., yra skelbusi Finansų ministerija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)