V. Blinkeviūtės teigimu, reikėjo suburti žadėtą opozicijos ir premjerės darbo grupę, kurioje valdantiesiems oponuojantys atstovai būtų dar kartą pakartoję siūlomas iniciatyvas.

„Tiesą pasakius, man labai gaila, kad Seimo pirmininkė sako, kad opozicija nieko nesiūlo arba ji nieko negirdėjo. Būtų vienas toks labai draugiškas patarimas, gal vis tik reikėjo ir reikia įgyvendinti tą siūlymą dėl kurio buvo sutarta tarp valdančiųjų ir opozicijos dar pavasarį, kad bus sudaryta nuolat veikianti darbo grupė dirbant kartu opozicijai ir valdantiesiems“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė socialdemokratų partijos pirmininkė.

„Bet, deja, pažadai ir liko pažadais, o tai yra labai nesolidu užimant tokias pareigas, todėl, jei būtų sukvietę į bendrą posėdį, į bendrą pasitarimą per visą vasarą mus, opozicijos atstovus, mes būtume dar kartą priminę savo siūlymus“, – nurodė V. Blinkevičiūtė.

Politikė viliasi, kad, prasidėjus rudens Seimo sesijai, į opozicijos siūlymus bus įsiklausyta.

„Man labai gaila, kad kažkaip valdantieji nenori girdėti mūsų siūlymų. Taigi labai tikimės, kad pradėjus dirbti Seimui, vėl susirinkus į posėdžius bus išgirsti mūsų siūlymai, nes jie yra labai svarbūs visiems Lietuvos žmonėms“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad iš opozicijos ir Vyriausybės atstovų suformuotos darbo grupės poreikis kilo po to, kai Seimo pavasario sesijos pabaigoje dėl progos pateikti savo „antiinfliacinius“ siūlymus Seimo posėdžius boikotavusi opozicija galiausiai pristatė keturis parengto paketo projektus.

Tačiau jau po pateikimo buvo atmestos visos keturios opozicijos iniciatyvos. Toks valdančiųjų sprendimas buvo palydėtas aštria opozicijos kritika. Teigta, kad vykusios derybos Dialogo grupėje buvo tik butaforinės, kad valdantieji pažemino opoziciją ir pamynė demokratines vertybes.

Opozicinių frakcijų parengtame pakete teikti siūlymai dėl lengvatinio PVM taikymo maisto produktams, šildymui, mažinti akcizus kurui, taip pat neapmokestinamąjį pajamų dydį sulyginti su minimalia mėnesine alga, nuo dabar galiojančio 6 mėnesių iki 12 mėnesių pratęsti terminą, kada įsigaliotų nauji mokestiniai pakeitimai ir kt.

Valdantiesiems atmetus opozicijos parengtus „antiinfliacinius“ siūlymus, parlamentarai užsiminė vasarą ketinantys parengti naujas iniciatyvas.

Tačiau Vyriausybė kol kas atidėlioja diskusijas su opozicija dėl klausimų, susijusių su infliacijos poveikio mažinimu.

Opozicija kritikuoja, kad valdantieji, žadėję vasarą suformuoti darbo grupę, kurioje savo pasiūlymus dėl infliacijos mažinimo galėtų pristatyti ir opozicijos atstovai, dabar nuo savo pasiūlymo atsitraukia. Politinių oponentų teigimu, Vyriausybės apsisprendimas ignoruoti opozicijos pasiūlymus aiškiai rodo, kad valdantieji visą atsakomybę už ekonominę situaciją ir infliacijos poveikį gyventojams prisiima patys.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)