aA
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė akcentuoja, kad saugumo situacija pasienyje su Baltarusija nėra pasikeitusi, todėl, pasak jos, nepaprastosios padėties pratęsimas pasienio ruože yra būtinas. Visgi ministrė viliasi, kad artimiausiu metu priims neteisėtų migrantų apgręžimo politiką įtvirtinantį įstatymą.

Vidaus reikalų ministerija pateikė siūlymą pratęsti nepaprastąją padėtį dar mėnesiui. Žinoma, kalbant apie argumentus mes matome, kad ta situacija saugumo prasme nėra pasikeitusi ir tos priemonės, kurios yra šiuo metu numatytos nepaprastosios padėties nutarime yra labai svarbios. Jų tęstinumas yra būtinas“, – trečiadienį žurnalistams teigė A. Bilotaitė.

„Bet kartu šiuo metu Seimui yra pateikti atitinkami teisės aktai. Iš mūsų pusės yra Valstybės sienos apsaugos įstatymas, kurį priėmus, manau, kad galėsime tikrai ir su šitais įstatymuose numatytais įrankiais valdyti situaciją“, – pridūrė ji.

Ministrė atkreipia dėmesį, kad nors šiuo metu situacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija yra stabili, tačiau, pasak jos, sunku prognozuoti, kaip ši situacija gali keistis.

„Sunku prognozuoti, kaip situacija gali pasikeisti artimiausiu metu. Jeigu šiandieną mes prie mūsų sienos matome, kad bandymų kirsti yra paskutinių metu skaičiai yra nuliai, bet mes matome, kas yra pas mūsų kaimynus. Tai yra, mūsų kaimynai lenkai per parą turi apie 120 bandymų patekti į jų šalį, ta rodo, kad šiuo metu ataka yra (nukreipta – ELTA) į šitą šalį ir niekas negali paneigti, kad kitą dieną nebus kažkokių atakų Lietuvos link“, – akcentavo ji.

A. Bilotaitė viliasi, kad įstatymą dėl neteisėtų migrantų apgręžimo pavyks priimti iki to, kol baigsis nepaprastoji padėtis.

„Aš labai tikiuosi, nes šis klausimas yra labai svarbus ir labai svarbu yra turėti šį įstatymą. Ir kalbant apie kontekstą, mūsų kolegos jau turi tokį įstatymą priėmę, tai yra pirmiausiai estai, suomiai. Latviai buvo taip pat atvykę pas mus, yra paprašę mūsų įstatymo projekto ir planuoja pas save taip pat įtvirtinti šią įstatymo nuostatą“, – informavo ministrė.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki šių metų balandžio 17 d. 24 valandos 00 minučių. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis ir toliau galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, taip pat pasienio kontrolės punktuose, esančiuose ne pasienio ruožo teritorijoje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.7143

Top naujienos

Analitikas Švecas: Kinijos planas, kurio labiausiai bijo JAV

Maskvoje apsilankius Kinijos lyderiui Xi Jinpingui imta spėlioti, kokie gali būti užkulisiniai...

Nors nebeturėtume, laikrodžius vėl teks sukti: galutinių sprendimų priimta nėra (1)

Užpernai pavasarį turėjo būti paskutinis kartas, kai persukame laikrodžių rodykles. Tačiau...

Pirmosios interviu akimirkos pribloškė ilgai viešumoje nesirodžiusį Rusijos ambasadorių (18)

Rusijos ambasadorius Australijoje Aleksejus Pavlovskis po ilgos pertraukos bendravo su žiniasklaida....

Alytiškė pasibaisėjo elektros atjungimais: mes ne kaimiečiai ir ne durneliai patarimai, ką daryti (3)

Stovintis verslas, neveikianti saulės elektrinė , per plauką išvengta gaisro – tokius patirtus...

Delfi agro. Eksperimentas biure – ar vaizdas pro langą į Gedimino pilį paskatins pomidorų dygimą kokias veisles rinktis

Delfi kolektyvas pradeda mini eksperimentą, kurį šiandien vykdo, tikėtina, kas antra šeimininkė...

Karas Ukrainoje. Pastarąją parą Ukraina 17 kartų smūgiavo į okupantų susitelkimo vietas situacija Bachmute gerėja; Rusija jau neteko apie 169 890 karių (1)

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė manantis, kad Kinija kol kas nėra perdavusi...

Vytautė Merkytė

Riba tarp „normalaus“ alkoholio vartojimo ir priklausomybės itin plona: pasiūlė testą, parodantį, ar penktadienis su taure rankoje – jau problema (1)

Įsivaizduokite 32 metų vyrą, gyvenantį didmiestyje. Pavadinkime jį Tomu. Tomas dirba darbą, už...

Šokiruojanti statistika: suskaičiavo dingusius asmenis Lietuvoje (4)

Iš namų kasmet dingsta vien po kelis tūkstančius vaikų. Dėl kokių priežasčių bėgama, kiek...

Stano aštriai sukritikavo antradienį pristatytą mokesčių reformą: Vyriausybė nusprendė visus nugalabyti velniop (1)

Finansų ministerijai pristačius mokesčių reformą paaiškėjo, kad keisis individualią veiklą...