Laiške Interpolo generaliniam sekretoriui ministrė pabrėžė būtinybę ypač kruopščiai vertinti per Interpolą pateikiamas užklausas, siekiant apsaugoti dėl politinių motyvų persekiojamus asmenis.

„Turime padaryti viską, kas įmanoma, kad tarptautiniai teisiniai instrumentai nebūtų naudojami persekiojimui ir represijoms vykdyti. Kalbama ne tik apie Sausio 13–osios įvykius ir toje byloje dalyvavusių teisėjų saugumą.

Lietuvos kaimynystėje yra persekiojami žmonės, o vakarykštis įvykis, kai buvo priverstinai nutupdytas privačios bendrovės lėktuvas Minsko oro uoste ir suimtas žurnalistas, kelia didelį nerimą ir susirūpinimą dėl žmonių saugumo“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Skaičiuojama, kad po Baltarusijoje įvykusių nedemokratinių rinkimų 2020 metais suimta daugiau nei 35 000 žmonių, kurie dalyvavo taikiuose protestuose.

Siekiant užkirsti kelią tam, kad nedemokratinių režimų valdomos valstybės ateityje naudotųsi Interpolo paieškomis neteisėtam ir politiškai motyvuotam persekiojimui, Lietuva prašo Europos Komisijos atlikti analizę, koks yra teisinis reglamentavimas ir praktika Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse ir siūlo ieškoti bendro ES sprendimo šiuo klausimu. Lietuva siekia sukurti bendrą ES sistemą, kur būtų keičiamasi informacija apie režimų persekiojamus žmones, kad bent ES jie jaustųsi saugūs.

Sekmadienį buvo priverstinai nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumui iškilusią grėsmę lėktuve.

Atlikus lėktuvo patikrą, ši informacija buvo nepatvirtinta. Minske buvo suimtas Baltarusijos opozicijos atstovas, informacinio projekto „Nexta“ įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius Ramanas Pratasevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (101)