„Peržiūrime visus teisės aktus, ką reikėtų pakoreguoti, kad valstybė ir savivaldybės turėtų kontrolę ir galėtų iš esmės nebėgti paskui įvykius, bet sekti ir, kai kuriais atvejais, užkardyti galimai padarytą žalą“, – po susitikimo su aplinkos ministru LRT sakė V. Benkunskas.

Pasak jo, ketinama ieškoti būdų, kaip užtikrinti, kad į statinių ar miesto infrastruktūros teritoriją patenkantys augalai ir medžiai negalėtų būti kertami be savivaldos leidimo.

„Statinių, inžinerinių tinklų ar kažkokių energetinių objektų projektų trasose esantys augalai, medžiai (kurie dabar nesaugotini ir kuriuos galima nupjauti be jokių leidimų) – tam tikrais atvejais tas derinimas, sutikimas turi būti privalomai įvestas“, – teigė meras.

„Reikia peržiūrėti visą sistemą – tiek dėl atkuriamosios vertės dydžio, tiek dėl administracinių baudų. Reikia suprasti, kad geriausias atvejis yra tada, kai, visų pirma, nebūna jokių netikėtų ir skandalingų situacijų“, – taip pat akcentavo jis.

Sostinės vadovas pirmadienį susitiko su Simonu Gentvilu aptarti galimas priemones, kad nepasikartotų visuomenę papiktinęs ilgaamžio ąžuolo pašalinimas Ceikinių gatvėje, pasirodžiusi informacija, kad Naujamiestyje, planuojama pašalinti aplink prancūzų rašytojo Romaino Gary paminklą esančius 9 medžius.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovų teigimu, miestas nesutiko su įmonės prašymu kirsti šiuos medžius, tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino bendrovės teisę dar kartą kreiptis dėl medžių šalinimo.

V. Benkunskas yra pripažinęs, jog teisinių priemonių sostinės J. Basanavičiaus gatvėje planuojamiems kirsti medžiams išsaugoti nėra. Todėl, anot mero, savivaldybė sieks medžius pripažinti kultūros paveldo objektu. Medžių kirtimą planuojanti atlikti bendrovė „Dobilo daigas“ organizavo susitikimą su gyventojais. Visgi įmonės atstovai jame nepasirodė. Vėliau „Dobilo daigas“ pranešė, kad darbus skvere stabdo.

Tuo metu ilgametis ąžuolas Ceikinių gatvėje nukirstas gegužę. V. Benkunskas tuomet šį nekilnojamojo turto įmonės „Rinktinės NT“ veiksmą pavadino vandalizmu ir patikino, kad plėtotojas leidimų medžio kirtimui neturėjo.

Aplinkos apsaugos departamentas įmonei už tai skyrė 2889 eurų dydžio baudą už aplinkai padarytą žalą. Vilniaus miesto savivaldybė praėjusį trečiadienį kreipėsi į teismą – su prašymu įpareigoti bendrovę sumokėti 140 tūkst. eurų atkuriamosios vertės už augalo pašalinimą baudą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją