aA
Kaukės vaikams – didžiulė grėsmė jų vystymuisi. Taip teigia kai kurie Belgijos medikai. 70 gydytojų pasirašė kreipimąsi Flandrijos regiono švietimo ministrui Benui Weytsui, reikalaudami panaikinti privalomą veido kaukių dėvėjimą mokyklose.
Vaikai su medicininėmis kaukėmis
Vaikai su medicininėmis kaukėmis
© Shutterstock

Šiuo metu, kaip ir daugelyje koronaviruso smarkiai pažeistų šalių, Belgijos mokyklose kaukės privalomos. Vaikai į mokyklos teritoriją yra įleidžiami tik su kaukėmis, taip pat jas privalo dėvėti visų pamokų metu. Galima nusiimti jas, tik išėjus į mokyklos kiemą.

Pasak vienoje Briuselio mokykloje besimokančių paauglių, mokytojai atidžiai stebi, kad būtų laikomasi šių taisyklių ir įspėja, jei moksleiviai užsimiršta ar bando „sukčiauti“ kaukę nuleisdami žemiau nosies. Paaugliai taip pat pasakojo, kad didelio pasipiktinimo tarp vaikų nėra – juk ir taip visur: gatvėje, parduotuvėse ir kitose viešose vietose kaukes dėvėti būtina, gal tik šiek tiek „nurtina“ ausis.

Tačiau kai kurie Belgijos medikai įžvelgia pavojų.

„Privalomas kaukių dėvėjimas yra didžiulė grėsmė jų vystymuisi. Tai užkerta kelią esminiams augančio vaiko poreikiams. Vaikų ir jaunų žmonių gerovė yra labai priklausoma nuo emocinio santykio su kitais“, – rašoma 70 gydytojų laiške Flandrijos regiono švietimo ministrui bei priduriama: „Reikalavimas dėvėti kaukes sukuria mokykloje bauginančią ir nesaugią aplinką, kurioje emocinis artumas tampa sunkiai pasiekiamas.“

Mes diagnozuojame nerimą ir miego problemas, elgesio sutrikimus ir užsikrėtimo baimę. Mes pastebime padažnėjusius smurto proveržius, izoliaciją ir netekimo jausmo atsiradimą. Daugeliui trūksta fizinio ir emocinio kontakto.

Minimame laiške taip pat teigiama, kad daug moksleivių skundžiasi dėl kaukių dėvėjimo ir jau pastebimos to neigiamos pasekmės.

„Mes diagnozuojame nerimą ir miego problemas, elgesio sutrikimus ir užsikrėtimo baimę. Mes pastebime padažnėjusius smurto proveržius, izoliaciją ir netekimo jausmo atsiradimą. Daugeliui trūksta fizinio ir emocinio kontakto“, – rašo medikai ir priduria.

Be to, gydytojai pažymi, kad „nėra absoliučių įrodymų“, jog veido kaukių dėvėjimas ne ligoninėse ar tyrimų įstaigose, turi kokį pozityvų poveikį stabdant viruso plitimą. Taip pat esą nėra teisinio pagrindo versti dėvėti kaukes mokyklose.

„Tuo tarpu, aišku, kad sveiki vaikai perserga COVID-19 be komplikacijų ir taip prisideda prie visų imuniteto stiprinimo“, – rašoma laiške.

Kartu medikai siūlo saugoti tik į rizikos grupę patenkančius asmenis bei rekomenduoti iškart krieptis į profesionalius medikus, jei atsiranda rizika būti užsikrėtusiu koronavirusu.

„Vienintelė rezultatyvi priemonė užkirsti kelią rimtiems susirgimams ir mirtims nuo COVID-19 yra izoliuoti atskirus mokytojus bei atskirus vaikus, kurie atsidūrė rizikos zonoje“, – sakoma gydytojų laiške.

Vienintelė rezultatyvi priemonė užkirsti kelią rimtiems susirgimams ir mirtims nuo COVID-19 yra izoliuoti atskirus mokytojus bei atskirus vaikus, kurie atsidūrė rizikos zonoje.

Tuo metu koronavirusas „karaliauja“ Belgijoje. Vidutiniškai 502,1 žmonių kiekvieną dieną nustatomas koronavirusas. Sostinėje Briuselyje trečiadienį fiksuotas 13 proc. COVID-19 augumas.

Taip pat 8-iose Briuselio bei dar keliose Flandrijos mokyklose aptiktas koronavirusas. Dalis jų buvo uždarytos, o personalas ir mokiniai išsiųsti karantinuotis arba dirbti nuotoliniu būdu.

Todėl sunku tikėtis, kad artimiausiu metu bus įsiklausyta į minėta medikų laišką. Pasak leidinio „Le Soir“, Flandrijos švietimo ministras B. Weytsas žada laikytis susitarimo su virusologais bei pedagogais, kad mokyklose galioja geltonas kodas (t.y. kaukės privalomos bei taikomos kitos priemonės):

„Kai tik bus galima tai padaryti saugiai, mes būsime pirmieji, kurie panaikins kaukių dėvėjimą. Tai buvo dalis susitarimo ir nelengvas sprendimas. Jei kažką iš šio susitarimo pašalinsime, vėl iš naujo prasidės diskusijos.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
4.1207

Top naujienos

Sunkiai suvokiama malonė: žymaus kompozitoriaus žudikas į laisvę paleidžiamas neatlikęs nė pusės bausmės (3)

Žymų kompozitorių Tomą Dobrovolskį be jokio priežasties nužudęs Karolis Pociūnas sulaukė...

Recesija krize virsti neturėtų, bet krypties trūksta: įvardijo neišvengiamą mokesčių didinimą

Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus smuko 2,5 procento. Nerimą kelia pramonės nuosmukis...

Vytenis Miškinis

Visagine – siaubinga pavydo drama: mylimąją su meilužiu užklupęs vyras surengė kruviną egzekuciją (4)

Ne kartą prieš ilgametę sugyventinę smurtavęs visaginietis, užklupęs ją besibučiuojančią su...

Po nervų karo Šeškus prabilo apie skaudžią vagystę Jonavoje

Jonavos „CBet“ bronzinėje kovoje buvo arti antrosios pergalės, tačiau įspūdingą charakterį...

Kraupus įvykis Naujojoje Vilnioje: maršrutinis autobusas pervažiavo moterį ir nutraukė jai koją

Vėlų penktadienio vakarą Naujojoje Vilnioje įvyko žiauri nelaimė. Pranešama apie sužalotą...

Jonavoje – „Lietkabelio“ kroato emocijų protrūkis: kentėjo kamuolių dėžė, kliuvo atsitiktiniams žiūrovams epizodo vaizdo įrašas

„Jonaviečiai, ką manote apie kroato elgesį?“, – klausė Jonavos „CBet“ klubas feisbuko...

Ukrainos pareigūnas: durys deryboms su Rusija uždarytos (4)

Ukraina laiko uždarytas duris deryboms su Rusija ir nesiruošia pradėti dialogo.

Viktorija Sakalauskaitė

Kaip aš ieškojau vyro Tinderyje: po žodžių „nebijok, aš tau nieko nepadarysiu“, nuėjau pas jį į namus, kur pamačiau jo tikrąjį veidą

Remiantis Lietuvos statistikos duomenimis, kas antra susituokusi pora išsiskiria. Skaičiai išties...

Lietuvis apsilankė „Gangnam style“ apdainuotame turčių rajone: ten gyventi – visiškas prestižas (1)

Su jumis sveikinuosi iš Pietų Korėjos sostinės Seulo – vieno didžiausių pasaulio miestų,...

Kovoje dėl bronzos – lygybė: atsitiesęs „Lietkabelis“ paskutiniu metimu nugvelbė pergalę Jonavoje

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe- LKL “) tęsiasi bronzos siekiančių ekipų dvikova. Jonavos...