aA
Antrojo Velykų sekmadienio popietę Vilniaus senamiestyje iškilmingai konsekruota Dieviškojo gailestingumo šventovė - buvusi Švč. Trejybės bažnytėlė. Nors prieš iškilmes buvo tikėtasi į šią šventovę iš greta esančios Šv. Dvasios bažnyčios pernešti Gailestingojo Jėzaus paveikslą, dalis parapijos tikinčiųjų, daugiausia senyvo amžiaus, neleido to padaryti.
Garsusis Gailestingojo Jėzaus paveikslas
© ELTA
Restauruotą ir žolynais papuoštą Dieviškojo gailestingumo šventovę su kol kas tuščia niša virš centrinio altoriaus, kurioje turėjo būti Gailestingojo Jėzaus paveikslas su žmonių paaukotais votais, atšventino Vilniaus arkivyskupas metropolitas, kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Iškilmių proga pilnutėlėje bažnyčioje kardinolas pasakė pamokslą lietuvių ir lenkų kalbomis, pabrėždamas Dieviškojo gailestingumo prasmę naikinant skirtumus tarp tautų ir tikėjimų. Bažnyčios atšventinimo iškilmėse dalyvavo ir vyskupas Juozapas Tunaitis.

Iškilmių metu Dominikonų gatvėje budėjo policijos patruliai, buvo uždarytas automobilių eismas. Tuo metu Šv. Dvasios bažnyčioje, prie šoniniame altoriuje esančio Gailestingojo Jėzaus paveikslo, lenkų kalba buvo kelias valandas giedama ir garsiai meldžiamasi, neleidžiant prie paveikslo prisiartinti nei šios bažnyčios kunigams, nei žiniasklaidos atstovams. Vis dėlto nemažai lenkų tautybės tikinčiųjų, tarp jų ir lenkų visuomeninių organizacijų atstovų, apsilankę Šv. Dvasios bažnyčioje, dalyvavo ir naujosios šventovės iškilmėse.

Prieš 70 metų sukurtas Gailestingojo Jėzaus paveikslas buvo nutapytas pagal šventosios Faustyna Kowalska (Faustinos Kovalskos) regėjimą - iš Jėzaus širdies sklinda raudonos ir baltos spalvos spinduliai, o po paveikslu lenkų kalba parašyta "Jėzau, pasitikiu tavimi". Virš paveikslo yra ir pačios šventosios vienuolės Faustinos portretas.

Prieš porą mėnesių paskelbta žinia apie šio paveikslo perkėlimą į atšventinamą bažnyčią sukėlė Šv. Dvasios parapijos tikinčiųjų, daugiausia lenkų tautybės, nepasitenkinimą. Tačiau kardinolo dekretas liko galioti po A. J. Bačkio vizito į Vatikaną ir susitikimo su Šventuoju Tėvu.

1934 m. dailininko Eugenijusz Kazimierowski (Eugenijaus Kazimierovskio) nutapytas Dievo gailestingumo paveikslas daug metų klajojo iš vietos į vietą, stokodamas deramos pagarbos. 1986 m. šventas paveikslas buvo grąžintas į Vilnių ir priglaustas Šv. Dvasios (Dominikonų) bažnyčios šoniniame altoriuje.

Pasak kardinolo A. J. Bačkio, buvusi Švč. Trejybės bažnytėlė skiriama būtent šiam istoriniam paveikslui garbinti. Atšventintoje Dieviškojo gailestingumo šventovėje kiekvieną dieną bus meldžiamasi lietuvių bei lenkų kalbomis, taip pat visų tautų piligrimai galės melstis savo gimtąja kalba.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (12)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (121)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Ukrainos kariuomenės karininkas: rusai į Ukrainą važiuoja kaip į safarį – pašaudyti į „chacholus“ (1142)

Atskridus į Kijevą įtarti tai, kad šalis kariauja, galima dėl sugriežtintos patikros oro uoste...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (1)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Konservatoriai kandidate į prezidentus patvirtino Šimonytę (50)

Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ( TS-LKD ) šeštadienį tarybos...

Stulbinantis atsitiktinumas: lietuviai sutrumpino darbo laiką – pelnas išaugo kartais (143)

Dvi Lietuvos įmonės „Engineer“ ir „Valandinis“, veikiančios statybų srityje, nuo rugsėjo...

Neįtikėtina sėkmė: gaisras nusiaubė viską aplink išskyrus garsaus aktoriaus namus

Kalifornijos miškus nusiaubę gaisrai visiškai nepakenkė jų kelyje buvusiems aktoriaus Anthony...

Naminiai kukuliai: kam eiti į „Ikea“, jei gali paruošti namuose (37)

Tradicinis švedų patiekalas yra beveik tokia pat legenda, kaip cepelinai Lietuvoje, tik labiau...

Pratęsime „Žalgirį“ skandinęs Pangosas – apie Šarą, šiltus prisiminimus ir keistą jausmą Kaune (3)

Likus dešimčiai minučių iki penktadienio vakaro Eurolygos mūšio tarp Kauno „Žalgirio“ ir...

Geriausių išmaniųjų dvidešimtukas pagal kainos ir kokybės santykį (128)

Išmaniųjų gamintojai nuolat pristato naujausius savo gaminius. Technologijos vis tobulėja, auga ir...