Seime apkaltą atlaikęs, tačiau vėliau iš parlamento pats pasitraukęs Mindaugas Bastys sieks reabilitacijos – politikas nori ne tik užginčyti jam nepalankų Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą, bet ir svarsto galimybę sugrįžti į Seimą.
Mindaugas Bastys
© DELFI / Kiril Čachovskij

LRT.lt šaltinių žiniomis, M. Bastys pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) ir ėmė ruoštis rugsėjį vyksiantiems naujiems Seimo nario rinkimams vienmandatėje Zanavykų apygardoje. Būtent šioje apygardoje 2016 m. buvo į Seimą išrinktas socdemas M. Bastys.

Susisiekus su pačiu M. Basčiu, šis patvirtino, kad jau maždaug mėnesį nėra LSDP narys. Politikas priminė, savo narystę partijoje jis sustabdė, kai praėjusių metų kovą negavo leidimo dirbti su slapta informacija, vadovaujantis Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma. Kaip teigė M. Bastys, jis po atlaikytos apkaltos parlamente ir po Seimo nario mandato atsisakymo galėjo atstatyti savo narystę LSDP, tačiau to nepadarė.

„Aš sustabdžiau narystę partijoje, savo narystės neatstačiau ir tai jau galima traktuoti, kad nepriklausau partijai. [...] Aš šiandien nesu Lietuvos socialdemokratų partijos narys“, – LRT.lt trečiadienį sakė M. Bastys.

Buvęs socdemas taip pat patvirtino, kad viena iš jo pasitraukimo iš LSDP priežasčių yra planas dalyvauti Seimo rinkimuose Zanavykų vienmandatėje apygardoje ir tokiu būdu sugrįžti į parlamentą.

„Aš šiandien svarstau apie galimybę dalyvauti rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas. Dar aš sau sprendimo nesu priėmęs, bet esu pasakęs taip, kad jei jau aš dalyvausiu rinkimuose, tai dalyvausiu kaip nepriklausomas kandidatas“, – dėstė M. Bastys.

M. Bastys, paklaustas, ar kitos politinės partijos jį vilioja prisidėti prie jų gretų, neslėpė, kad tokių siūlymų yra sulaukęs. Pasak politiko, LSDP Šakių skyrius ragino jį sugrįžti į partiją. Anot pašnekovo, jis kalbėjosi ir su šių metų pabaigoje įsikūrusios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovais.

„Neslėpsiu. Buvo tam tikri pokalbiai, buvo klausiama, ką aš planuoju daryti, ką aš galvoju, tai aš savo poziciją išdėsčiau, kad dar kol kas neskubu priimti sprendimų“, – kalbėjo M. Bastys.

Sieks įrodyti savo nekaltumą

LRT.lt primena, kad praėjusių metų kovą į Seimo vicepirmininkus deleguotam M. Basčiui nebuvo duotas leidimas susipažinti su slapta informacija, remiantis VSD informacija apie parlamentaro ryšius su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Po šio skandalo M. Bastys suspendavo savo narystę LSDP, pasitraukė iš parlamento vadovybės, o Seime parlamentarui pradėta apkaltos procedūra. KT nutarė, kad M. Bastys, nuslėpęs ryšius su buvusiu KGB bendradarbiu Piotru Vojeika, sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Nepaisant to, Seimas slaptame balsavime nepanaikino M. Basčio mandato. Dėl to visuomenėje kilo didžiulis pasipiktinimas, prie Seimo surengtas mitingas. Galiausiai pats M. Bastys nusprendė pasitraukti iš Seimo.

M. Bastys LRT.lt teigė tikintis, kad rinkėjai juo nenusivylė, mat, kaip tvirtino politikas, jam nepalankus KT sprendimas nebuvo objektyvus ir jis tai sieks įrodyti.

„Manau, kad tai buvo politiškai angažuotas sprendimas. Aš rengiu dokumentus ir tą teisinį sprendimą ruošiuosi apskųsti Europos Žmogaus Teisių Teismui Strasbūre“, – pažymėjo pašnekovas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvai stojant į turtingųjų klubą, išaiškėjo niūri statistika: „sublizgėjom“ antirekordais   (270)

Turtingųjų valstybių klubu pakrikštytoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (...

Palanga išskėstomis rankomis jau laukia poilsiautojų: kokiomis maisto kainomis pasitiko (218)

Kaip privilioti kuo daugiau turistų šiltuoju sezonu, Palangos verslininkai jau gerai apgalvojo....

Pikul žaidžia atviromis kortomis: apie santuokos užkulisius ir kitus galimus Jasaičio romanus su žinomomis moterimis (44)

Pastaruoju metu kone visa lietuva stebi skaudžią dviejų žmonių santykių dramą. Susipykę...

Savaitgalį laukia gražūs orai, o po jų – fantastiški karščiai (27)

Iškeliaujanti gegužė karščio mėgėjų nenuvils ir toliau: karštas bus ne tik savaitgalis, bet...

Vairuotojai sunerimo: eismo ženklai perspėja apie karo grėsmę? (28)

Geltonos spalvos ženklų su stilizuotais tankų ir šarvuočių atvaizdais buvo pastebėta Lenkijoje...

Nužudymo bylą išsprendė tik praėjus 36 metams: žudikas vaikščiojo visai šalia (8)

JAV Teksaso valstijoje pareigūnai išsprendė nedidelį miestelį sukrėtusio Beth Bramlett...

Fenomenalus LeBrono benefisas išplėšė Love'o netekusiems „Cavaliers“ septintąsias rungtynes (30)

NBA Rytų konferencijos finalo laimėtojas pirmą kartą po penkerių metų pertraukos spręsis...

Kodėl po uodo įkandimo taip ilgai vargina niežulys?

Kai uodas įkanda, jis ne tik išsiurbia žmogaus kraujo , bet ir įšvirkščia savo seilių....

„Akropoliuose“ vyksta „Jamam“ nuolaidų akcija (13)

Penktadienį ir šeštadienį prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ vyksta nuolaidų akcija...

Šokiruojantis merginos pagrobimas: gyvą palaidojo po žeme (76)

Barbaros Jane Mackle gyvenimas buvo tikrai kerintis. Daili ir populiari 20 metų mergina buvo Majamyje...