aA
Seime apkaltą atlaikęs, tačiau vėliau iš parlamento pats pasitraukęs Mindaugas Bastys sieks reabilitacijos – politikas nori ne tik užginčyti jam nepalankų Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą, bet ir svarsto galimybę sugrįžti į Seimą.
Mindaugas Bastys
© DELFI / Kiril Čachovskij

LRT.lt šaltinių žiniomis, M. Bastys pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) ir ėmė ruoštis rugsėjį vyksiantiems naujiems Seimo nario rinkimams vienmandatėje Zanavykų apygardoje. Būtent šioje apygardoje 2016 m. buvo į Seimą išrinktas socdemas M. Bastys.

Susisiekus su pačiu M. Basčiu, šis patvirtino, kad jau maždaug mėnesį nėra LSDP narys. Politikas priminė, savo narystę partijoje jis sustabdė, kai praėjusių metų kovą negavo leidimo dirbti su slapta informacija, vadovaujantis Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma. Kaip teigė M. Bastys, jis po atlaikytos apkaltos parlamente ir po Seimo nario mandato atsisakymo galėjo atstatyti savo narystę LSDP, tačiau to nepadarė.

„Aš sustabdžiau narystę partijoje, savo narystės neatstačiau ir tai jau galima traktuoti, kad nepriklausau partijai. [...] Aš šiandien nesu Lietuvos socialdemokratų partijos narys“, – LRT.lt trečiadienį sakė M. Bastys.

Buvęs socdemas taip pat patvirtino, kad viena iš jo pasitraukimo iš LSDP priežasčių yra planas dalyvauti Seimo rinkimuose Zanavykų vienmandatėje apygardoje ir tokiu būdu sugrįžti į parlamentą.

„Aš šiandien svarstau apie galimybę dalyvauti rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas. Dar aš sau sprendimo nesu priėmęs, bet esu pasakęs taip, kad jei jau aš dalyvausiu rinkimuose, tai dalyvausiu kaip nepriklausomas kandidatas“, – dėstė M. Bastys.

M. Bastys, paklaustas, ar kitos politinės partijos jį vilioja prisidėti prie jų gretų, neslėpė, kad tokių siūlymų yra sulaukęs. Pasak politiko, LSDP Šakių skyrius ragino jį sugrįžti į partiją. Anot pašnekovo, jis kalbėjosi ir su šių metų pabaigoje įsikūrusios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovais.

„Neslėpsiu. Buvo tam tikri pokalbiai, buvo klausiama, ką aš planuoju daryti, ką aš galvoju, tai aš savo poziciją išdėsčiau, kad dar kol kas neskubu priimti sprendimų“, – kalbėjo M. Bastys.

Sieks įrodyti savo nekaltumą

LRT.lt primena, kad praėjusių metų kovą į Seimo vicepirmininkus deleguotam M. Basčiui nebuvo duotas leidimas susipažinti su slapta informacija, remiantis VSD informacija apie parlamentaro ryšius su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Po šio skandalo M. Bastys suspendavo savo narystę LSDP, pasitraukė iš parlamento vadovybės, o Seime parlamentarui pradėta apkaltos procedūra. KT nutarė, kad M. Bastys, nuslėpęs ryšius su buvusiu KGB bendradarbiu Piotru Vojeika, sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Nepaisant to, Seimas slaptame balsavime nepanaikino M. Basčio mandato. Dėl to visuomenėje kilo didžiulis pasipiktinimas, prie Seimo surengtas mitingas. Galiausiai pats M. Bastys nusprendė pasitraukti iš Seimo.

M. Bastys LRT.lt teigė tikintis, kad rinkėjai juo nenusivylė, mat, kaip tvirtino politikas, jam nepalankus KT sprendimas nebuvo objektyvus ir jis tai sieks įrodyti.

„Manau, kad tai buvo politiškai angažuotas sprendimas. Aš rengiu dokumentus ir tą teisinį sprendimą ruošiuosi apskųsti Europos Žmogaus Teisių Teismui Strasbūre“, – pažymėjo pašnekovas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

DELFI Dėmesio centre. Kaip galėjo Putino draugužiai per Estiją išplauti milijardus eurų?

Estiją krečia vienas didžiausių Europos istorijoje pinigų plovimo skandalų. Kaip galėjo Putino...

Kaimuose – panika: vilkai puola net prie namų (78)

Švėkšnos seniūnijos Bumbuliškės kaime gyvenantys Ramutė ir Viktoras Kungiai su nerimu kasdien...

Sostinėje atsidarė restoranas, kuris įkandamas ne kiekvienam: šampanas čia kainuoja net 1490 eurų (33)

Vilniuje duris atvėrė naujas restoranas „Nineteen18”, kurio pavadinimas skirtas paminėti...

Gyventojai užvertė Prezidentūrą skundais dėl antstolių: kliūva ir veiksmai, ir atlyginimai (139)

Didelė dalis skundų, pasiekiančių Prezidentūrą, yra susiję su antstolių veikla. Taip laidoje...

Skandalingas žvaigždės dūris „Vilkams“ į nugarą – šansas Valančiūnui tapti NBA čempionu? (6)

Didžiausias Minesotos „Timberwolves“ klubo sirgalių košmaras tapo realybe. Prieš kiek daugiau...

Ryžosi paviešinti tikrą pokalbį su Kęstučiu Komskiu: išplūdo paskutiniais žodžiais ir pagrasino išėsti (88)

Žukų bendruomenėje - neramumai. Čia norima pakeisti bendruomenės pirmininkę Anastaziją...

Skausmas, kurio su niekuo nesumaišysi: kančia gali tęstis iki 72 valandų ir net išprovokuoti insultą (4)

Migreną turintys žmonės patvirtins, kad priepuolio metu jaučiamo skausmo su niekuo nesumaišysi:...

Pasibaisėję vestuvių svečiai nusprendė netylėti: nuotakos reikalavimai tiesiog absurdiški (11)

Pasibaisėję vestuvių svečiai pasidalino šokiruojančiu sąrašu taisyklių, kurias jiems prieš...

Lietuvis Niujorke surado serialo „Draugai“ namą: ten nuolat budi policija ir liejasi ašaros (36)

Ištisus dešimt metų, visose 236 serijose, kultiniame seriale „Draugai“ buvo rodomas tas pats...

Opozicijos lyderio klausimas pajudėjo iš mirties taško atnaujinta (100)

Galimybės išsirinkti opozicijos lyderį klausimas pajudėjo iš mirties taško. Tam anksčiau...