aA
Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) liepą antrą kartą paskelbus, kad neteisėtai pastatytas Vijūnėlės dvaras turi būti nugriautas, Druskininkų savivaldybė ketina prašyti Vyriausybės perimti „dvarą“ ir pritaikyti jį visuomenės poreikiams, jame įkuriant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.
Vijūnėlės dvaras jau pradėtas ardyti
© DELFI

Kreipimąsi į Vyriausybę savivaldybės taryba svarstys liepos 29 dieną.

„Pastato įsigijimas viešajam interesui tenkinti reikštų tai, kad būtų keičiama pastato paskirtis, o tai reiškia, kad būtų pašalintas pagrindinis teismų konstatuotas pažeidimas, kad griautino statinio paskirtis (gyvenamoji) neatitinka teritorijų planavimo dokumentų reikalavimų. Tai sudarytų sąlygas taikiam susitarimui negriaunant statinio“, – rašoma savivaldybės kreipimosi projekte.

Pastato savininkas verslininkas Žilvinas Povilonis teigė sutinkantis su tokiu savivaldybės siūlymu.

„Žinoma, 100 procentų“, – BNS sakė Ž. Povilonis.

Pasak Ž. Povilonio, suma, už kurią jis perleistų Vijūnėlės „dvarą“ visuomenės poreikiams, yra derybų klausimas. Šiuo metu teisme jis siekia 1,8 mln. eurų žalos atlyginimo.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius BNS teigė, kad reikia įvertinti, ar toks sprendimas neprieštarautų įstatymams.

„Kiekvienas pasiūlymas vertas svarstyti, bet reikia įvertinti, ar teisiškai taip galima daryti, ar nebus pažeisti įstatymai. Reikia patikrinti“, – sakė E. Jankevičius.

Platesnį komentarą šiuo klausimu jis žadėjo pateikti penktadienį.

Tuo metu kiek anksčiau ketvirtadienį Ž. Povilonis BNS teigė jau sutaręs su pastato griovimo rangovu. Alytaus statybų bendrovės „Expolita“ vadovas Vytas Arbačiauskas patvirtino, kad pastatą griauti patikėta jo įmonei.

„Pasirašėme sutartį, darbai turi būti pradėti ne anksčiau kaip spalio 1 dieną, baigti – ne vėliau kaip gruodžio 1 dieną“, – BNS tikino Ž. Povilonis.

„Expolita“ tam pačiam darbui jau buvo pasitelkta 2017 metais, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmą kartą nurodė nugriauti pastatą, tačiau tuomet „dvaras“ taip ir nebuvo nugriautas, nes savivaldybė neleido į parko teritoriją įvažiuoti sunkiajai technikai.

Pasak Ž. Povilonio, dabar problemų kilti neturėtų, nes LAT sprendimo laikytis būtina.

„Kaip savivaldybė gali neleisti įvažiuoti sunkiajai technikai, jei yra teismo sprendimas nugriauti pastatą?“ – klausė Ž. Povilonis.

Ž. Povilonis 2017-aisiais taip pat teigė esąs pasiruošęs nugriauti 600 kv. metrų ploto „dvarą“, tačiau tuomet jis skundėsi negaunantis Druskininkų savivaldybės leidimo sunkiasvore technika atlikti darbus parko teritorijoje.

Miesto meras Ričardas Malinauskas BNS atsisakė komentuoti, ar savivaldybė leis griauti Vijūnėlės „dvarą“.

„Klausykit, aš neužsiiminėju tokiais dalykais. Tai yra prezidentės Grybauskaitės (kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė – BNS) afera prieš Druskininkus ir, ateis laikas, mes tai įrodysim“, – BNS sakė R. Malinauskas.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė teigė, kad nebus daroma kliūčių neteisėtai pastatyto statinio griovimui.

Pasak jos, pastato savininkas privalės pateikti griovimo darbų aprašymą, jame turės būti numatytas ir statybos šiukšlių išvežimo būdas.

„Kai gausime griovimo darbų aprašymą, tada ir vertinsime sunkiasvorės technikos judėjimo kelius. Savivaldybė nedarys jokių kliūčių griovimo darbams“, – komentare BNS teigė V. Jurgelevičienė.

„Expolitos“ vadovas V. Arbačiauskas pabrėžė, kad parko kelias, vedantis link Vijūnėlės „dvaro“, yra labai siauras, todėl privažiuoti su sunkiąja technika gali būti sunku.

„Ten keliukas labai siauras, jeigu sunkiąją techniką vežtis, sugadinus tą keliuką kyla klausimas, kas jį turės atstatyti. Tą keliuką atstatyti kainuotų daugiau nei namą nugriauti“, – BNS sakė V. Arbačiauskas.

„Mes viską norime daryti, kad būtų kuo švariau, kad nebūtų jokios savivalės. Savavališkai, savo nuožiūra tikrai nieko nedarysim“, – teigė jis.

Dėl Vijūnėlės „dvaro“ Ž. Povilonis yra kreipęsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT). Jo teigimu, sprendimas tikriausiai bus susijęs su žalos atlyginimu.

Be to, Ž. Povilonis dėl žalos atlyginimo už nugriautą pastatą yra kreipęsis į Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus ir nurodo, kad žala siekia 1,8 mln. eurų.

Dėl vėlavimo vykdyti dar 2016 metų gruodį priimtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą per 6 mėnesius nugriauti neteisėtai parko teritorijoje pastatytus statinius Ž. Povilonis teigė jau sumokėjęs 3-4 tūkst. eurų baudų.

Liepos 12 dieną LAT jau antrą kartą nutarė, kad „dvaras“ turi būti nugriautas.

Pastatas Druskininkų centre, vietos gyventojų pramintas Vijūnėlės „dvaru“, kurortinėje zonoje pradėtas statyti 2013 metais. Statybai reikalingus leidimus davė Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Iš pradžių šis turtas priklausė alytiškiui, vienos saugos įmonės apsaugininkui Romui Baranauskui, vėliau – kauniečiams sutuoktiniams Ž. ir Z. Poviloniams.

Žiniasklaidoje nagrinėtos versijos, kad „dvaras“ iš tikrųjų priklauso R. Malinauskui. Meras tokias prielaidas anksčiau yra atmetęs, tačiau teigė, jog rimtai svarstytų įsigyti pastatą, jei jis būtų parduodamas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.7143

Top naujienos

Pinigų tema lietuviams kalbėti gėda ne mažiau nei apie seksą: jei už žinias rašytų pažymį, dažnas gautų 4 (1)

Pinigų klausimas lietuviams kartais yra toks pats tabu kaip ir seksas ar politika. Dar labiau nejauku...

Kodėl lietuviški kurortai yra daug blogiau nei užsienio: turtingųjų pasaulis Interlakenas ir jo beprotiškos kainos (58)

„Niekada nevažiuočiau į lietuviškus kurortus“, „Palanga – brangi tragedija“, „Į...

Bretanė – vieta, kur saugoma istorija ir gerbiamos tradicijos (4)

Gerai išvystytas Prancūzijos greitųjų traukinių (TGV) transporto tinklas suteikia unikalią...

Linkytė ir Vaitiekūnas papasakojo apie slogias mintis ir kaip pavyko pamilti save (50)

Laisvės pikniko metu „Rytojaus jaunimo“ diskusijų zonoje didelio susidomėjimo sulaukė...

Gamtos ženklus stebinti dzūkė jau žino, kokie bus rudens orai ir kada sulauksime pirmojo sniego (47)

Gamtos ženklus stebinti ir orus pagal juos prognozuojanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė...

Tyli povandeninė revoliucija: prasidėjo, kaip brangus žaisliukas pinigingam elitui, bet tampa norma (18)

Grakštus laivas trukteli į priekį, ir keturi jo keleiviai, žvelgiantys į Monako panoramą,...

Vilniuje ištekėjo televizijos laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė (312)

Šeštadienio popietę sostinėje esančioje Šventų Jonų bažnyčioje amžiną meilę savo...

Tūkstančiai žmonių suplūdo į Nemuno saloje vykstantį „Laisvės pikniką“ (120)

Šeštadienį Kauno Nemuno saloje vyksta festivalis „ Laisvės piknikas “, į kurį susirinko...

Laivų statyba Mėmelyje: nuo burlaivio iki „Titanikui“ galėjusio prilygti milžino

2019 metai Klaipėdoje paskelbti Didžiojo elingo metais. Prieš 100 metų Klaipėdoje pradėjo veikti...

Lietuvoje ūkininkaujantis talyšas – greitai žemės ūkis bus kitoks

Tęsiame pokalbių ciklą su LR ŽŪR nariais. Šį kartą apie nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus...