Ketvirtadienį Seime baigiant rudens sesiją kilo skandalas dėl dalies Seimo narių pasiūlytos rezoliucijos projekto, kuriuo siūlyta pasmerkti įvykius Baltarusijoje. Protestuodamas prieš rezoliucijos projekto svarstymą socialdemokratas Bronius Bradauskas, stovėdamas prieš šoninio mikrofono, pasiūlė tuoj pat sugiedoti valstybės himną ir baigti rudens sesiją.
Bronius Bradauskas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Jis nedelsdamas pradėjo giedoti, o prie jo prisidėjo ir dalis Socialdemokratų partijos frakcijos narių. Baigę giedoti, jie paliko parlamento posėdžių salę.

Dešinieji tokį dalies socialdemokratų elgesį pavadino himno išniekinimu. Konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė viešai kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti B.Bradausko ir jo kolegų elgesį. Be to, parlamentarė prašė, kad būtų patikrintas socialdemokrato blaivumas.

"Tai atviras pasityčiojimas iš savo valstybės, kurios Seimo nariai mes ir esame. Tai buvo Broniaus Bradausko elgesys", - sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Ji taip suabejojo, ar B.Bradauskas Seimo salėje buvo blaivus.
Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas teigė, kad tokį jo kolegų elgesį išprovokavo patys dešinieji, visais įmanomais būdais stengdamiesi priimti rezoliuciją dėl Minske išvaikytos taikios protesto akcijos.

"Tai buvo atsakas į tuos veiksmus, į tuos "fintus", kuriuos padarė dešinioji pusė. (...) Nereikėjo daryti tų "fintų", - pareiškė Č.Juršėnas.

Prieš tai liberalas Petras Auštrevičius Seimo salėje demonstratyviai suplėšė socialdemokrato Justino Karoso parengtą alternatyvų rezoliucijos projektą.

"Jis sužaidė siaubingai negarbingai, pasiūlė mūsų rezoliuciją nukelti (kovo mėnesiui - BNS). Tai būtų mūsų politinės impotencijos demonstravimas. O jo rezoliucija - nežinau kelinto kurso studento bandymas parašyti politinę prozą. Reikėjo kažkaip parodyti vykstančią nesąmonę", - savo elgesį BNS paaiškino P.Auštrevičius.

Grupės parlamentarų parengtame rezoliucijos projekte apgailestaujama, kad sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai neatitiko Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos keliamų reikalavimų, o prieš mitingo dalyvius teisėsaugos institucijų panaudotos priemonės pavadintos neproporcingomis.

"Seimas reikalauja nedelsiant išleisti į laisvę suimtus 2010 m. gruodžio 19-20 dienų taikaus mitingo dalyvius", - rašoma rezoliucijos projekte.
Prezidentūrai, Vyriausybei ir Seimo Užsienio reikalų komitetui rezoliucijos projektu siūloma "apsvarstyti tikslingumą Europos Sąjungos formatuose kelti klausimą dėl sankcijų Baltarusijos Respublikai suspendavimo nutraukimo", taip pat kviečiama rinkimų nepripažinti demokratiškais ir teisėtais.

Tuo metu J.Karoso projekte užsimenama, kad įvykiai Minske "mums kelia nerimą per minėtus rinkimus, o ypač po jų išryškėjusi oficialios valdžios ir opozicinių kandidatų bei jų rėmėjų pernelyg griežta konfrontacija".

"O tai, kad bene didesnis negu politinė opozicija šios konfrontacijos iniciatorius yra esama Baltarusijos valdžia, negali nemesti šešėlio ir įtarimų piliečių valios rinkimuose autentiškumui. Vargu ar rinkimus puošia tai, kad jų rezultatai su buvusiais kandidatais į prezidentus aptarinėjami areštinėje", - rašoma socialdemokratų projekte.

Baltarusijos jėgos struktūros sekmadienį panaudojo jėgą išvaikyti protesto akciją, kuri surengta po sekmadienį vykusių prezidento rinkimų.

Tuomet sumušti ir suimti šimtai protestuotojų, tarp jų - ir Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos varžovas prezidento rinkimuose.
Ketvirtadienį Seimas turi baigti rudens sesiją. Seimo sesijos pradedamos ir baigiamos giedant valstybės himną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nutylėta sovietų armijos katastrofa: panikos apimti gyventojai lėkė iš namų ir sodino vaikus pas svetimus žmones (257)

Nedaug trūko, kad netoli Berlyno 1977 metais būtų įvykęs branduolinis sprogimas, – rašo...

Žymūs ekonomistai susiginčijo, kokia yra skurdo kartelė (352)

Žymūs ekonomistai – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis ir Vilniaus...

Merkel ir Putino pokalbis truko 3 valandas: apie ką jie kalbėjo? (96)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarė būdus,...

Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (451)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės...

Karolinos Meschino sėkmės istorija: kaip patyčias kentęs vaikas virto „Instagram“ žvaigžde (33)

Dirbti „Instagram“ tinkle. Sakysite, nesąmonė?! Karolina Meschino irgi nedrįsta taip apie...

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (119)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Susipešė dėl pinigų „Eurovizijai“: konkursas Izraelyje gali ir neįvykti (21)

Izraelio nacionalinis transliuotojas iškėlė ultimatumą šalies ministrui pirmininkui...

Romantiškos pažintys internete: kodėl moterys elgesi kitaip negu vyrai (12)

Romantiška pažintis internete nėra blogesnė negu darbe arba bare ir neturi įtakos tolimesniems...

Pomidorai gigantai – kaip auginti ir kodėl trūkinėja

Nemažai žmonių mėgsta stambiavaisius pomidorus. Net atleidžia jiems už tai, kad jie netelpa į...

Estafetinio bėgimo „Pažink Lietuvą!“ nuo Nidos iki Vilniaus transliacija

Ultramaratonininkas Aidas Ardzijauskas labiausiai išgarsėjo tada, kai minėdamas Lietuvos 100-ečio...