Ketvirtadienį Seime baigiant rudens sesiją kilo skandalas dėl dalies Seimo narių pasiūlytos rezoliucijos projekto, kuriuo siūlyta pasmerkti įvykius Baltarusijoje. Protestuodamas prieš rezoliucijos projekto svarstymą socialdemokratas Bronius Bradauskas, stovėdamas prieš šoninio mikrofono, pasiūlė tuoj pat sugiedoti valstybės himną ir baigti rudens sesiją.
Bronius Bradauskas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Jis nedelsdamas pradėjo giedoti, o prie jo prisidėjo ir dalis Socialdemokratų partijos frakcijos narių. Baigę giedoti, jie paliko parlamento posėdžių salę.

Dešinieji tokį dalies socialdemokratų elgesį pavadino himno išniekinimu. Konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė viešai kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti B.Bradausko ir jo kolegų elgesį. Be to, parlamentarė prašė, kad būtų patikrintas socialdemokrato blaivumas.

"Tai atviras pasityčiojimas iš savo valstybės, kurios Seimo nariai mes ir esame. Tai buvo Broniaus Bradausko elgesys", - sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Ji taip suabejojo, ar B.Bradauskas Seimo salėje buvo blaivus.
Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas teigė, kad tokį jo kolegų elgesį išprovokavo patys dešinieji, visais įmanomais būdais stengdamiesi priimti rezoliuciją dėl Minske išvaikytos taikios protesto akcijos.

"Tai buvo atsakas į tuos veiksmus, į tuos "fintus", kuriuos padarė dešinioji pusė. (...) Nereikėjo daryti tų "fintų", - pareiškė Č.Juršėnas.

Prieš tai liberalas Petras Auštrevičius Seimo salėje demonstratyviai suplėšė socialdemokrato Justino Karoso parengtą alternatyvų rezoliucijos projektą.

"Jis sužaidė siaubingai negarbingai, pasiūlė mūsų rezoliuciją nukelti (kovo mėnesiui - BNS). Tai būtų mūsų politinės impotencijos demonstravimas. O jo rezoliucija - nežinau kelinto kurso studento bandymas parašyti politinę prozą. Reikėjo kažkaip parodyti vykstančią nesąmonę", - savo elgesį BNS paaiškino P.Auštrevičius.

Grupės parlamentarų parengtame rezoliucijos projekte apgailestaujama, kad sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai neatitiko Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos keliamų reikalavimų, o prieš mitingo dalyvius teisėsaugos institucijų panaudotos priemonės pavadintos neproporcingomis.

"Seimas reikalauja nedelsiant išleisti į laisvę suimtus 2010 m. gruodžio 19-20 dienų taikaus mitingo dalyvius", - rašoma rezoliucijos projekte.
Prezidentūrai, Vyriausybei ir Seimo Užsienio reikalų komitetui rezoliucijos projektu siūloma "apsvarstyti tikslingumą Europos Sąjungos formatuose kelti klausimą dėl sankcijų Baltarusijos Respublikai suspendavimo nutraukimo", taip pat kviečiama rinkimų nepripažinti demokratiškais ir teisėtais.

Tuo metu J.Karoso projekte užsimenama, kad įvykiai Minske "mums kelia nerimą per minėtus rinkimus, o ypač po jų išryškėjusi oficialios valdžios ir opozicinių kandidatų bei jų rėmėjų pernelyg griežta konfrontacija".

"O tai, kad bene didesnis negu politinė opozicija šios konfrontacijos iniciatorius yra esama Baltarusijos valdžia, negali nemesti šešėlio ir įtarimų piliečių valios rinkimuose autentiškumui. Vargu ar rinkimus puošia tai, kad jų rezultatai su buvusiais kandidatais į prezidentus aptarinėjami areštinėje", - rašoma socialdemokratų projekte.

Baltarusijos jėgos struktūros sekmadienį panaudojo jėgą išvaikyti protesto akciją, kuri surengta po sekmadienį vykusių prezidento rinkimų.

Tuomet sumušti ir suimti šimtai protestuotojų, tarp jų - ir Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos varžovas prezidento rinkimuose.
Ketvirtadienį Seimas turi baigti rudens sesiją. Seimo sesijos pradedamos ir baigiamos giedant valstybės himną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: pasilepinom ir užteks – plūstels permainos (5)

Artimiausiomis dienomis orai subjurs – į šalį atkeliaus vėsa, prapliups krituliai.

Vienas paslaptingiausių ginklų istorijoje: liepsnojo net jūra karius apimdavo paniška baimė (65)

Bizantijos gyventojai šį paslaptingą ginklą vadino „jūrų ugnimi“, vėliau istorijoje...

„Apple“ darbuotojai papasakojo apie tamsiausius savo darbo užkulisius (33)

„Apple“ – viena iš bendrovių, kur laikomasi bene griežčiausio konfidencialumo kodekso....

Kasparaitis „nusodino“ komandos draugą: himno žodžius mokėjau, kai dar nebuvai gimęs (12)

Darius Kasparaitis tenkinosi epizodiniu vaidmeniu ant Kauno ledo, bet būtent jis buvo svarbiausia...

Prabangus gyvenimas slėpė kraupias paslaptis: patikusias moteris grobdavo tiesiog gatvėje (108)

„Sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, 27 miegamieji su neperšaunamaisiais langais, iš aukso...

Lietuva laukia Venckienės grąžinimo: kaip violetinė Garliavos banga užvaldė politikų protą (765)

Nuo Lietuvos teisėsaugos į JAV pabėgusi Neringa Venckienė šiuo metu suimta ir laikoma JAV...

Esminis bruožas, kuris vienija visas laimingiausias poras

Kokia ilgalaikių santykių paslaptis? Kai kurie žmonės sako, kad bendravimas. Kiti gi tvirtina, kad...

Populiariame banke darbuotojai rengtis kaip nori gali ne visi: matuoja net kulniuko aukštį (36)

Su pavasariu grįžo ir fotoreportažų ciklas „ Penktadienio aprangos kodas “, kuriame įvairių...

Mažėja norinčių drybsoti pliaže: dabar madingos kitokios atostogos (9)

Lietuvių atostogų scenarijus jau seniai neapsiriboja vien tik drybsojimu nuo ryto iki vakaro ant...

Karbauskis: aš – švariausias politikas Lietuvoje, o mes kitąmet tikriausiai laimėsime visus trejus rinkimus (732)

Nors žemės ūkio ministras Bronius Markauskas išsaugojo pareigas bent jau iki tol, kol savo...