aA
Praėjusių metų rugsėjį prasidėjusi istorija, kai kelionių agentūros „TUI Baltics“ pasamdytas autobuso vairuotojas Turkijoje padarė avariją užmigęs prie vairo, taip ir nepasiekė finišo tiesiosios. Avarijoje nukentėję klientai skundžiasi, kad įmonė nesiėmė jokių veiksmų, jog padaryta žala jiems būtų atitinkamai kompensuota.
Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© DELFI montažas

Avarija įvyko dar praeitų metų rugsėjo 7 d., kai pasibaigus kelionei poilsiautojai buvo vežami į oro uostą. Kaip „Delfi“ informavo autobusu važiavusi Skaistė, į „TUI Baltics“ kelionės paketą buvo įskaičiuotas ir žmonių pervežimas (visų pašnekovų tapatybės redakcijai žinomos – aut. past.)

Užmigo vairuotojas

„Žodžiu, kelionės metu užmigo ir gidas, ir vairuotojas. Nežinau, kokiu greičiu važiavome, nes policija jokių duomenų vėliau nesuteikė, tačiau trenkėmės į sunkvežimį su galimai chlorą talpinusiomis cisternomis. Nuo galvos iki kojų išsimaudėme toje cheminėje medžiagoje, kai kurie žmonės buvo sužeisti. Avarija iš šono tikrai atrodė rimtai. Po jos atvažiavo kitas autobusas, pasiėmė sveikesnius keleivius ir dalis grįžome į Lietuvą“, – lemtingą vakarą prisiminė ji.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Pasak moters, jau lėktuve pasimatė avarijos pasekmės, nes dalis žmonių skrydžio metu pradėjo alpti. „Mes juk negalėjome žinoti, kokia chemine medžiaga buvome aplieti. Taip pat buvo labai keista, kad jokia greitoji mūsų Lietuvos oro uoste nepasitiko. Teko mūsų šeimai patiems važiuoti į ligoninę. Man plyšo raiščiai“, – sakė ji.

Po šio įvykio, pasakojo Skaistė, dvidešimt žmonių susibūrė į grupę ir kreipėsi į advokatą, kad parašytų pretenziją kelionių organizatoriui.

„Tai buvo natūralus sprendimas, kai kelionė šitaip pasibaigė. Nesitikėjome, kad iš kelionės grįšime suluošinti ne dėl savo kaltės. Pusę metų dalykiškai ir taktiškai susirašinėjome su „TUI Baltics“, kol jie mums galiausiai pasiūlė kompensuoti už aplietus ir sugadintus drabužius. Juokingiausia, kad įmonė savo kaltės visoje šioje istorijoje neįžvelgė.

Nesvarbu, kad jų samdyti darbuotojai užmigo prie vairo, ir mes visi vos nemirėme, o gelbėjomės lipdami per išdaužtus langus“, – negalėjo situacija atsistebėti moteris ir pridūrė, kad keturi žmonės dėl sunkių sužalojimų buvo išvežti į Turkijos ligoninę.

Anot jos, iš klientų „TUI Baltics“ visiškai išsityčiojo.

Sustreikavo širdis

Eismo įvykyje nukentėjęs Mindaugas „Delfi“ tvirtino, kad aiškinasi, kokia medžiaga iš tikrųjų buvo cisternose, kuri jį taip rimtai apnuodijo. Pasak jo, įmonės atstovai aiškino, kad tai buvo „Adblue“ medžiaga (dyzelino išmetimo skystis kuris yra naudojamas sumažinti oro taršą, kurią sukelia dyzelinis variklis – aut. past).

„Iš esmės, tai tik salietra ir vanduo. Nemanau, kad man taip pakenkti galėjo šis skystis. Tariuosi su Skaiste ir siųsiu ištirti savo drabužius, kad būtų tiksliai nustatyta, kas tai buvo. Kai vairuotojas trenkėsi į tą sunkvežimį, ten buvo dvi talpyklos po 500 ar toną to skysčio. Vieni gavo daugiau, kiti – mažiau. Mes per tą medžiagą turėjome ir vaikščioti, ir ja kvėpuoti. Taip pat atsirinkti išmėtytus lagaminus. Aš buvau joje permirkęs ir lėktuve visą skrydį ašarojau, iki atvykimo į Lazdynų ligoninę kvėpavau šiuo dalyku“, – dalinosi patyrimais nukentėjusysis.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Mindaugo teigimu, praėjus kelioms dienoms po kelionės jo sveikata tik blogėjo. Jis nebegalėjo naktį miegoti, pradėjo kosėti ir iš pradžių manė, kad šie simptomai įvyko dėl pasikeitusio oro.

„Taip po truputį pastebėjau, kad negaliu kvėpuoti, gulėti ant nugaros, atrodė, lyg plaučiuose prisikaupė vandens. Kol mane tyrė, jokių vaistų nevartojau, nes daktarai nesuprato, kas man yra“, – prisiminė jis.

Galiausiai jam teko gultis į ligoninę, bet tik po praleisto savaitgalio joje, daktarai padarė tomografiją. Vyro būklė buvo tokia rimta, kad galvojo, jog širdis iššoks iš krūtinės.

„Vakare man labai blogai pasidarė, praradau sąmonę ir papuoliau į reanimaciją. Kitą dieną dėl širdies problemų mane pervežė į Santariškių ligoninę. Ten, puikių specialistų dėka, kažkiek mane vėl pastatė ant kojų. Aš jau galvojau, kad reikės širdies persodinimo dėl tų visų medžiagų, kurių prisiuosčiau dėl tos avarijos“, – teigė vyras.

Po visų šių išgyvenimų ligoninėje, jam darbingumo liko tik 45 proc., kai dar prieš metus turėjo nuodugnų sveikatos tyrimą ir buvo visiškai sveikas.

„Prieš šią kelionę liepos mėnesį su baidare galėjau nuplaukti 10 km su baidare, rugpjūčio mėnesį įveikiau 20 km su baidare, šokti parašiutu. Tačiau visa tai liko tik prisiminimais, nes dabar geriu įvairius vaistus ir bandau vėl stiprinti širdį“, – guodėsi Mindaugas.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Jam buvo sunku suvokti, kad įmonė pasiūlė kompensuoti tik už drabužius, kai jo sveikata buvo taip paveikta.

Nukentėjo dukros

Kelionėje nukentėjo ir pretenziją pateikusios Ingos dvi devyniolikmetės dukterys. Lietuvoje vaikų laukusiai mamai teko išgyventi nežinią, kol sužinojo, kas iš tikrųjų įvyko. Pasak jos, agentūra buvo visiškai nepasiruošusi reaguoti į šią krizinę situaciją ir žmonių skausmą.

„Kažkokią dalį padėjo, o paskui visiškai apleido. Viskas, kas dabar vyksta, yra tikras košmaras. Įmonė visiškai nenori nei bendrauti, nei pripažinti savo kaltės“, – nuogąstavo Inga.

Ji papasakojo, kad į avariją patekusiu autobusu važiavo jos dukterys. Kadangi reisas buvo naktinis, merginos užmigo, o pabudo, kai viena nukrito po sėdyne, o kita – ant išsibarsčiusių lagaminų.

„Priekinis ir galiniai išėjimai buvo užsiblokavę, todėl joms teko iššokti pro išdaužytus langus. Viena iš dukrų greitai pastebėjo, kad sesuo kraujuoja, dėl to jas išvežė į vietos ligoninę. Tačiau vaistais, maistu ir kitais reikalingais daiktais pasirūpino to Turkijos miestelio meras. Taip pat mergaites nuvežė į komisariatą, kur buvo du protokolai, ar turi, ar neturi pretenzijų. Jos pasirašė, kad turi. Agentūra pasirūpino tik nakvyne ir skrydžiu į Lietuvą“, – nurodė Inga.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Jai sukėlė juoką pro ašaras, kad tai buvo viskas, ką padarė įmonė, nes po įvykio mergaičių sveikatos būkle niekas nebesidomėjo. Po skrydžio jau visa šeima vyko į Lazdynų ligoninę, kur, gydytojų teigimu, pasirodė paskutiniai.

Kaip ir kitiems, taip ir šioms nukentėjusiosioms įmonė pasiūlė kompensuoti materialinę žalą, tačiau, pasak Ingos, to nebeužtenka.

Pretenziją įmonei pateikusi poilsiautojų grupė nori piniginės kompensacijas ir už fizinę, ir moralinę žalą.

Situacija – žinoma

„TUI Baltics“ komentavo, kad jiems ši situacija yra žinoma, tačiau dėl nepasibaigusio proceso, daugiau ko nors pasakyti negali.

„Su keleiviais bendravome iškart po incidento, teikėme visą reikalingą pagalbą. Bendravimą tęsiame ir dabar. Visi mūsų klientų atvejai yra nagrinėjami individualiai, tarpininkaujame tarp jų, mūsų verslo partnerių ir susijusių trečiųjų šalių, kurie vykdė keleivių pervežimą kryptyje iš viešbučių į oro uostą.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(50 žmonių įvertino)
3.2000

Top naujienos

Mirtys Ukmergės slaugos ligoninėje: negali palaidoti antradienį mirusios mamos (102)

„Aš kiekvieną vakarą atvykstu prie Ukmergės laidojimo namų, ten yra toks rūsys, jame...

Prie dezinfekcinio skysčio gamintojų prisijungia dar daugiau įmonių: smogs per nesąžiningų verslininkų kišenę (281)

Šią savaitę Lietuvos biodegalų gamintojams sudarytos galimybės gaminti dezinfekcinį skystį...

Lietuvoje patvirtinta dar 12 koronaviruso atvejų bendras skaičius – arti 400 (364)

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje siekia jau 394. Tai reiškia, kad nuo paskutinio duomenų...

Putinas piktdžiugiškai stebi koronaviruso siaubiamus Vakarus: antrasis frontas jau atidarytas?

Europoje prasidėjo sąmyšis. Milijonai žmonių atsidūrė karantine, privatus sektorius –...

Grupė „The Roop“ nugalėjo tarptautiniame virtualiame „Eurovizijos“ konkurse (144)

Dėl koronaviruso atšaukus net ir pačius svarbiausius pasaulio renginius, Lietuva šiemet neteko...

Vilniuje nusileido specialus lėktuvas iš Londono: atvyko 208 keleiviai

Šeštadienį prieš vidurnaktį Vilniuje nusileido specialaus lėktuvas su lietuviais iš Londono.

Kretingoje COVID-19 fiksuotas „Lidl“ dirbusiam apsauginiui, meras ragina nepanikuoti (10)

Kretingoje koronaviruso infekcija užfiksuota vienam LIDL darnuotojui, apie tai feisbuke pranešė...

Policija priminė – „trikojams“ karantino nėra: ne vienas po savaitgalio atsisveikins su „teisėmis“ (149)

Itin šiltas savaitgalis iš namų išviliojo ne vieną vairuotoją, nors Lietuvoje ir paskelbtas...

Kardiologė perduoda žinią sergantiems širdies ligomis: šiuo metu gyvybiškai svarbu žinoti kelis dalykus (36)

Pasaulyje siautėjantis koronavirusas itin pavojingas žmonėms, esantiems rizikos grupėje, tarp...

37 m. našlė: graudu pamačius, kaip mergina skundžiasi izoliacija instagrame (40)

Sveiki, graudu žiūrėti, kas vyksta... Esu 37 metų našlė ir turiu du nepilnamečius vaikus....

|Maža didelių žinių kaina