aA
Praėjusių metų rugsėjį prasidėjusi istorija, kai kelionių agentūros „TUI Baltics“ pasamdytas autobuso vairuotojas Turkijoje padarė avariją užmigęs prie vairo, taip ir nepasiekė finišo tiesiosios. Avarijoje nukentėję klientai skundžiasi, kad įmonė nesiėmė jokių veiksmų, jog padaryta žala jiems būtų atitinkamai kompensuota.
Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© DELFI montažas

Avarija įvyko dar praeitų metų rugsėjo 7 d., kai pasibaigus kelionei poilsiautojai buvo vežami į oro uostą. Kaip „Delfi“ informavo autobusu važiavusi Skaistė, į „TUI Baltics“ kelionės paketą buvo įskaičiuotas ir žmonių pervežimas (visų pašnekovų tapatybės redakcijai žinomos – aut. past.)

Užmigo vairuotojas

„Žodžiu, kelionės metu užmigo ir gidas, ir vairuotojas. Nežinau, kokiu greičiu važiavome, nes policija jokių duomenų vėliau nesuteikė, tačiau trenkėmės į sunkvežimį su galimai chlorą talpinusiomis cisternomis. Nuo galvos iki kojų išsimaudėme toje cheminėje medžiagoje, kai kurie žmonės buvo sužeisti. Avarija iš šono tikrai atrodė rimtai. Po jos atvažiavo kitas autobusas, pasiėmė sveikesnius keleivius ir dalis grįžome į Lietuvą“, – lemtingą vakarą prisiminė ji.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Pasak moters, jau lėktuve pasimatė avarijos pasekmės, nes dalis žmonių skrydžio metu pradėjo alpti. „Mes juk negalėjome žinoti, kokia chemine medžiaga buvome aplieti. Taip pat buvo labai keista, kad jokia greitoji mūsų Lietuvos oro uoste nepasitiko. Teko mūsų šeimai patiems važiuoti į ligoninę. Man plyšo raiščiai“, – sakė ji.

Po šio įvykio, pasakojo Skaistė, dvidešimt žmonių susibūrė į grupę ir kreipėsi į advokatą, kad parašytų pretenziją kelionių organizatoriui.

„Tai buvo natūralus sprendimas, kai kelionė šitaip pasibaigė. Nesitikėjome, kad iš kelionės grįšime suluošinti ne dėl savo kaltės. Pusę metų dalykiškai ir taktiškai susirašinėjome su „TUI Baltics“, kol jie mums galiausiai pasiūlė kompensuoti už aplietus ir sugadintus drabužius. Juokingiausia, kad įmonė savo kaltės visoje šioje istorijoje neįžvelgė.

Nesvarbu, kad jų samdyti darbuotojai užmigo prie vairo, ir mes visi vos nemirėme, o gelbėjomės lipdami per išdaužtus langus“, – negalėjo situacija atsistebėti moteris ir pridūrė, kad keturi žmonės dėl sunkių sužalojimų buvo išvežti į Turkijos ligoninę.

Anot jos, iš klientų „TUI Baltics“ visiškai išsityčiojo.

Sustreikavo širdis

Eismo įvykyje nukentėjęs Mindaugas „Delfi“ tvirtino, kad aiškinasi, kokia medžiaga iš tikrųjų buvo cisternose, kuri jį taip rimtai apnuodijo. Pasak jo, įmonės atstovai aiškino, kad tai buvo „Adblue“ medžiaga (dyzelino išmetimo skystis kuris yra naudojamas sumažinti oro taršą, kurią sukelia dyzelinis variklis – aut. past).

„Iš esmės, tai tik salietra ir vanduo. Nemanau, kad man taip pakenkti galėjo šis skystis. Tariuosi su Skaiste ir siųsiu ištirti savo drabužius, kad būtų tiksliai nustatyta, kas tai buvo. Kai vairuotojas trenkėsi į tą sunkvežimį, ten buvo dvi talpyklos po 500 ar toną to skysčio. Vieni gavo daugiau, kiti – mažiau. Mes per tą medžiagą turėjome ir vaikščioti, ir ja kvėpuoti. Taip pat atsirinkti išmėtytus lagaminus. Aš buvau joje permirkęs ir lėktuve visą skrydį ašarojau, iki atvykimo į Lazdynų ligoninę kvėpavau šiuo dalyku“, – dalinosi patyrimais nukentėjusysis.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Mindaugo teigimu, praėjus kelioms dienoms po kelionės jo sveikata tik blogėjo. Jis nebegalėjo naktį miegoti, pradėjo kosėti ir iš pradžių manė, kad šie simptomai įvyko dėl pasikeitusio oro.

„Taip po truputį pastebėjau, kad negaliu kvėpuoti, gulėti ant nugaros, atrodė, lyg plaučiuose prisikaupė vandens. Kol mane tyrė, jokių vaistų nevartojau, nes daktarai nesuprato, kas man yra“, – prisiminė jis.

Galiausiai jam teko gultis į ligoninę, bet tik po praleisto savaitgalio joje, daktarai padarė tomografiją. Vyro būklė buvo tokia rimta, kad galvojo, jog širdis iššoks iš krūtinės.

„Vakare man labai blogai pasidarė, praradau sąmonę ir papuoliau į reanimaciją. Kitą dieną dėl širdies problemų mane pervežė į Santariškių ligoninę. Ten, puikių specialistų dėka, kažkiek mane vėl pastatė ant kojų. Aš jau galvojau, kad reikės širdies persodinimo dėl tų visų medžiagų, kurių prisiuosčiau dėl tos avarijos“, – teigė vyras.

Po visų šių išgyvenimų ligoninėje, jam darbingumo liko tik 45 proc., kai dar prieš metus turėjo nuodugnų sveikatos tyrimą ir buvo visiškai sveikas.

„Prieš šią kelionę liepos mėnesį su baidare galėjau nuplaukti 10 km su baidare, rugpjūčio mėnesį įveikiau 20 km su baidare, šokti parašiutu. Tačiau visa tai liko tik prisiminimais, nes dabar geriu įvairius vaistus ir bandau vėl stiprinti širdį“, – guodėsi Mindaugas.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Jam buvo sunku suvokti, kad įmonė pasiūlė kompensuoti tik už drabužius, kai jo sveikata buvo taip paveikta.

Nukentėjo dukros

Kelionėje nukentėjo ir pretenziją pateikusios Ingos dvi devyniolikmetės dukterys. Lietuvoje vaikų laukusiai mamai teko išgyventi nežinią, kol sužinojo, kas iš tikrųjų įvyko. Pasak jos, agentūra buvo visiškai nepasiruošusi reaguoti į šią krizinę situaciją ir žmonių skausmą.

„Kažkokią dalį padėjo, o paskui visiškai apleido. Viskas, kas dabar vyksta, yra tikras košmaras. Įmonė visiškai nenori nei bendrauti, nei pripažinti savo kaltės“, – nuogąstavo Inga.

Ji papasakojo, kad į avariją patekusiu autobusu važiavo jos dukterys. Kadangi reisas buvo naktinis, merginos užmigo, o pabudo, kai viena nukrito po sėdyne, o kita – ant išsibarsčiusių lagaminų.

„Priekinis ir galiniai išėjimai buvo užsiblokavę, todėl joms teko iššokti pro išdaužytus langus. Viena iš dukrų greitai pastebėjo, kad sesuo kraujuoja, dėl to jas išvežė į vietos ligoninę. Tačiau vaistais, maistu ir kitais reikalingais daiktais pasirūpino to Turkijos miestelio meras. Taip pat mergaites nuvežė į komisariatą, kur buvo du protokolai, ar turi, ar neturi pretenzijų. Jos pasirašė, kad turi. Agentūra pasirūpino tik nakvyne ir skrydžiu į Lietuvą“, – nurodė Inga.

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti
© Asmeninis archyvas

Jai sukėlė juoką pro ašaras, kad tai buvo viskas, ką padarė įmonė, nes po įvykio mergaičių sveikatos būkle niekas nebesidomėjo. Po skrydžio jau visa šeima vyko į Lazdynų ligoninę, kur, gydytojų teigimu, pasirodė paskutiniai.

Kaip ir kitiems, taip ir šioms nukentėjusiosioms įmonė pasiūlė kompensuoti materialinę žalą, tačiau, pasak Ingos, to nebeužtenka.

Pretenziją įmonei pateikusi poilsiautojų grupė nori piniginės kompensacijas ir už fizinę, ir moralinę žalą.

Situacija – žinoma

„TUI Baltics“ komentavo, kad jiems ši situacija yra žinoma, tačiau dėl nepasibaigusio proceso, daugiau ko nors pasakyti negali.

„Su keleiviais bendravome iškart po incidento, teikėme visą reikalingą pagalbą. Bendravimą tęsiame ir dabar. Visi mūsų klientų atvejai yra nagrinėjami individualiai, tarpininkaujame tarp jų, mūsų verslo partnerių ir susijusių trečiųjų šalių, kurie vykdė keleivių pervežimą kryptyje iš viešbučių į oro uostą.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(50 žmonių įvertino)
3.2000

Top naujienos

Vilniaus gatvėse siautėjęs girtutėlis vairuotojas ne iš karto sulaukė policijos dėmesio (13)

Apie visiškai girtą Vilniaus gatvėmis važinėjantį vairuotoją pranešimą gavę policijos...

Suplanavus grįžti į Lietuvą – akibrokštas dėl COVID-19: moteris negali patikėti staiga pasikeitusiomis taisyklėmis (66)

Pasipiktino reikalavimų skiepams nuo COVID-19 suklaidinta keliautoja. Jai tai sugadino nuotaiką,...

Nutekintas Lenkijos Vyriausybės kanclerio laiškas: jo turinys kelia rimtų dvejonių (12)

Nutekintame Lenkijos Vyriausybės kanclerio Michalo Dworczyko laiške minimi Lietuvos politikai...

Automobilį pardavė prieš dešimtmetį, bet dabar sulaukė baudų: vyriškis stebi, kaip nuo sąskaitos antstoliai nurašo pinigus (100)

Pasitaiko kuriozų, kai parduotas automobilis save buvusiam savininkui primena netikėtomis baudomis....

Euro 2020: Vengrija – Prancūzija gyvai

Pergale prieš Vokietiją Europos futbolo čempionatą pradėjusi Prancūzijos rinktinė šeštadienį...

Legendinis Kauno zoologijos sodas ruošiasi užverti duris: aiškėja, koks likimas laukia gyvūnų (112)

Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode vyksta pasirengimas būsimoms statyboms, trejus metus...

Dėl tragedijos Tenerifėje visa Ispanija ištikta šoko: pateiktoje ataskaitoje – sukrečiančios detalės (181)

Prie Tenerifės krantų ir toliau tęsiamos povandeninės vienerių metų mergaitės, kurią, kaip...

Kodėl kai kas beria druskos ant anglių šašlykams kepti

Skaniai iškepti šašlykus nėra taip paprasta. Mėsos gabalėliai turi gerai iškepti, bet nebūti...

Futurologai įvardijo, kas mūsų laukia artimoje ateityje: kompiuteriai išmoks tai, ką iki šiol galėjo tik žmonės

Veido išraiška, rankų gestai, akių žvilgsnis, balso tonas, galvos judesiai, kalbos dažnis ir...

Giedrius Drukteinis | D+

Suomiškas majonezas, kuris jo išradėjui atnešė pasaulinius turtus: pradžioje ši užkandinė buvo pustuštė, dabar vien Lietuvoje jų yra 57

1946 metai. Pokarinė Suomija , tik ką pralaimėjusi šešerius metus su trumpa pertrauka trukusį...