Speciali Sveikatos apsaugos ministerijos komisija antradienį paskelbė, kad V.Budnikas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Pažeistos įstatymo nuostatos dėl valstybės tarnautojų nesinaudojimo savo pareigomis asmeninei naudai gauti ir neleistinumo naudotis valstybės nuosavybe kitais nei tarnybiniais tikslais.

Komisija taip pat nustatė, kad V.Budnikas pažeidė nuostatas dėl naudojimosi tarnybiniais lengvaisiais automobiliais.

Be to, kaip žurnalistams teigė šios komisijos vadovas, ministerijos sekretorius Eduardas Bartkevičius, ministras "negali pasitikėti pareigūnu, jei jis aiškiai sako neteisybę".

Komisija VVKT viršininkui V.Budnikui pasiūlė skirti tarnybinę nuobaudą - atleidimą iš VVKT vadovo pareigų. Kaip žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras R.Dobrovolskis, jis antradienį atleido VVKT vadovą iš pareigų.

Tuo tarpu pats V.Budnikas žurnalistams tvirtino, kad beveik visi jam mesti kaltinimai "subliūško".

"Kadangi viskas subliūško, liko tik vienintelis kaltinimas, kad vairuotojas, pažeisdamas nuostatą, jog negalima imti tarnybinio automobilio atostogų metu, juo pasinaudojo, parveždamas mane iš Rygos", - teigė jis.

V.Budnikas teigė, kad kelionės išlaidas jis sumokėjo į VVKT kasą.

"Apkaltinus vien automobilio naudojimu asmeniniams tikslams, aišku, aš duosiu į teismą ir stengsiuos, kad būtų manęs atsiprašyta tų institucijų, kurios pažeidė mano nekaltumo prezumpciją, taip pat - ir spaudos bei televizijos", - teigė V.Budnikas.

Vyriausiojo vaistų kontrolieriaus atostogomis imta domėtis, kilus įtarimams, kad Maskvoje jis galėjo susitikti su Rusijos Valstybės Dūmos deputatu, farmacijos magnatu Vladimiru Bryncalovu, siekiančiu Lietuvoje įregistruoti savo kompanijos vaistus.

Duomenis apie V.Budniko atostogas rinkusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) neužfiksavo, kad jis Maskvoje būtų susitikęs su V.Bryncalovu, tačiau nustatė, jog VVKT vadovas atostogavo už užsienio farmacinių kompanijų lėšas.

Liepos 5 dieną grįžęs iš atostogų Astrachanėje V.Budnikas sveikatos apsaugos ministrui Romualdui Dobrovolskiui iš pradžių sakė atostogavęs Zarasuose ir tik kitą dieną prisipažino skridęs į Rusiją. Be to, paaiškėjo, kad iš Rusijos į Vilnių Budnikas grįžo per Rygą, o nuo Lietuvos ir Latvijos sienos jį tarnybiniu automobiliu parvežė VVKT vairuotojas.

V.Budnikas žurnalistams tvirtino nemelavęs ministrui dėl kelionės į Maskvą.

"Jis (ministras - BNS) paklausė, ar važiavote į Maskvą. Aš pasakiau: į Maskvą aš nevažiavau. Į Maskvą važiuoti reiškia vien tik Maskvoje 8 dienas ir būti. Aš per Maskvą važiavau į Astrachanę atostogų metu", - antradienį teigė V.Budnikas.

Jo nuomone, "šitas vajus" buvo naudingas "toms jėgoms, kurios nenori tvarkos farmacijos sistemoje".

"Čia žaidimai vyksta žemesniame (nei politinių partijų - BNS) lygyje - farmacinių grupuočių ar farmacinių firmų", - sakė jis.

STT duomenimis, šių metų liepos 8-16 dienomis VVKT viršininkas kartu su farmacijos verslo ir valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų atstovais buvo išvykęs į Norvegiją, o jų kelionės išlaidas - 2750 litų už automobilio "Mercedes Benz Sprinter" nuomą aštuonioms paroms - apmokėjo Šveicarijos kompanijos "Novartis Pharma Servines Inc." atstovybė Lietuvoje.

Taip pat nustatyta, kad Budnikas liepos 29 - rugpjūčio 5 dienomis kartu su farmacijos verslo ir valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų atstovais buvo išvykęs į Astrachanę. STT duomenimis, už kelionės lėktuvu bilietus penkiems asmenims liepos 25 dieną sumokėjo bendrovės "Marino Baltic Farmaceutics" direktorius.

Bendrovė "Marino Baltic Farmaceutics", savo ruožtu, vakar pareiškė, kad jokių su šia kelione susijusių išlaidų nedengė ir nežada dengti ir kad tai įrodo įmonės finansinės apskaitos dokumentai.

BNS perduotame bendrovės pranešime teigiama, jog "Marino Baltic Farmaceutics" direktorius Laisvūnas Ražanskas šioje kelionėje dalyvavo per atostogas kaip privatus asmuo.

V.Budniko teigimu, visi šie asmenys, su kuriais jis leido atostogas, yra jo asmeniniai draugai, ir jo nuomone, jis turi visas teises atostogauti kartu su jais, nepaisant jų užimamų pareigų.

STT Sveikatos apsaugos ministerijai taip pat pateikė detalią informaciją apie VVKT darbuotojų ir jų artimų giminaičių ryšius su farmacinėmis kompanijomis. Per tyrimą buvo nustatyta, kad dalis darbuotojų privačių interesų deklaracijas už 2001 metus pateikė pavėluotai, po įstatyme numatyto termino - gegužės 15 dienos. Specialiųjų tyrimų tarnyba šią informaciją taip pat pateikė Prezidentūrai ir Vyriausybei.