aA
„Aš jau kalbu ramiai – visos ašaros praverktos“, - sako kaunietė Eglė. Rugsėjo pabaigoje iš kauniečių šeimos buvo paimti du mažamečiai vaikai, o ilgai tylėję ir mynę įvairiausių įstaigų slenksčius Eglė su vyru Gintaru nusprendė garsiai prabilti, o jų žodžiai visuomenėje sukėlė tikrą audrą.

Vaikus atėmė dėl pliaukštelėjimo

Eglės elgesys praeivių dėmesį patraukė, kai kaunietė su savo atžalomis vaikščiojo Panemunės šile. Kaip teigia dviejų vaikų mama, jos sūnus pasileido bėgti į gatvę ir ji esą tiesiog bandė jį sudrausminti.

„Vaikas bėgo labai didelį atstumą ir žinojau, kad bus toks pavojingas posūkis, kur dviračiai važiuoja. Palikusi mergaitę aš bėgau paskui. Aš jo prieš tai maldavau, prašiau – sustok, sustok, nebėk. Bet jam tie maldavimai... vaikas nelabai klauso. Aš tada jam pliaukštelėjau kokius tris kartus per kombinezoną, jis nieko nepajuto ir net neketino manęs klausyt, kad reikia grįžti pas sesutę, kurią aš irgi palikau tiesiog miške. Jis toliau norėjo bėgti, tada aš jam pora kartų sudaviau per rankytę“, – aiškino atimtų vaikų mama Eglė.

Pasak jos, netoliese buvusi kita šeima pradėjo moterį filmuoti, vėliau iškvietė policiją. Pareigūnai kaunietę išsivežė apklausai. Kaip pasakojama reportaže, sužinojęs apie incidentą į komisariatą atskubėjo ir vaikų tėtis.

Tėvų teigimu, atvykę Kauno vaiko teisių apsaugos specialistai elgėsi grubiai. Vežant vaiką atlikti tyrimo berniukas, pasakoja tėvai, pravirko, todėl tėvas paėmė jį iš kėdutės ir išsinešė nuraminti į lauką. Tarnybos specialistas, pasak tėvo, pasiuto ir pradėjo vaiką plėšte plėšti iš rankų. Į pagalbą šoko ištiktam vyrui esą puolė pro šalį važiavę pašaliniai žmonės, pasakojama reportaže.

Vaikai buvo atimti iš tėvų ir iš pradžių apgyvendinti vaikų globos namuose, vėliau – atiduoti globėjams. Kokiems – tėvai neinformuoti. Kada šeimai bus grąžinti vaikai - neaišku.

Pradėjo bendrauti

Kai visuomenėje šis įvykis sukėlė tikrą diskusijų audrą, su šeima pradėjo bendrauti ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Trečiadienį bus sprendžiama, ar vaikus galėtų globoti jų močiutė.

„Laukia medikų komisija, kuri spręs, ar leis močiutei vaikus globoti. Tiesą pasakius abejoju, ar medikai leis jai globoti, nes jos sveikata tikrai silpna – labai aukštas spaudimas ir kitos problemos“, - DELFI teigė Eglė.

Vaikai į šeimą nebus grąžinti, kol nesibaigs teisminis procesas dėl smurto.

„Dabar laukia teismas dėl to pliaukštelėjimo – man dabar apskritai negalima matytis su vaikais. Vyrui jie iš karto galėjo atiduoti vaikus – namuose jie būtų ramūs ir saugūs, neiškankinti. Jiems matyt tiesiog nepatiko vyras, jis buvo sudirgęs, pasimetęs ir jie jam neleido (…). Mano vyrui Vaiko teisės meta visokių neteisingų kaltinimų. Neva vyras pats nenori pasiimti vaikų. Visokių dalykų sugalvoja. Paskui sako, kad močiutė nenori paimti vaikų. Jie meluoja, apmelavo ir mane visiem Lietuvos žmonėm, kad buvau girta“, - teigė Eglė. Policija patvirtino, kad įvykio metu Eglė buvo blaivi.

Šiandien Eglė kalba pakankamai ramiai. Ji neslepia, kad verkti jau nebėra jėgų.

„Aš jau kalbu ramiai – visos ašaros praverktos. Jau mes kaip tėvai, kurie neteko savo vaikų. Pradžioje visi rauda, šaukia, o vėliau liūdi tyliai. Ar įsivaizduojate, kaip jaučiasi patys vaikai? Aš auginau dvejų metų berniuką ir trejų mergytę. Berniukas iki šiol miegojo su manimi, iki pat dabar jis miegojo su manimi. Dabar ten, vaikų namuose, buvo pirma naktis, kai jis miegojo be mamos. Ar galite įsivaizduoti? Juk jis įpratęs prabudęs pamatyti mamą, kuri jį apkabina, paglosto, paguodžia. Kaip vaikui visą tai paaiškinti? Vaikui tokia žala padaryta... Aš net neįsivaizduoju, kaip reikės viską atstatyti, visus santykius...“, - DELFI teigė Eglė.

DELFI primena, kad Valstybinės vaiko teisių apsaugos tarnybos L.E.P Kauno skyriaus vadovė Daiva Porutienė žurnalistus patikino, kad informacija, jog prieš vaiką buvo smurtaujama pasitvirtino. Be to, pasak D. Porutienės, mama incidento metu buvo neblaivi.

„Buvo gautas pranešimas, kad parke neblaivi mama muša vaiką. Pasitvirtino“, – sakė ji.

Žurnalistų paklausta, ar dviejų vaikų mama buvo neblaivi, vaiko teisių apsaugos specialistė atsakė: „Taip. Dėl saugumo pliaukštelėti vaikui negalima“. Tačiau Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovė Justina Kazragytė pateikia kitokią informaciją.

„Pagal iškvietimą atvykus į įvykio vietą, t.y. į Panemunės šilą, patikrinus blaivumą buvo nustatyta, jog įvykio metu moteris buvo blaivi“, – žurnalistams sakė ji.

Vaikai buvo atimti iš tėvų ir iš pradžių apgyvendinti vaikų globos namuose, vėliau – atiduoti globėjams. Kokiems – tėvai neinformuoti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (61)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (50)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (3)

Tuščios tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos, šįkart rungtynių scenarijus...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (555)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (5)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (322)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (69)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (151)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (134)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...