aA
Didžiulius namus ar brangius butus turintys parlamentarai negali dalyvauti balsavime dėl nekilnojamojo turto (NT), kurio vertė viršija milijoną litų, apmokestinimo, teigia Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Milijonierių Seime – ne vienas ir ne dešimt. Dalis jų jau pradinėje įstatymo svarstymo stadijoje pasisakė prieš tokį NT mokestį.
A.Salamakinas: Seimo milijonieriai turės nusišalinti nuo balsavimo dėl NT mokesčio
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Paprastai balsavimuose dėl mokestinių klausimų Seimo nariams nusišalinti nereikia. Tačiau šiuo atveju, anot A. Salamakino, mokestis už brangesnį nei 1 mln. Lt NT užgultų siaurą ratą žmonių, taigi Seimo milijonieriai gali papulti į viešų ir privačių interesų konflikto situaciją.

Ragina balsavime nedalyvauti

„Žiūrint pagal įstatymą, jeigu yra platusis interesas, nusišalinti tikrai negalima, nes tada nebus priimti sprendimai. Jeigu yra priimami siauresni sprendimai, kaip dėl to NT mokesčio, kadangi ten palies nedidelį skaičių Lietuvos gyventojų, tokiu atveju, jeigu Seimo narys žino, kad jį asmeniškai tai palies, jis turėtų tokiu atveju iš viso nedalyvauti balsavime. Nes tai jau yra siaurieji interesai ir jis supranta, kad tai palies jo kišenę. Jiems reikia informuoti, kad jie turi tokios vertės turtą ir nusišalinti nuo balsavimo“, - DELFI sakė A. Salamakinas.

Pasak jo, Seimo milijonieriai gali dalyvauti įstatymo pateikime bei svarstyme, tačiau ne balsuoti dėl paties įstatymo priėmimo. A. Salamakino skaičiavimais, jeigu nuo NT mokesčio tvirtinimo nusišalins visi politikai, turintys didelės vertės NT, balsavimo tai neturėtų sugriauti. Mat Seime nėra tiek milijonierių, kad dėl jų nebuvimo salėje nesusidarytų kvorumas.

Mokestis užgultų ir A. Zuoko namą

Pirmąjį barjerą NT mokestis Seime perkopė antradienį. Didžioji dalis parlamentarų pasisakė už tolesnį įstatymo svarstymą, tačiau prieš balsavo 6, o susilaikė 32 Seimo nariai. Daugelis jų deklaravo turį privalomo registruoti turto už daugiau nei milijoną litų.

Tarp Seimo narių, kurių A. Salamakinas nenorėtų prileisti prie balsavimo, yra Vilniaus mero Artūro Zuoko žmona Agnė Zuokienė. Mat A. Zuoko privalomo registruoti turto vertė – 4,84 mln. Lt. Solidžios sumos vertas vien didžiulis Zuokų namas prestižiniame Vilniaus Užupio mikrorajone, su vaizdu į Sereikiškių parką ir Gedimino bokštą.

Solidžią sumą privalomo registruoti turto grafoje – 1,87 mln. Lt – nurodė ir A. Zuoko bendražygis Žilvinas Šilgalis.

Tarp kandidatų praleisti balsavimą dėl NT mokesčio – ir etiketo žinovas Arminas Lydeka. Jis pernai deklaravo privalomo registruoti turto už 1,57 mln. Lt, beveik tiek pat deklaravo ir jo žmona. Tarp Lydekų valdomo turto – ir didžiuliai apartamentai Vilniaus senamiestyje. Antradienio balsavime liberalas dėl NT mokesčio susilaikė.

K. Glavecko ir R. Rutkelytės nuomonės dėl mokesčio išsiskyrė

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Kęstučio Glavecko privalomo registruoti turto grafoje – beveik 3,6 mln. Lt, jo sutuoktinė Rūta Rutkelytė deklaravo privalomo registruoti turto už dar 8 mln. Lt. Tačiau dėl NT mokesčio sutuoktiniai nesutarė – R. Rutkelytė balsavo už, o K. Glaveckas susilaikė. R. Rutkelytė Seime priklauso Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai, K. Glaveckas – liberalas.

Turtingiausias Seimo narys, LiCS atstovas Valdemaras Valkiūnas, taip pat susilaikė. Jo privalomo registruoti turto grafoje – įspūdinga 32,69 mln. Lt suma. Tuo tarpu antras turtingiausias parlamentaras – privalomo registruoti turto už 19,5 mln. Lt deklaravęs socdemas Bronius Bradauskas – nutarė balsuoti už.

A. Lydeka: jei reikės – nusišalinsiu

Parlamentaras A. Lydeka DELFI teigė esąs pasiruošęs nusišalinti nuo balsavimo, jei to pareikalaus A. Salamakinas. „Jeigu bus A. Salamakino rekomendacija, jeigu bus oficialus sprendimas, taip ir elgsiuosi,“ - sakė jis.

DELFI primena, kad Registrų centro praėjusią savaitę paskelbtais duomenimis, Lietuvoje fiziniams asmenims priklauso 741 gyvenamosios paskirties būstai ir 415 negyvenamosios paskirties pastatų, kainuojančių daugiau nei 1 mln. Lt. Dar yra 4667 žemės sklypai, brangesni nei 1 mln. Lt.

Iš viso šiuo metu Seime yra 20 politikų, kurie patys ar jų sutuoktiniai deklaravo privalomo registruoti turto už milijoną litų ar daugiau. Tiesa, šis turtas – tai nebūtinai NT. Tai gali būti ir vertybiniai popieriai, meno kūriniai ar juvelyrikos dirbiniai.

Seimo nariai, jų sutuoktiniai Privalomo deklaruoti turto vertė (Lt)
Mantas Adomėnas 943 312
Viktorija Adomėnienė 1 405 800
Vincas Babilius 1 670 400
Asta Baukutė 2 250 000
Bronius Bradauskas 19 531 823
Danguolė Bradauskienė 1 475 351
Dainius Budrys 90 982
Daiva Tamošiūnaitė-Budrė 1 195 000
Vytautas Galvonas 3 073 632
Vydas Gedvilas 1 484 000
Kęstutis Glaveckas 3 598 623
Rūta Rutkelytė 8 005 167
Jonas Jagminas 3 837 071
Audronė Jagminienė 2 635 659
Arminas Lydeka 1 571 015
Olga Brigita Lydekienė 1 564 515
Konstantas Ramelis 816 512
Regina Ramelienė 1 078 908
Jonas Ramonas 960 300
Vilija Ramonienė 3 843 377
Andrius Šedžius 8 638 181
Žilvinas Šilgalis 1 875 819
Arūnas Valinskas 2 986 323
Ingrida Valinskienė 2 990 823
Valdemaras Valkiūnas 32 689 772
Agnė Zuokienė 444 764
Artūras Zuokas 4 842 564

Šaltinis: Valstybės žinių paskelbtos turto deklaracijos už 2010 metus

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusEglė Gatelytė

Autoritetingas Europos politikas dar prieš 20 metų išpranašavo naujus Rusijos karus: dabar Europa rizikuoja padaryti didžiulę klaidą (1)

Dabar ne vienas vokiečių politikas viešai pripažįsta dėl Rusijos buvęs naivus, apgailestauja,...

Prastėjanti situacija rinkoje kaitina žaliavų tiekėjų sandėlius: stebimas pasikeitęs elgesys

Pasaulyje įsivyravus ekonomikos lėtėjimo prognozėms ir nuotaikoms, tam tikrų žaliavų tiekėjai...

Kruvina drama Vilniuje: du nužudyti, trečiam – perpjauta gerklė

Tai buvo tikrų tikriausia siaubo drama viename sostinės daugiabutyje – atvykę policijos...

Orai: karščio bangai pasitraukus šiluma nedings – termometrų stulpeliai kils iki 28 laipsnių (1)

Šiandien virš Lietuvos laikysis jau šiek tiek vėsesnio oro masė. Vakar dieną ir naktį slinkęs...

Aukštą blogąjį cholesterolį galima pastebėti, pažvelgus į akis: profesorius patarė, į ką atkreipti dėmesį

Geltonas lankas prie akies vyzdžio moteriai sukėlė nerimą. Ji girdėjo, kad tai gali būti...

600 metrų gylyje po Arkties ledo sluoksniu – mokslininkus pribloškęs radinys: tokių reiškinių čia aptikti nesitikėjo niekas

Mokslininkai ir vėl aptiko gyvybę tokioje vietoje, kurioje neišgyventų dauguma mūsų planetos...

Lukašenka ėmėsi karo provokacijų: apkaltino Ukrainą paleidus į Baltarusiją raketas (15)

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad jo...

Verslas PliusBloomberg News

Rusijos pramonei – dar vienas didelis galvos skausmas

Rusijos priklausomybė nuo užsieninės programinės įrangos, kurią ji naudoja savo fabrikuose,...

Karas Ukrainoje. Ukraina: turime informacijos apie galutinį Baltarusijos įtraukimą į karą

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...