„Geriausia tai yra sėdėti Briuselyje ir kartą per mėnesį pezėti visokius dalykus apie „paprastų žmonių“ gyvenimą Lietuvoje. Tarptautiniuose europarlamento ir kairiųjų formatuose skelbtis už žmogaus teises, o grįžus namo toliau vyniotis nuo tiesaus atsakymo, tai ar bus vieningas socialdemokratų frakcijos palaikymas Civilinės sąjungos įstatymo priėmimui“, – savo feisbuko paskyroje rašo A. Armonaitė.

„Laisviečių“ lyderė akcentuoja, kad opozicijai taip pat galioja atsakomybė rinkėjų atžvilgiu.

„Ir kodėl jo iki šiol nėra, kai Partnerystės įstatymas buvo žadėtas rinkėjams. Ar opozicijoje atsakomybė rinkėjų atžvilgiu negalioja ir ar taip sunku paspausti vieną mygtuką, kai visas darbas jau yra padarytas“, – stebisi A. Armonaitė.

„Tai yra dar vienas žmogaus teisių, skirtų eksportui, bet ne Lietuvai, pavyzdys, ir ne daugiau. Dar galima pasitaisyti, Vilija“, – rašo ji.

Savo ruožtu V. Blinkevičiūtė teigia, kad valdantiesiems nereikėtų kaltinti socialdemokratų dėl to, kad Seime nepavyksta užsitikrinti pakankamo palaikymo Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Politikė taip pat pažymi, kad LSDP priklausantys parlamentarai visus politinius procesus vertina labai pragmatiškai.

ELTA primena, kad Seimas po svarstymo gegužės mėnesį pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

Skeptiškai įstatymą vertina dalis Seimo narių valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje. Abejones dėl projekto ne kartą yra išsakęs ir prezidentas. Visgi, konkrečių įstatymo detalių bei savo požiūrio dėl jų šalies vadovas nekomentuoja ir tikina, kad laukia galutinio Seimo apsisprendimo.

Įstatymą inicijavusios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė rugpjūčio pabaigoje pareiškė, kad artėjanti Seimo rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektą.