„K. Tubis buvo liberalų kandidatas į merus kaip anykštėnas, anksčiau kartu dirbti nebuvo tekę. Tik jam pradėjus dirbti tapo akivaizdu, kad yra balansuojama ant teisėtų ir neteisėtų sprendimų ribos. Mero pavedimai prasilenkdavo su etika, todėl nusprendėme, kad mums - ne pakeliui. Buvome teisūs ir pirmieji parodėme stuburą atsiribodami - tai vainikuoja šiandienė situacija“, - teigia Anykščių rajono savivaldybės narys Lukas Pakeltis, šiuo metu pats kandidatuojantis į Anykščių rajono mero postą.

Pasak L. Pakelčio, tapęs meru K. Tubis savo komandą valdė diktatoriškai. Pirmą kartą rajono istorijoje iš pareigų tuo metu pasitraukė beveik visa savivaldybės vadovybė: Savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, jos pavaduotoja ir mero patarėjas, kurie į pareigas buvo paskirti pasiūlius liberalams.

Bendradarbiavimą su meru liberalai nutraukė dar neįpusėjus jo kadencijai: pamatę menkus K. Tubio skaidrumo standartus, pajutę jo keliamą įtampą, išgirdę bauginimus, grasinimus ir reikalavimą besąlygiškai paklusti bei neprieštarauti jokiems sprendimams.

Šiuose savivaldos rinkimuose K. Tubis antros kadencijos siekia subūręs visuomeninį rinkimų komitetą.

ELTA primena, kad įtarimų prekyba poveikiu sulaukęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis pirmadienį sulaikytas, pranešė STT.

,,STT Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Atliekant procesinius veiksmus, laikinai sulaikytas Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis“, - teigiama STT pranešime spaudai.

STT įtaria, kad Anykščių rajono savivaldybėje buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų.

,,Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui“, - teigiama STT pranešime spaudai.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

2015 metais, iškeltas Liberalų sąjūdžio, K. Tubis buvo išrinktas Anykščių rajono savivaldybės meru. Nuo 2004 m. iki 2008 m. K. Tubis buvo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas.

2019 m. vyksiančiuose savivaldos rinkimuose K. Tubis dalyvauja su įsteigtu rinkimų komitetu.