aA
Kartu su Antikorupcijos komisijos išvadomis dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo, pateikiami ir klausimai prezidentei Daliai Grybauskaitei. Tarp jų – prašymas paaiškinti, kodėl, jos nuomone, FNTT vadus atleidęs ministras Raimundas Palaitis šioje istorijoje „ne prie ko“.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
© DELFI / Audrius Solominas

Iš viso Antikorupcijos komisija šalies vadovei užduoda šešis klausimus.

Pirmasis – prašymas paaiškinti, koks buvo pokalbių su R. Palaičiu ir V. Gailiumi turinys. „Komisijai buvo pateikta informacija, kad būta Vidaus reikalų ministro konsultacijų su Jumis sprendžiant FNTT vadovų teisės dirbti su slapta informacija atėmimo bei jų atleidimo klausimą, taip pat Jūsų pokalbių su FNTT vadovu V. Gailiumi. Prašytume pateikti informaciją apie minėtus pokalbius“, - klausimą formuluoja Antikorupcijos komisija, kurią jos vadovas Ligitas Kernagis pakrikštijo „Kernagio aštuntuku“.

Antrąjį klausimą komisija grindžia Alvydo Medalinsko – vieno iš mitingo, kuriuo reikalauta atstatydinti R. Palaitį ir sugrąžinti FNTT vadovus į darbą, organizatorių – viešai išsakytais teiginiais apie esą privatų pokalbį su prezidente.

„Ar, kaip skelbiama viešai, Jūs vasario mėnesį buvote susitikusi su ponu A. Medalinsku ir kalbėjot su juo apie FNTT vadovų atleidimą ir ar V. Gailiaus netinkamumą užimti FNTT vadovo pareigas grindėte ir tuo, kad jis „nėra pasistatęs nuosavo namo“?“ - klausia komisija.

Trečiasis klausimas susijęs su Andriaus Neveros, neseniai pasitraukusio iš generalinio prokuroro pavaduotojo posto, pareiškimais, neva tai jo kolega Darius Raulušaitis galėjo sudaryti sąlygas informacijos apie „Snoro“ tyrimą nutekinimui. Šią informaciją buvęs prokuroras tvirtina „Snoro“ nacionalizavimo dieną perdavęs prezidentės patarėjui Jonui Markevičiui.

„Ar Jums buvo pateikta Jonui Markevičiui A. Neveros 2011 m. lapkričio 16 d. perduota informacija, susijusi su D. Raulušaičiu, dėl galimo informacijos nutekinimo?“, - trečią klausimą formuluoja komisija.

Ketvirtasis klausimas grįstas D. Grybauskaitės FNTT epopėjos pradžioje žurnalistams pasakytais keliais žodžiais – esą ministras R. Palaitis „čia ne prie ko“. Komisija klausia, ar šie žodžiai – ženklas, kad vidaus reikalų ministras esą vykdė prezidentės nurodymus dėl FNTT vadų.

„Paaiškinkite Komisijai ką reiškia viešai žiniasklaidai išsakyti Jūsų žodžiai „<...>ministras čia ne prie ko<...>“ paaiškinant klausimus apie FNTT vadovų atleidimo aplinkybes. Ar šia fraze norėta pasakyti, kad ministras R. Palaitis tik vykdė Jūsų nurodymą?“, - klausia „Kernagio aštuntukas“.

Penktuoju klausimu Antikorupcijos komisija grįžta prie generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio, kurį ragina atstatydinti.

„Ar Jums buvo žinomi viešai nedeklaruoti Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo D. Raulušaičio žmonos giminystės ryšiai su informaciją apie galimą AB banko „Snoras“ bankrotą paviešinusio dienraščio „Lietuvos rytas“ vyr. redaktoriaus pavaduotoju A. Budriu?“ - prezidentės klausia L. Kernagis su bendražygiais.

Paskutinis klausimas vėlgi grįstas prezidentės viešais pasisakymais, o konkrečiai – jos paraginimu pasidomėti, ar FNTT tyrė konservatorių rėmėjus. „Ar Jums yra žinoma faktų, kad FNTT nevykdė tyrimų, susijusių su politinių partijų rėmėjais, atsižvelgdami į politikų nurodymus ar prašymus?“ - D. Grybauskaitei adresuotą klausimyną baigia komisija.

DELFI primena, kad nei R. Palaitis, nei D. Raulušaitis iš postų nesitraukia – abu jie sako laukiantys prezidentės nuomonės. D. Grybauskaitė Antikorupcijos komisijos išvadų kol kas nekomentuoja.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Žiniasklaida: Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošiasi karui (2)

Kinijos vadovas Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošia Kiniją karui. Pasaulis į tai esą turėtų...

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų (6)

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Konservatorių stumiamoms „amžinų vadovų“ pataisoms – blokas iš savų

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas turėjo spręsti dėl pataisų, kuriomis siekiama įteisinti...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (8)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Norima uždrausti verslui nemokamai dalyti vienkartinius indus: lauktų baudos

Ketvirtadienį organizuotoje spaudos konferencijoje Laisvės frakcija pristatė Žaliojo kurso tikslų...

Rasa Čepaitienė

Karo metinėms praėjus: iki šiol liko neatsakytas vienas klausimas

Rusijos karo prieš Ukrainą metinės, atrodytų, jau iš visų pusių aptartos tiek analitikų, tiek...

Klaipėdoje – daugiau nei 100 mln. eurų vertės tepalų perdirbimo gamykla: statybas norima pradėti šiemet

Kazachstano kapitalo UAB „ Hill Group“ prie Klaipėdos jau šiemet planuoja pradėti naudotos...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (36)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...