aA
„Stengiamės grįžti atgal į gyvenimą“, – teigia balandį kraupiai nužudytos 14-metės Viktorijos motina.
Viktorija
© Facebook

„Suprantame, kad nieko nebegalime pakeisti, turime pradėti rūpintis savo gyvenimais, nes turime kitų artimų šeimos narių. Jiems mūsų reikia“, – nužudytos paauglės motiną cituoja BBC.

Paauglė buvo kraupiai nužudyta balandį. Į Vulverhamptoną, Angliją, su mama ir patėviu išvykusi 14-metė lemtingą vakarą išėjo susitikti su 16-mečiu vaikinu, kuris, kaip išsiaiškino policijos pareigūnai, jau prieš susitikimą turėjo visiškai kitokių planų nei ji.

Lietuvos į Angliją išvykusi paauglė buvo išprievartauta, nužudyta ir išniekinta. Teismo procesas buvo pradėtas tik lapkritį, gruodį nuskambėjo verdiktas – kaltas, tačiau bausmė paaugliui dar nepaskirta. Jis iki šiol neigia savo kaltę ir tikina, kad su paaugle santykiavo abipusiu sutarimu, o apie kraupią žmogžudystę esą išgirdo tik kitą rytą.

Jo teigimu, susitikęs su paaugle parke vidurnaktį planavo parūkyti suktinukę ir pakalbėti.

Kaltininkas nepažvelgė į akis

„Nėra kitos tokios kaip ji. Ji buvo labai drąsi, turėjo labai daug draugų, kurie ją mylėjo. Labai gaila, kad ji taip ir nesuaugs, – BBC kalbėjo motina. – Mes, tėvai, turėtume eiti kartu per gyvenimą su jais (vaikais), turėtume stebėti, kaip jie auga, o mes – sentume.“

Viktorija
Viktorija
© Facebook

Teisminio proceso metu kaltu pripažintas 16-metis atsisakė duoti parodymus. Nužudytos paauglės motinos teigimu, jis nė vieno teismo posėdžio metu nė nepažvelgė jai į akis. Motinos teigimu, paauglys bijojo tai padaryti dėl jį slegiančio kaltės jausmo.

„Man nepavyko pamatyti jo akių, – motiną cituoja Birminghammail.com. – Gal dėl to, kad jį slegia gėdos ar kaltės jausmas. Jis niekad nepakėlė akių ir nepažiūrėjo į mane.“

Įvardijo kaip šviesią ir laimingą mergaitę

Teisminio proceso metu buvo atskleista, kad paauglė buvo linkusi maištauti, bėgdavo iš namų, buvo pasisavinusi pinigų iš patėvio kreditinės kortelės, tačiau posėdžio metu motina ją įvardijo kaip „šviesią ir laimingą mergaitę“.

„Ji mylėjo gyvenimą, turėjo daug draugų. Ji buvo kupina laimės, energijos ir galėdavo padaryti bet ką“, – savo dukrą apibūdino motina.

Ją kartu auginęs patėvis teisme kalbėjo, kad „jai gyvenime, jei ji vis dar būtų gyva, būtų labai pasisekę“.

Anksčiau kalbėjo apie nesutramdomą charakterį

Paaiškėjus kaltininkui, motina ir patėvis apie dukrą kalbėjo tik gražius žodžius, tačiau posėdžių metu jie kalbėjo ir visiškai priešingai - vardijo, kad negalėjo su ja susitvarkyti, o dėl keliamų problemų net buvo ją išsiuntę į Airiją pas tėvą.

„Ji rūkė, miegojo su vaikinais, rūkė žolę. Ji gėrė. Ji buvo labai blogas vaikas“, – nepilnametės motinos žodžius cituoja leidinys „Express & Star“.

Teisme nuskambėjo ir asmeninės žinutės, kurias nepilnametė siuntė savo mamai ir patėviui – mergina teigė suprantanti savo klaidas ir spėjo atsiprašyti.

„Tėti, noriu atsiprašyti už viską, ką padariau Vulverhamptone. Pažadu, kad daugiau nebebendrauti su ta kompanija ir daugiau nebesielgti taip, kaip elgiausi gyvendama kartu. Prašau, atleisk man“, – savo patėviui, su kuriuo kartu gyveno Anglijoje, rašė nepilnametė.

Be leidimo imdavo pinigus ir dingdavo šešioms paroms

Tuo metu, kai buvo išsiųsta atsiprašymo žinutė, nepilnametė gyveno su savo tėčiu Airijoje. Ten mama dukrą buvo išsiuntusi keliems mėnesiams, nes suprato, kad nebegali susitvarkyti su maištaujančia paaugle.

Anglijoje nužudytos ir išniekintos 14-metės byloje – kardinaliai besikeičiantys motinos pasakojimai
© DELFI montažas / Scanpix

Kai kažkada apie kovo 11 d. ji grįžo namo, supykusi motina sudegino paauglės drabužius ir atėmė išmanųjį telefoną. Motina patvirtino, kad vėliau tą dieną dukra pavogė jos banko kortelę, išsiėmė 250 svarų (apytikriai 277 EUR) ir dingo šešioms dienoms.

Motina pripažino, kad praėjusių metų gruodį pranešusi policijai apie išdaužtą jos namų, esančių Whitmore Reans rajone, Mostyn gatvėje, langą, ji pasakė: „Supraskite, esu išsigandusi, bijau būti savo namuose. Turiu didelių problemų su savo dukra, tas vaikas kelia didelių rūpesčių. Ji rūko, miega su vaikinais, rūko žolę. Ji geria. Ji yra labai blogas vaikas.“

Tuo pat metu nepilnametė Viktorija ėmė praleidinėti pamokas mokykloje: jos lankomumas nuo 90 proc. nukrito iki 78 proc., ir tėvams buvo pasakyta, kad reikia imtis griežtų priemonių. Sklido gandai, kad Viktorija iki 4 ryto leisdavo laiką su vyresniais vyrais iš Rytų Europos.

Išžaginta, nužudyta ir išniekinta

Iš Lietuvos į Angliją, Vulverhamptoną, su mama ir patėviu persikrausčiusi Viktorija buvo nužudyta balandį, tačiau jos byla teisme buvo atversta tik lapkričio pabaigoje. Bylos nagrinėjimas turėtų būti baigtas po kelių savaičių.

Pagrindinis įtariamasis neigia savo kaltę ir nesutinka su jam keliamais kaltinimais – išžaginimu, nužudymu ir išniekinimu jau po mirties. Vienintelis įtariamasis – šešiolikmetis vaikinas, su Viktorija parke susitikęs vidurnaktį. Nors vaikinas neneigia, kad buvo susitikęs su mergina. Taip pat neneigia, kad su ja lytiškai santykiavo, tačiau teigia, kad tai esą buvo daroma abipusiu sutarimu.

Prasidėjus teismų posėdžiams buvo paskelbtos ne tik ekspertizės išvados, įrodančios žiaurų nusikaltimą, bet ir kitos šokiruojančios detalės apie patį nusikaltimą ir dingusius įkalčius.

Teismo posėdžio metu taip pat paaiškėjo, kad ant nepilnametės apatinių, kuriuos ji dėvėjo tą naktį, buvo rasta patėvio DNR pėdsakų, tačiau teismo ekspertai aiškina, kad jų galėjo atsirasti atsitiktinai.

Kraupūs sužalojimai

14-metė Viktorija, portalo „Express & Star“ duomenimis, buvo nužudyta buku daiktu, panašiu į plaktuką. Merginai buvo suduota daugiau nei dvidešimt smūgių, dauguma jų – į galvos sritį.

Nuo smūgių merginai buvo pažeista kaukolė, sutrenktos smegenys.

Gydytojas patologas teisme nurodė, kad merginai buvo sulaužyta nosis, kairė jos pusė buvo beveik nuplėšta, kairė ausis buvo perplėšta, sužalota akis. Lemtingąją dieną paauglė išėjo iš namų susitikti su draugais. Vėlų vakarą, kai draugai skirstėsi namo, ji pasakė, kad dar pasiliks, nes buvo suplanavusi susitikimą vidurnaktį.

Socialinei tarnybai buvo žinoma ir auka, ir kaltininkas

Kaip informuoja dailymail.co.uk, pradėtas išsamus tyrimas, siekiant išsiaiškinti, ar Vulverhamptono miesto taryba, policija ir Sveikatos apsaugos tarnyba (NHS) tikrai išnaudojo visas galimybes apsaugoti Viktoriją.

Žudikas, kurio pavardė neskelbiama, turėjo stiprų potraukį ekstremaliai pornografijai ir žiauriam seksui, o prieš žmogžudystę netgi ieškojo apie tai medžiagos internete.

Sulaikytas šešiolikmetis pareiškė teisėsaugininkams, kad jam diagnozuotas nerimas, depresija ir kad jis buvo įtrauktas į Vaikų ir paauglių psichinės sveikatos apsaugos tarnybos (CAMHS) sąrašus.
Pastaruosius 12 mėnesių dėl konfliktų mokykloje jis buvo mokomas namuose.

Socialinei tarnybai Viktorija irgi buvo žinoma – ji buvo sakiusi, kad namuose jos gyvenimas ne itin geras.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (51)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (378)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (25)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (162)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (18)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Rimvydas Valatka. Antrasis Mesijo atėjimas – iš Rusnės betliejaus (1069)

Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą...

Paprastas būdas, padėsiantis su vaikais susitarti be bausmių (6)

Vaikų drausminimas juos baudžiant, specialistų teigimu, sukelia tik neigiamas emocijas, bet...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo (6)

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...

Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti papildyta direktorės ir švietimo ministro komentaru (2739)

Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos...