„Turime visą pagrindą manyti, kad Lietuvos politinės jėgos, siekiančios savo vidines problemas spręsti ieškant išorės priešo Rusijos pavidalu ir įkalti pleištą ES ir Rusijos santykiuose, nesustos ties provokacija prieš M. V. Golovatovą ir imsis veiksmų prieš kitus „A“ grupės veteranus, 1991 m. buvusius tarnybinėje komandiruotėje Vilniuje“, - rašoma „Alfa“ grupės veteranų laiške D. Medvedevui.

„Alfa“ grupė teigia esanti sunerimusi ne tik dėl Lietuvos veiksmų, bet ir dėl aktyvaus Latvijos bei Estijos palaikymo konflikte dėl M. Golovatovo paleidimo. Esą tai kelia grėsmę „Alfa“ veteranų, kurie „visada tiksliai ir nepriekaištingai vykdė savo pareigą gindami nacionalinius TSRS ir Rusijos interesus“, saugumui.

Būrys taip pat pateikia savo Sausio 13-osios įvykių versiją – esą „Alfa“ su M. Golovatovu priešaky niekaip neprisidėjo prie 14 Lietuvos piliečių nužudymo.

„Būriui „A“ iškelta užduotis buvo sėkmingai atlikta nepanaudojant šaunamųjų ginklų (naudoti tik tušti šoviniai ir specpriemonės). Nuo mūsų pareigūnų veiksmų nenukentėjo nė vienas Lietuvos TSR pilietis“, - rašoma laiške D. Medvedevui.

„Alfa“ ragina Rusijos prezidentą priešintis tariamam istorijos iškraipymui Lietuvoje ir dėti visas pastangas, kad užtikrinti M. Golovatovo ir kitų veteranų saugumą.

„Visiems žinomi gausūs faktai, liudijantys apie lietuvių bandymus perrašyti istoriją – tiek Didžiojo tėvynės karo, tiek TSRS – pateikiant Rusiją kaip okupantę. (...) Prašome jūsų, kaip konstitucijos garanto, įvertinti tokius išpuolius Rusijos Federacijos piliečių atžvilgiu, liečiančius Rusijos interesus, o tai pat – „Alfos“ veteranų garbę ir orumą. Tikimės jūsų palaikymo“, - laišką prezidentui baigia „Alfa“ būrio vadovybė.

Pagal Lietuvoje išduotą Europos arešto orderį M. Golovatovas Austrijos sostinėje Vienoje buvo sulaikytas liepos 14 d. Apie jo sulaikymą, neatskleisdama įtariamojo pavardės, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Tačiau džiugios žinios dėl Sausio 13-osios bylos tyrimo netruko virsti šoku. Šeštadienį Rusijos žiniasklaida jau trimitavo apie įtariamojo paleidimą. Vos apie parą sulaikytas išbuvęs M. Golovatovas savaitgalį ilsėjosi Maskvoje ir dalijo interviu apie neva niekuo nepagrįstą jo sulaikymą.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris netgi pareiškė, kad Lietuva gali svarstyti diplomatinių santykių su Austrija nutraukimo galimybę. Tačiau opozicinių socialdemokratų ir „tvarkiečių“ pasipriešinimas gerokai sušvelnino Seimo poziciją – iš Užsienio reikalų komiteto pareiškimo dingo punktai apie diplomatinį Vilniaus boikotą Vienai.

Latvija ir Estija pirmosios parėmė Lietuvą konflikte dėl M. Golovatovo paleidimo. Netrukus sulaukta ir kitų Europos šalių palaikymo.