Interviu savaitraščiui "Veidas" kalbėdamas apie šalies politinės sistemos vystymąsi nuo nepriklausomybės atkūrimo premjeras pabrėžė, kad Lietuva neišvengiamai turėjo pereiti demokratijos įtvirtinimo etapą, kuris, jo vertinimu, užtruko 10 metų.

"Esame gana klasikinis jaunos demokratijos, atsiradusios iš subyrėjusios imperijos, pavyzdys. Einame kartais gana sudėtingu brandos keliu europinės sistemos link. Pirmasis dešimtmetis daugiausia buvo skirtas išsivadavimo ir nepriklausomybės įtvirtinimo reikalams", - sakė premjeras.

Pasak Ministrų kabineto vadovo, kitas etapas bus virsmas į "bendrą europinę sistemą: dešinėje - konservatyvūs krikdemiški centro dešinieji, kairėje - europietiški socialdemokratai, per vidurį - kokie nors liberalesni ar žalesni politiniai dariniai".

"Tai yra judėjimas normalia politine trajektorija, kurios pavyzdį galime pamatyti kad ir kaimyninėje Lenkijoje", - sakė premjeras, interviu pastebėjęs, kad politinė situacija Lietuvoje atkartoja kaimyninės Lenkijos politinę kaitą.

"Pirmąjį dešimtmetį rinkėjų politinių nuotaikų kaita Lietuvoje ir Lenkijoje vyko visiškai vienodai. Paralelės tarp Vilniaus ir Varšuvos buvo tiesiog stebėtinos. Vėliau Lenkija ėmė rodyti tolesnę nei Lietuvos pažangą europinės partinės sistemos keliu. Bet manau, kad, nors ir atsilikdami, judėsime ta pačia kryptimi", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.