Vilniaus rajono savivaldybės taryba penktadienį rengiasi tvirtinti 2020–2022 metų strateginį veiklos planą. Jame, be kitų projektų, numatyta per trejus metus Zujūnų seniūnijos Upės gatvės asfaltavimui skirti 800 tūkst. eurų. Gatvė, kurioje gyvena ir premjeras Saulius Skvernelis, pradėta asfaltuoti pernai, Vyriausybei ir savivaldybei skyrus papildomus 300 tūkst. eurų.

Savivaldybės rajono opozicija siūlė Upės gatvės klausimo svarstymą atskirti nuo viso strateginio plano, tačiau tam rajono valdantieji Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai nepritarė.

Lindiniškių bendruomenės vadovas Igoris Repovas sako, kad jo atstovaujami gyventojai dėl maždaug 4 kilometrų kelio atkarpos tarp Bukiškių ir Riešės asfaltavimo nesėkmingai kovoja jau gerokai daugiau nei dešimtmetį.

„Jau virš dešimt metų tariamasi su savivaldybe, kad tą kelią būtų galima asfaltuoti. Stipresnis darbas vyksta apie ketverius metus, buvo eita į savivaldybę, į Seimą. Rezultatas kol kas – minimalus: yra pažadai, kad ketvirtadalis kelio, kur yra labai apgyvendinta, bus tvarkoma“, – žurnalistams prieš tarybos posėdį sakė I. Repovas.

Anot jo, eismas kelyje yra pakankamai intensyvus, pagal 2018-aisiais atliktus tyrimus čia per parą rieda apie 900 automobilių, kelias veda link dviejų ugdymo įstaigų – Riešės gimnazijos ir Bukiškių mokyklos, o mokyklinis autobusas, esant prastesnėms sąlygoms, čia negali pravažiuoti.

„Specialiai vakar pravažiavau Upės gatve. Ten, tiksliai nežinau atstumo, bet apie trys kilometrai yra žvyrkelio miške, nė vieno gyvenamo namo, grynai miške esantis žvyrkelis. Mūsų atveju, tai yra apgyvendintas kelias, vienur – mažiau, kitur – daugiau, bet ten gyvena žmonės“, – sakė bendruomenės atstovas.

„Suprantu, kad Upės gatvėje, kur yra pati gyvenvietė – visi nori ten asfalto, tai pagrįstas jų noras. Bet prioritetai turėtų būti ne pagal tai, kad ten aukštas valdininkas gyvena, turėtų būti kažkokie aiškūs kriterijai: apgyvendinimas, eismo intensyvumas“, – pridūrė jis.

Lindiniškių bendruomenės narys, parlamentaras, opozicinių konservatorių frakcijos atstovas Seime Justas Džiugelis sakė taip pat matantis neteisybę, nes bendruomenė pati atliko kelio intensyvumo, pravažumo matavimus, bet jis iki šiol neasfaltuojamas.

„Manau, kad XXI amžiuje Lietuva turėtų išsivaduoti iš nomenklatūrinio požiūrio, kai atitinkamas valdininkas iki savo namų išsiasfaltuoja kelią ir pasipatogina gyvenimo kokybę, tuo tarpu kitos b lieka nuskriaustos“, – teigė parlamentaras.

„Manau, kad jis negalėjo neturėti, nes LRV skiria pakankamai solidžią pinigų sumą. Manau, kad šis klausimas apskritai neturėtų būti sprendžiamas, kol nėra VTEK (Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos – BNS) sprendimo“, – pridūrė jis.

J. Džiugelis neabejoja, kad premjeras Saulius Skvernelis turėjo esminės įtakos asfaltuojant kelią, kuriame pats gyvena.

Savo ruožtu rajono merė Marija Rekst ir administracijos atstovai patikino, kad Lindiniškių bendruomenės minima kelio atkarpa yra įtraukta į strateginį planą, o jau šiemet jos atkarpos asfaltavimui ketinama skirti 550 tūkst. eurų. Likusi dalis būtų asfaltuojama parengus tolimesnį projektą.