Dėl Rusijos aneksuoto Krymo Europos Sąjunga (ES) turi laikytis vieningos vertybinės pozicijos, sako Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Kalbėdami apie Krymo aneksiją turime išlikti tvirti ir laikytis vieningos pozicijos. Ir ta pozicija neabejotinai turi būti vertybinė, nes ne kas kitas, o būtent vertybės, tokios kaip demokratija ir teisės principų viršenybė daro Europos Sąjungą tuo, kuo ji yra“, - pirmadienį Seime per ES parlamentų pirmininkų konferenciją sakė A.Butkevičius.

Jo teigimu, nė vienas negali likti abejingas nerimą keliančiai situacijai, kuri šiandien plėtojasi visai prie pat ES sienų.

Lietuva, būdama Rusijos Federacijos kaimyne, pati pirmoji pajunta ekonominę šių neramumų kainą. Suprantame argumentus, jog ES ekonomikai stojantis ant kojų suprastėję santykiai su svarbiais prekybos partneriais yra žalingi, tačiau mes taipogi žinome, jog abejingumo žala gali būti dar didesnė“, - tvirtino premjeras.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje, kaip ES šalyse senbuvėse, mažėja euroentuziastų. 2004 metais beveik du trečdaliai Lietuvos piliečių teigė, kad Europos Sąjungos įvaizdis yra teigiamas. Šiuo metu taip mano tik 4 iš 10 apklaustųjų.

„Galbūt Lietuvos piliečiai atsikrato nepagrįstų lūkesčių, kad narystė ES išspręs visas šalies vidaus problemas, užtikrins ekonominę gerovę ir socialinę apsaugą. Šiuo požiūriu Lietuvos gyventojai panašėja į vidutinį europietį (ypač ES senbuvį), kuris į Europos Sąjungą žiūri skeptiškiau“, - kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Jis svarstė, kad prie didėjančio Europos Sąjungos piliečių nesaugumo prisidėjo ekonominė krizė. Kita jautri šiandieninė ES problema - demokratijos deficitas. Mat naujausi „Eurobarometro“ rezultatai rodo, kad apie 66 proc. ES piliečių netiki, jog jų balsas Europos Sąjungoje yra svarbus.

„Manoma, kad ES institucijos yra nutolusios nuo piliečių ir mažai jiems atskaitingos, o šių institucijų veikimo principai – sudėtingi ir sunkiai suprantami“, - sakė A.Butkevičius.

Anot jo, dėl šių priežasčių reikia prisiminti ne tik Europos Parlamento vaidmenį ES, bet ir nacionalinių parlamentų, kaip atstovaujamosios demokratijos nacionaliniu lygiu, vaidmenį.

„Nepaisant to, kad dėl galių delegavimo tarptautinei organizacijai Europos Sąjunga kartkartėmis pavadinama „Jungtinėmis Europos Valstijomis“, būtina nepamiršti, kad sprendimus svarbiausiais klausimais priimti būtent nacionaliniai valstybių narių parlamentai“, - tvirtino premjeras.

Pirmadienį Seime vyksta paskutinis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginys - ES parlamentų pirmininkų konferencija. Į ją pakviesti ir Rytų partnerystės programai priklausančių valstybių parlamentų vadovai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atleidžiama A. Vaitkunskienė: įtaka merui buvo per stipri (83)

Trečiadienį Vilniaus miesto tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar atleisti Almą Vaitkunskienę...

R.I.T.A. Nemenkam skaičiui Rusijos verslininkų durys į gyvenimą Lietuvoje atsiveria būtent Druskininkuose penktadalis įmonių - fiktyvios (60)

Leidimų gyventi Lietuvoje Rusijos piliečiams Alytaus apskrityje duodama kone tiek pat, kiek Kauno....

Orai: vairuotojų laukia iššūkiai (12)

Antradienis bus sausesnis, debesų gretos praretės. Trečiadienį šalį pasieks krituliai, vietomis...

Vaistai nuo šakelės – gydo „moteriškas“ ligas, reguliuoja virškinimą, apsaugo širdį (3)

Ne veltui sakoma, jog gamtoje atsitiktinumų nebūna. Štai, pavyzdžiui, putino uogos sunoksta kaip...

Be J. Valančiūno likęs „Raptors“ San Antonijuje suprato tikrąją lietuvio vertę (6)

Nuolat daugybę kritikos sulaukdavęs ir vis ganduose dėl galimų mainų atsidurdavęs Jonas...

Rusijos nacionalinės gvardijos pareigūnas paleido šūvius į kolegas: aiškėja, kas nutiko (1)

Rusijos nacionalinės gvardijos padalinyje Čečėnijoje įvyko incidentas, per kurį žuvo penki...

Iššūkis „Žalgiriui“: dar nesužaidė su „Barcelona“ – jau ruošiasi kovai su „Real“ specialiai Krepšinis.lt iš Barselonos (5)

Kauno „Žalgiris“ įsivažiavo tarsi į NBA lygos ritmą, o krepšininkų poilsis yra vienas iš...

Viena pavojingiausių Lietuvos vietų: šių metų lietaus pasekmes dar pajausime

GRYNAS.lt lankosi Biržų regione. Geologai šią vietą vadina viena pavojingiausių Lietuvos...

Jei nebijote vorų ir gyvačių, jums pasisekė (7)

Vorų ir gyvačių paniškai bijo tikrai ne visi, tačiau tikrai galima sakyti, kad dideliam vorui...

Dangoraižį kūrė kaip priedą prie prabangaus automobilio (4)

Būstų kompleksas „ Aston Martin Residences“ išdygs pačiame Majamio centre. Šiame 66 aukštų...