aA
Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) priėmė sprendimą, kad trys Vilniaus teisėjai nepažeidė Teisėjų etikos kodekse nustatytų principų, tačiau Teisėjų tarybai siūlo atlikti patikrinimą didžiausiame Lietuvos teisme.
Vilniaus miesto apylinkės teismas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė kreipėsi į TEDK dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko Marijaus Kursevičiaus, Vilniaus apygardos teismo pirmininkės Loretos Braždienės bei Vilniaus apygardos teismo teisėjo Vytauto Zeliankos elgesio jos atžvilgiu.

Savo pateiktame teikime TEDK I. Štuopienė nurodė, kad 2017 m. dabartinio Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko ir buvusios šio teismo vadovės atlikti jos darbo patikrinimai buvo organizuoti ir patikrinimo išvados surašytos tendencingai, neobjektyviai ir šališkai, o vertinimus atlikę bei patvirtinę teisėjai jos atžvilgiu elgėsi neetiškai. Taip pat I. Štuopienė tvirtino, jog 2016 m. tuomečio Vilniaus apygardos teismo pirmininko V. Zeliankos surašytoje išvadoje apie jos profesinę veiklą ir asmenines savybes buvo pateikti tikrovės neatitinkantys teiginiai.

TEDK, įvertinusi teikimo medžiagą ir 2019 m. gegužės 2 d. Komisijos posėdyje išklausiusi teisėjos I. Štuopienės paaiškinimus, nusprendė, kad neturi pagrindo daryti išvados, jog visų trijų teisėjų veiksmai atliekant jiems teisės aktuose nustatytas pareigas – atlikti teisėjo veiklos patikrinimą, teikti nuomonę, kuri yra sudedamoji teisėjo veiklos vertinimo dalis – buvo nukreipti prieš teisėją I. Štuopienę ir tokiu būdu pažeidė Teisėjų etikos kodekse nustatytus solidarumo, padorumo bei principingumo principus. Taigi TEDK pateiktų skundų nuspręsta netenkinti ir drausmės bylų teisėjams M. Kursevičiui, L. Braždienei ir V. Zeliankai nekelti.

Vis dėlto TEDK atkreipė dėmesį, jog teismo pirmininkui ir kitiems teismo pareigūnams keliami ypač aukšti Teisėjų etikos kodekso 13 straipsnyje nustatyto padorumo principo laikymosi standartai. Teismo pirmininkui, kaip vidiniam teismo administratoriui, teisės aktais suteikti platūs įgaliojimai ir pareigos užtikrinant teismo bei teisėjų veiklos efektyvumą. TEDK įsitikinimu, ši nuostata reiškia ir teismo administracijos pareigą sukurti tinkamą, emociškai saugią darbo aplinką, o šios aplinkos užtikrinimui imtis įvairių organizacinių bei teisinių priemonių.

Atsižvelgiant į tai, TEDK nuomone, yra tikslinga rekomenduoti Teisėjų tarybai atlikti Vilniaus miesto apylinkės teismo administracinės veiklos patikrinimą teisėjų ir teismo personalo darbo/veiklos efektyvumo srityje.

TEDK taip pat pažymėjo, kad kiekvienas teisėjas, manantis, kad jo garbė yra pažeista kito teisėjo ar kitų teisėjų, turi teisę paduoti prašymą Garbės teismui dėl teisėjo garbės gynimo, pranešė Nacionalinė teismų administracija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.8571

Top naujienos

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (361)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (60)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Orai: po saulėtų dienų trumpam sugrįžta lietus (1)

Šiandien Lietuvos orus lems nedidelio per Baltiją keliaujančio ciklono pietinis pakraštys. Per...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (291)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

„Real“ paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos

Klemenas Prepeličius paliko be žado visą Stambulo „ Daruššafaka “ komandą. 26-erių...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (58)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Širdį verianti ištikimybė: prie degalinės paliktas šunelis šeimininkų laukė 4 metus (36)

Su posakiu, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, sutiktų daugybė žmonių. Šimtai istorijų...

„Lietkabelis“ iki pabaigos nepasidavė gęstančių žvaigždžių ir debiutavusio lietuvio kompanijai (5)

Panevėžio „Lietkabelis“ vos nepasekė Klaipėdos „Neptūno“ pėdomis ir FIBA Čempionų...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (85)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...