aA
Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) priėmė sprendimą, kad trys Vilniaus teisėjai nepažeidė Teisėjų etikos kodekse nustatytų principų, tačiau Teisėjų tarybai siūlo atlikti patikrinimą didžiausiame Lietuvos teisme.
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė kreipėsi į TEDK dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko Marijaus Kursevičiaus, Vilniaus apygardos teismo pirmininkės Loretos Braždienės bei Vilniaus apygardos teismo teisėjo Vytauto Zeliankos elgesio jos atžvilgiu.

Savo pateiktame teikime TEDK I. Štuopienė nurodė, kad 2017 m. dabartinio Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko ir buvusios šio teismo vadovės atlikti jos darbo patikrinimai buvo organizuoti ir patikrinimo išvados surašytos tendencingai, neobjektyviai ir šališkai, o vertinimus atlikę bei patvirtinę teisėjai jos atžvilgiu elgėsi neetiškai. Taip pat I. Štuopienė tvirtino, jog 2016 m. tuomečio Vilniaus apygardos teismo pirmininko V. Zeliankos surašytoje išvadoje apie jos profesinę veiklą ir asmenines savybes buvo pateikti tikrovės neatitinkantys teiginiai.

TEDK, įvertinusi teikimo medžiagą ir 2019 m. gegužės 2 d. Komisijos posėdyje išklausiusi teisėjos I. Štuopienės paaiškinimus, nusprendė, kad neturi pagrindo daryti išvados, jog visų trijų teisėjų veiksmai atliekant jiems teisės aktuose nustatytas pareigas – atlikti teisėjo veiklos patikrinimą, teikti nuomonę, kuri yra sudedamoji teisėjo veiklos vertinimo dalis – buvo nukreipti prieš teisėją I. Štuopienę ir tokiu būdu pažeidė Teisėjų etikos kodekse nustatytus solidarumo, padorumo bei principingumo principus. Taigi TEDK pateiktų skundų nuspręsta netenkinti ir drausmės bylų teisėjams M. Kursevičiui, L. Braždienei ir V. Zeliankai nekelti.

Vis dėlto TEDK atkreipė dėmesį, jog teismo pirmininkui ir kitiems teismo pareigūnams keliami ypač aukšti Teisėjų etikos kodekso 13 straipsnyje nustatyto padorumo principo laikymosi standartai. Teismo pirmininkui, kaip vidiniam teismo administratoriui, teisės aktais suteikti platūs įgaliojimai ir pareigos užtikrinant teismo bei teisėjų veiklos efektyvumą. TEDK įsitikinimu, ši nuostata reiškia ir teismo administracijos pareigą sukurti tinkamą, emociškai saugią darbo aplinką, o šios aplinkos užtikrinimui imtis įvairių organizacinių bei teisinių priemonių.

Atsižvelgiant į tai, TEDK nuomone, yra tikslinga rekomenduoti Teisėjų tarybai atlikti Vilniaus miesto apylinkės teismo administracinės veiklos patikrinimą teisėjų ir teismo personalo darbo/veiklos efektyvumo srityje.

TEDK taip pat pažymėjo, kad kiekvienas teisėjas, manantis, kad jo garbė yra pažeista kito teisėjo ar kitų teisėjų, turi teisę paduoti prašymą Garbės teismui dėl teisėjo garbės gynimo, pranešė Nacionalinė teismų administracija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.8571

Top naujienos

Gentvilas: jeigu konservatoriai taip šnekės – ačiū, koalicijos nebėra

Nors už PVM lengvatą balsavo ir Laisvės frakcijos parlamentarai, ir du konservatoriai – kaltas...

Vilniečių laukia rimti nepatogumai: viešojo transporto teks ilgai laukti, jis bus perpildytas (3)

„ Vilniaus viešojo transporto “ vairuotojai nuo pirmadienio pradeda streiką ir dėl to daugelyje...

Statybos Žvėryne pakvipo skandalu: kas iš tiesų vyksta prestižiniame Vilniaus rajone (1)

Statybos darbus Vilniaus Žvėryno mikrorajone pastebėjusiems gyventojams kilo įtarimų, kad...

Karas Ukrainoje. Analitikai: rusų okupantai vėl pakliuvo į spąstus žiniasklaida: palydovinės nuotraukos rodo – Rusija ruošiasi

Per pastarąją parą Ukrainoje per gaisrus žuvo devyni žmonės, trečiadienį pranešė valdžios...

Vatikanui – bjaurus Rusijos kerštas papildyta (8)

Vatikano interneto svetainė trečiadienio vakarą buvo neprieinama, pranešė Šventojo Sosto spaudos...

Verslas PliusJulija Leimonė

Prieš daugiau nei metus barberių saloną įkūrusi kauniečių trijulė džiaugiasi – verslas kyla stačia kreive aukštyn

Kaune, Kęstučio gatvėje , akį traukia daugybė verslų, tačiau jau anksčiau pastebėjau, kad...

Aurimui Valujavičiui teko atidėti istorinę kelionę per Atlantą: koją pakišo motulė gamta

Keliautojas Aurimas Valujavičius jau šiomis dienomis ketino pasinerti į didžiausią savo...

Mykolas Katkus: provincijos dramoje į faktus apie „Financial Times“ niekas neatkreipė dėmesio

Nerimstant diskusijoms apie šią savaitę kilusį skandalą, kai paaiškėjo, kad britų portalo „...

Karšto vyno kaina sostinės Kalėdų mugėje vilnietę pribloškė: o žmonės vis tiek rikiuojasi (17)

Kartu su Kalėdų eglės įžiebimu Vilniaus Katedros aikštėje prasidėjo ir šventinė mugė. Čia...

Majauskas: atlieku savo pareigas sąžiningai, esu pasiruošęs jas toliau ir vykdyti (8)

Aistros didžiausioje valdančiojoje Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų...