aA
Su žmogaus teises ginančių visuomeninių organizacijų atstovais susitikęs Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius pažymi – visuomenę svarbu ne tik išklausyti, būtina ir įsiklausyti. Visuomenės lūkesčių žinojimas teisėjams ypač svarbus tarpusavio supratimo gerinimui ir tolimesniam teismų sistemos veiklos tobulinimui.
Gintaras Kryževičius
Gintaras Kryževičius
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jau artimiausiame Teisėjų tarybos posėdyje bus aptarta galimybė reguliariai organizuoti susitikimus su visuomeninių organizacijų atstovais tiek Teisėjų tarybos, tiek visos teisėjų bendruomenės lygmeniu.

Susitikime su Stefanija Veversevičiene (Lietuvos sąjūdžio taryba), Egle Mirončikiene (Lietuvių fronto bičiulių sąjūdis), R. P. Budniku, prof. Vladu Vilimu (Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacija) ir Romualdu Povilaičiu (Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija) Teisėjų tarybos pirmininkas aptarė visuomenės atstovų įtraukimą į tiesioginį teisingumo vykdymą. Visuomeninių organizacijų atstovai patikinti, kad tiek Teisėjų taryba, tiek teisėjų bendruomenė palaiko visuomenės atstovų įtraukimo į teisingumo vykdymą idėją, apie tai Teisėjų taryba ne kartą yra pareiškusi viešai oficialiais pareiškimais.

Teisėjų tarybos pirmininkas paragintas atkreipti Teisėjų tarybos dėmesį ir siekti, kad teisėjai, vykdydami teisingumą, laikytųsi aukščiausių etikos reikalavimų ir suprastų eilinių žmonių situaciją teismo procesuose. Anot visuomenininkų, vis dar pasitaiko, kad procese dalyvaujantiems asmenims teisėjai be jokio pagrindo išsako pastabų, nurodo procesinių sankcijų galimybę, procesiniai sprendimai skaitomi neaiškiai ir nepakankamai garsiai, vartojama labai daug teisinių frazių ir specialių teisinių terminų, kuriuos eilinis pilietis ne visada supranta.

Taip pat kalbėta ir apie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atrankos kolegijų, sprendžiančių kasacinių skundų priėmimo klausimus, veiklą. Visuomeninių organizacijų atstovų manymu, vertinant dabartines Lietuvos aktualijas ir teismų sistemos veiklos realijas, Lietuvos Aukščiausiajame Teisme nagrinėti turėtų būti priimama žymiai daugiau kasacinių skundų, siekiant ištaisyti žemesniųjų instancijų teismų daromas klaidas.

Pasak Teisėjų tarybos pirmininko, kasacinių skundų priėmimo procedūros, kurios nustatytos įstatymuose ir taikomos Lietuvoje, atitinka demokratinių valstybių, turinčių ilgametes atrankos procedūrų tradicijas, gerąją praktiką ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas siekia jos laikytis.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atrankos kolegijos itin atsakingai vertina kiekvieną pateikiamą kasacinį skundą, todėl nėra pagrindo tvirtinti, kad taikoma procedūra turėtų būti iš esmės keičiama ir grįžtama prie tokios tvarkos, kai buvo priimami visi kasaciniai skundai. Tai reikštų, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas iš klasikinio kasacinio teismo taptų trečiąja priežiūros institucija ir tai būtų didžiulis žingsnis atgal.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilnietį nubaudė už pilietišką iniciatyvą: tenorėjau įspėti KET pažeidėjus (294)

Pilietiško vilniečio iniciatyva įspėti Kelių eismo taisykles ( KET ) pažeidinėjančius...

Dilema: Vaičiūnas siūlo atsisakyti dviejų SGD laivų – „Ignitis“ įspėja dėl 60 mln. eurų nuostolio (165)

Kad terminalas „ Independence “ galėtų veikti nepertraukiamai, Lietuva dešimtmečiui nupirko...

Sanatorijos sugalvojo išgyvenimo planą: siūlo valstybei už 100 mln. eurų išpirkti jų paslaugas gyventojams (171)

Dešimt susibūrusių turizmo, medicinos ir sanatorijų asociacijų bei draugijų, siūlo valstybei...

Pralaimėjimo įsiutintas Šaras bedė pirštu į žaidėjus: neprisiimu atsakomybės, ne šį kartą (19)

Ispanijos čempionato rungtynėse „Barcelona“ atrodė bejėgė prieš Valensijos „Basket“...

Latvija dar labiau sugriežtino apribojimus: savaitgaliais uždaromos parduotuvės, su kauke – net darbo vietoje griežtinama pasienio kontrolė (91)

Latvijos vyriausybė mėnesiui pratęsė dėl koronaviruso pandemijos įvestą ekstremalią...

Gydytoja pulmonologė pasakė, kada dėl kosulio turėtumėte sunerimti (14)

Daugelis žmonių į kosulį linkę žiūrėti nerimtai – įprasta galvoti, kad po kelių dienų...

Ministerija siūlo pritarti tryliktai pensijai, tačiau ji atitektų ne visiems (102)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje teiks išvadą dėl siūlymo kartą per metus mokėti 200 eurų...

Lietuviškų kviečių skandalas Alžyre: oficialaus pranešimo tarnybos negavo

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės...

Klientų milijonus švaistę asmenys siunčiami į teismą: iššvaistė per 2,5 mln., dar 800 tūkst. pasisavino (7)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialiųjų užduočių valdyba kartu su Vilniaus...

Žiniasklaida: parlamentarei Sejonienei – teismo nurodymas atlyginti žalą dėl garbės ir orumo įžeidimo (57)

Su konservatorių sąrašu į Seimą išrinktai medikei Jurgitai Sejonienei teismas yra nurodęs...

|Maža didelių žinių kaina