aA
Su žmogaus teises ginančių visuomeninių organizacijų atstovais susitikęs Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius pažymi – visuomenę svarbu ne tik išklausyti, būtina ir įsiklausyti. Visuomenės lūkesčių žinojimas teisėjams ypač svarbus tarpusavio supratimo gerinimui ir tolimesniam teismų sistemos veiklos tobulinimui.
Gintaras Kryževičius
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jau artimiausiame Teisėjų tarybos posėdyje bus aptarta galimybė reguliariai organizuoti susitikimus su visuomeninių organizacijų atstovais tiek Teisėjų tarybos, tiek visos teisėjų bendruomenės lygmeniu.

Susitikime su Stefanija Veversevičiene (Lietuvos sąjūdžio taryba), Egle Mirončikiene (Lietuvių fronto bičiulių sąjūdis), R. P. Budniku, prof. Vladu Vilimu (Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacija) ir Romualdu Povilaičiu (Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija) Teisėjų tarybos pirmininkas aptarė visuomenės atstovų įtraukimą į tiesioginį teisingumo vykdymą. Visuomeninių organizacijų atstovai patikinti, kad tiek Teisėjų taryba, tiek teisėjų bendruomenė palaiko visuomenės atstovų įtraukimo į teisingumo vykdymą idėją, apie tai Teisėjų taryba ne kartą yra pareiškusi viešai oficialiais pareiškimais.

Teisėjų tarybos pirmininkas paragintas atkreipti Teisėjų tarybos dėmesį ir siekti, kad teisėjai, vykdydami teisingumą, laikytųsi aukščiausių etikos reikalavimų ir suprastų eilinių žmonių situaciją teismo procesuose. Anot visuomenininkų, vis dar pasitaiko, kad procese dalyvaujantiems asmenims teisėjai be jokio pagrindo išsako pastabų, nurodo procesinių sankcijų galimybę, procesiniai sprendimai skaitomi neaiškiai ir nepakankamai garsiai, vartojama labai daug teisinių frazių ir specialių teisinių terminų, kuriuos eilinis pilietis ne visada supranta.

Taip pat kalbėta ir apie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atrankos kolegijų, sprendžiančių kasacinių skundų priėmimo klausimus, veiklą. Visuomeninių organizacijų atstovų manymu, vertinant dabartines Lietuvos aktualijas ir teismų sistemos veiklos realijas, Lietuvos Aukščiausiajame Teisme nagrinėti turėtų būti priimama žymiai daugiau kasacinių skundų, siekiant ištaisyti žemesniųjų instancijų teismų daromas klaidas.

Pasak Teisėjų tarybos pirmininko, kasacinių skundų priėmimo procedūros, kurios nustatytos įstatymuose ir taikomos Lietuvoje, atitinka demokratinių valstybių, turinčių ilgametes atrankos procedūrų tradicijas, gerąją praktiką ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas siekia jos laikytis.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atrankos kolegijos itin atsakingai vertina kiekvieną pateikiamą kasacinį skundą, todėl nėra pagrindo tvirtinti, kad taikoma procedūra turėtų būti iš esmės keičiama ir grįžtama prie tokios tvarkos, kai buvo priimami visi kasaciniai skundai. Tai reikštų, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas iš klasikinio kasacinio teismo taptų trečiąja priežiūros institucija ir tai būtų didžiulis žingsnis atgal.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Policijai – skaudus smūgis: Strasbūras apgynė sumuštą studentą, kurį Vilniaus policininkas palaikė nusikaltėliu (150)

Lietuvos teismuose teisybės neradęs studentas, kurį tiesiog gatvėje užpuolė ir sumušė jį su...

Adamkus apie Grybauskaitės ir Nausėdos skirtumus: ji išsišoko su naujomis idėjomis, kurios mus sukrėtė (86)

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad šimtas dienų yra per mažai, jog būtų...

Alytuje degančios įmonės vadovas: gauti 30 tūkst. eurų ir uždegti savo gamyklą – nesąmonė (48)

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pranešė, kad dėl trečiadienį kilusio gaisro Alytaus...

Karbauskis apie tolesnį Pranckiečio likimą: o mes niekur neskubame (107)

„Etikos ir procedūrų komisijoje mes turime daugumą ir šiandien galėjome tą sprendimą priimti,...

Prezidentas atleido VPT vadovę Dianą Vilytę (3)

Prezidentas Gitanas Nausėda iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorės pareigų atleido...

Imbrasas paliko „tvarkiečių“ partiją

Frakcijai „Lietuvos gerovei“ priklausantis Seimo narys Juozas Imbrasas paliko Tvarkos ir...

Medikai, mokytojai, soc. darbuotojai pasigedo didėjančių atlyginimų: pinigai plaukia kažkur kitur (63)

Artėjant diskusijoms dėl biudžeto Seime, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų...

Papietavo mažame Lietuvos miestelyje: čia džiugino viskas, ką valgėme (15)

Šiandien noriu su jumis pasidalinti ne tik maitinimo, bet ir kitos unikalios vietos atradimu vos...

Propagandinė Kim Jong Uno fotosesija kursto gandus (50)

Paviešinta naujų Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno nuotraukų, kurioms jis pozuoja...

„Aro“ pareigūnai atvyko į Vilniaus oro uostą: vyro krepšyje rasta dūminė granata evakuota apie 400 žmonių (7)

Trečiadienį Vilniaus oro uoste buvo įvestas planas „Skydas“ . Pranešama, kad vyro krepšyje...