Vadovauja? Pirmininkauja? Angliškai tai vadinama presidency, bet lietuviškai „prezidentauja“ skambėtų keistokai. Kaip bebūtų, smagu žinoti, kad Lietuva užima svarbią vietą Europos Sąjungoje. Ypač mums, gyvenantiems užsienyje. Juk tai gera proga pasigirti!
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Iš tikrųjų, gal pats laikas susimąstyti, kas Lietuvoj gera. Juk peikti visada paprasta – ir tėvynę, ir giminaičius, ir kaimynus, t.y. tuos, kurie arčiausiai ir kuriuos geriausiai pažįsti. Aš irgi, kaip, manau, daugelis Anglijoje gyvenančių tautiečių, dažniau pastebiu ydas ir trūkumus, negu gerus ir teigiamus dalykus.

Nesu iš tų, kurie tiki užkeikimais, nesvarbu į kokią pozityvizmo vatą jie bebūtų įvynioti, ir nemanau, kad nuolatinis kartojimas – esu laimingas, esu gražus, esu mylimas – padaro žmogų laimingu, gražiu ir mylimu. Paistalai, kuriais turbūt skaitytojai irgi netiki.

Tačiau šį kartą pasišoviau rasti bent keletą pagyrimų Lietuvai. Pradėjusi sukti galvą, kuo pasigirti, ypač kai norisi, kad tie pasigyrimai nebūtų pripūsti tuščių burbulų, kuo pastaruoju metu pasižymi mūsų prezidentės kalbos, prisipažinsiu, užstrigau.

Prieš septynetą metų atvykusi į Jungtinę Karalystę drąsiai nurodydavau du Lietuvos privalumus – gražios merginos ir pigus alus. Per tą laiką gražios merginos emigravo, alus pabrango. Dar liko graži, tiksliau - natūrali gamta, kol kas nepaversta ištisinėmis žemės ūkio naudmenomis, naudingų iškasenų žvalgybos aikštelėmis ar nudailintais turistinės industrijos objektais.

Dar galima pasirinkti miško uogų ir grybų bei rasti lauko gėlių. Bet vos pabandau apie tai kam nors užsiminti, lieku nesuprasta arba geriausiu atveju pamaloninta fraze apie sentimentalias vertybes. Sena, graži lietuvių kalba irgi priskiriama prie tų sentimentalių vertybių. O sentimentalių vertybių, panašiai kaip sudžiovintos rūtos šakelės, vieta senų nuotraukų albume.

Zita Čepaitė
Zita Čepaitė
© Nuotr. iš asmeninio albumo

Taip nutiko, kad šią savaitę teko dalyvauti keliuose Lietuvos pirmininkavimo proga Londone surengtuose renginiuose. Ir, nepatikėsit, kažkaip natūraliai kilo noras girtis ir gan nesunkiai radau, ką gero pasakyti apie Lietuvą.

Pirmiausia, tai gera vieta atostogoms. Vasarą temperatūra beveik tokia pat kaip Ispanijoje, tik drėgmės ir žalumos daugiau, o šalis dar nenusiaubta pramogų ir svaigalų ištroškusių ir nieko daugiau nebematančių turistų ordų.

Be to, mūsų talentai, tie tarsi iš niekur išnyrantys jauni žmonės, kurie patekę į tinkamus vandenis (tinkamą baseiną kaip R. Meilutytė), parodo, kiek daug potencialo slypi tautos genuose.

Beje, labai džiugu, kad Londone Lietuvos pirmininkavimo pristatymo koncertą buvo pakviesti surengti ne tituluoti ir pripažinti atlikėjai, o jaunas, Londone išsiskleidęs muzikos talentas – Martynas Levickis. Azartiškas, energingas, užkrečiantis, netikėtai ir šimtametę Europos klasikinę tradiciją, ir šiuolaikinį popsą ir lietuvių liaudies dainų variacijas akordeonu sujungiantis į vieną pynę.

Beje, prie tų, kuriais galima pasigirti, priskirčiau ir moterį, kuri nedavė Richardui Bransonui pieno. Nusileido su balionu jai priklausančioj pievoj, išgąsdino karves, ir dar pienu vaišink. Tai ne ji turėjo šokti britų turtuolį vaišinti, o paskraidymo organizatoriai privalėjo sumokėti jai už patirtą žalą.

Manau, kad būtent tokio išdidumo ir savo vertės pojūčio Lietuvai prireiks prezidentavimo Europos Sąjungai laikotarpiu. Žinoma, jei bus prezidentaujama, o ne šokama pagal seną sovietmečio laikų dūdelę: “Mūs kolūkio pirmininkas vidury ratelio…”

Kas prisimenat, kaip toliau?

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amžiaus energetikos mįslė: kas yra energetikos pilkieji kardinolai (9)

Šių metų kovo gale premjeras Saulius Skvernelis staiga atleido savo patarėją energetikai Tomą...

STT vadas: korupcijos masto mažėjimas ar didėjimas pasimato ne iš karto

Naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) direktorius Žydrūnas Bartkus sako, kad politinės...

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1238)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Netikėtas pasiūlymas „dyzelių“ Europoje kritikams atskriejo iš JAV (15)

Dalį verslo Europoje prancūzams su džiaugsmu pardavusi bendrovė „ General Motors “ visų...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (21)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Japonija: drebėjimas toks stiprus, kad sunku išstovėti ant kojų papildyta (3)

Antrąjį pagal dydį Japonijos miestą Osaką pirmadienį rytinio piko valandą sukrėtė stiprus...

Nepersistenkite: šiuos daiktus valote gerokai dažniau nei reikėtų

Norite tikėkite, norite ne, bet būna ir taip, kad valoma per daug. Jei daiktus valote per dažnai,...

Skrydžio baimę padės įveikti ne tik aukštos klasės patogumai

Pilotai neretai nudžiunga, kai kas nors užsuka į jų kabiną pasisveikinti ar apsižvalgyti, tad...

Dažnai pašiepiamų Jorko princesių Beatrice ir Eugenie gyvenimas: buvo paskleista ir labai netikėtų gandų (2)

Daugelis mėgsta Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą, ne vienas norėtų būti jos dalimi,...