Šiandien kaip niekad svarbu stiprinti solidarumą Europoje, nes jis skatina vienybę, supratimą ir pakantumą. Taip pat žinome, kad daug daugiau jaunuolių norėtų skirti savo laiko ir energijos padėti kitiems, bet neturi tam progų.
Savanoriai
© Reuters / Scanpix

Nuo Europos solidarumo korpuso veiklos pradžios 2016 m. gruodžio mėn. į programą užsiregistravo daugiau nei 30 000 jaunuolių. Pirmieji dalyviai jau pradėjo veiklą: Manon iš Prancūzijos prisidėjo prie organizacijos Budapešte, Jasmin iš Vokietijos savanoriauja Gdanske, Giulia iš Italijos ir Helena iš Portugalijos ėmėsi veiklos Briuselyje – ir tai tik keli iš pirmųjų pavyzdžių. Artimiausiu metu ruošiasi išvykti daugiau jaunuolių.

Praėjusių metų rugsėjo mėn. Europos Komisijos Pirmininko Jeano-Claude’o Junckerio paskelbta Europos solidarumo korpuso idėja – suteikti jauniems europiečiams galimybę padėti tiems, kam labiausiai reikia, tampant savanoriais, stažuotojais ar darbuotojais savo gyvenamoje šalyje ar kitoje ES valstybėje. Įsivaizduokite žemės drebėjimo nuniokotame kaime gyvenančius vaikus, kuriems reikia papildomos paramos ir priežiūros, kol vyksta namų atstatymo darbai. Įsivaizduokite į Europą atvykstančius pabėgėlius, kuriems reikia visokeriopos pagalbos. Įsivaizduokite pagyvenusius žmones – pagalbos ranka namuose ir išklausymas labai padėtų tiems, kurie po karo atkūrė Europą. Jaunimas nori prisidėti sprendžiant problemas, ir tai padaryti padeda Europos solidarumo korpusas: jis suteikia prieigą prie internetinio portalo, kuriame susidomėję jaunuoliai iš visos ES gali registruotis, o šioje srityje veikiančios organizacijos – lengvai su jais susisiekti.

Pagal įvairias ES programas remiamas Europos solidarumo korpusas jau pirmaisiais metais pasiūlys apie 12 000 vietų įvairiose organizacijose. Tačiau tuo neapsiribosime: siekiame, kad jis taptų atskira, tvirta, pakankamai finansuojama programa, kad būtų įvykdytas pažadas iki 2020 m. įtraukti į solidarumo veiklą bent 100 000 jaunuolių.

Štai kodėl pasiūlėme per trejus metus Solidarumo korpusui skirti 340 mln. eurų. Su šiuo biudžetu galėsime suteikti jaunimui dar daugiau galimybių, taip pat padėti mažoms grupėms, rengiančioms savo projektus. Gavus finansavimą, bus kompensuojamos ne tik dalyvių kelionės išlaidos, bet ir mokymai, kalbų kursai, taip pat bus teikiama speciali parama palankių sąlygų neturintiems jaunuoliams. Savanoriams taip pat bus padengiamos maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos ir mokami kišenpinigiai (iki 155 EUR per mėnesį). Siekiame sukurti stiprią solidarumo bendruomenę, kuri jungtų buvusius dalyvius ir organizacijas ir taptų dirva naujoms idėjoms ir projektams.

Svarbu pažymėti, kad naujoji iniciatyva nekonkuruos su mūsų valstybėse ir regionuose sėkmingai vykdomomis programomis. Papildant tai, kas jau sėkmingai veikia, Europos solidarumo korpusu norima pasiūlyti naujų papildomų galimybių. Konsultavomės su jaunimu, su jaunimu dirbančiais asmenimis, organizacijomis, užimtumo tarnyboms, darbdaviais, valdžios institucijomis ir daugeliu kitų su jaunimo veikla susijusių žmonių ir esame dėkingi už teigiamus atsiliepimus ir mūsų iniciatyvai išreikštą paramą.

Negalime leisti, kad jaunų europiečių ryžtas ir energija nueitų veltui. Europos solidarumo korpusas suteikia motyvuotam jaunimui galimybę daryti teigiamą poveikį mūsų visuomenei ir drauge ugdyti savo gebėjimus ir kompetencijas, reikalingas ne tik profesiniam, bet ir asmeniniam gyvenimui. Solidarumas vienija mūsų Sąjungą, tad suteikime Europos jaunimui priemonių solidarumui įgyvendinti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujojo prezidento beieškant: ryškėja paprastų žmonių ir elito pasirinkimas (44)

Lietuvos gyventojai prezidento poste šiuo metu norėtų matyti tris vyrus – premjerą Saulių...

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (94)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (160)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Orai: į šalį užsuks žiema (4)

Pirmomis savaitės dienomis rudeniškus orus keis žiemiški: sparčiai atšals, o lietų keis...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (111)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Sutrypto „Žalgirio“ treneris pratrūko žaibais: reikėtų išvaikyti pusę komandos (18)

Labai abejotina, ar fiasko rudenį patyrusio Vilniaus „Žalgirio“ kapitono tiltelį ateinantį...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (186)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą (257)

Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (134)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (124)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...