Egzistuoja nedaug dalykų, kuriuos liguistai besidomintys politika mėgsta labiau, nei viešosios nuomonės apklausas. Vasario 19 d. statistinės balsavimo rezultatų analizės mėgėjų kariaunos svajonės išsipildė – paskelbti visas 28 Europos Sąjungos (ES) šalis nares apimančios viešosios nuomonės apklausos rezultatai.
© Scanpix

Kaip rašo „Euobserver“, remiantis pirmosios visą ES apimančios apklausos, skirtos daug dėmesio sulaukiantiems artėjantiems Europos Parlamento (EP) rinkimams, rezultatais, socialistus nuo pergalės gegužės mėn. įvyksiančiuose rinkimuose skiria tik trys mėnesiai.

Remiantis iš EP, George’as Soroso atviros visuomenės fondo ir lobistinės įmonės „Burson-Marsteller“ finansavimą gaunančios „PollWatch“ iniciatyvos pateikiamais duomenimis, centro dešiniųjų Europos liaudies partijos (EPP) laukia triuškinantis pralaimėjimas.

Be to, remiantis atliktos apklausos duomenimis, dabartiniam EP pirmininkui Martinui Schulzui, kuris jau kitą mėnesį taps oficialiuoju Socialistų partijos kandidatu į Europos Komisijos (EK) pirmininko postą, taip pat suteikiama nemažai vilčių.

„PollWatch“ iniciatyva pirmą kartą buvo panaudota prieš 2009 m. įvykusius ES rinkimus. Teigiama, kad 720 EP vietų iš 736 likimas buvo nuspėtas teisingai, teikiant prognozes dėl politinių grupių, dalyvavusių rinkimuose.

Prognozių tik daugės

Tačiau nėra aišku, ar 28 ES šalių narių vadovai atsižvelgs į įvyksiančių ES rinkimų rezultatus, kai ateis laikas spręsti dėl to, kas užims naujai suburtos EK pirmininko postą.

Šių metų rinkimai turėtų tapti pirmaisiais ES istorijoje, kurie turės tiesioginės įtakos sprendimui dėl naujojo EK pirmininko, tačiau nevienareikšmiški ES rinkimų rezultatai gali reikšti, kad ES šalių narių vadovai gali pasirinkti kandidatą, kuris iš viso nėra įtrauktas į jokius sąrašus.

„Pollwatch“ iniciatyvai vadovaujantis Londono aukštosios ekonomikos mokyklos profesorius Simonas Hixas įsitikinęs, kad ES šalių narių vadovai priims sprendimą dėl naujojo EK pirmininko už uždarų durų. Anot S. Hixo, tikėtina, kad galiausiai bus pasirinktas kandidatas, kurio kandidatūra sulauks mažiausiai puolimų.

Kaip teigia, S. Hixas, toks sprendimas taptų ES demokratijos tragedija, tačiau jam pasipriešinti būtų labai sudėtinga. Nepriklausomai nuo to, ar ES šalių narių vadovams tai patinka ar ne, parlamentinė demokratija reiškia, jog turi būti atsižvelgiama į rinkimų rezultatus, todėl jei rinkimų rezultatai bus ignoruojami, tai taps didžiulį nusivylimą sukelsiančiu precedentu. Be to, toks scenarijus reikštų, jog nėra paisoma Lisabonos sutartyje numatytos procedūros.

Bet kuriuo atveju, apie šiuos spėjimus bus dar tikrai nemažai diskutuojama. Tiems, kuriems gyvenimas be viešosios nuomonės apklausų atrodo tuščias ir nereikšmingas, nėra jokių priežasčių nerimauti – nenumaldomai artėjant ES rinkimams, pranešimų apie viešosios nuomonės apklausų rezultatus tik daugės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Karštos „Žalgirio“ sutiktuvių emocijos iš Kauno Rotušės aikštės (68)

Nuostabų sezoną Eurolygoje sužaidęs Kauno „Žalgiris“ paneigė daugybės krepšinio...

Kai kurie rezultatai sukrečia: praraja tarp mokyklų vis didėja (94)

Kai kurios šalies mokyklos daugiau neturi kur kristi – jos jau atsidūrusios dugne. Jas masiškai...

Lietuvos kurortai: po pernykštės nevasaros – puikaus sezono viltys (38)

Saulėtos dienos, plūstelėjusi vasariška šiluma poilsio sezoną Lietuvos kurortuose atidarė kur...

Kardiologas atsakė į 6 dažnus klausimus: elgiantis klaidingai, vaistas nuo daugybės ligų gali pražudyti (3)

Puoselėdami sveikos visuomenės ateities paveikslą, tikime, kad bemaž kas penktas gyventojas...

Liustracijos komisija: Sondeckis ir Banionis su KGB nebendradarbiavo artimieji svarsto kreiptis į teismą (197)

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB ....

Romas Lazutka. Laukėte didesnės pensijos? Ir vėl būsite išdurti (226)

Visuomenių senėjimas kelia viso pasaulio susirūpinimą kaip sustiprinti viešąsias pensijų...

Čempionų sutiktuvėse – nemalonūs priekaištai „Lietuvos ryto“ vadovui: švęsk su žaliai baltais (140)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo ekipa sekmadienį džiaugėsi Eurolygos jaunimo čempionų...

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (251)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai...

Prokuratūra priėmė sprendimą 6 vaikų motinos gyvybę nusinešusios BMW avarijos byloje (21)

Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų apklausas, specialistų išvadas,...

Atsakė pasipiktinusiems Dainų šventės renginių kainomis: iš 15 renginių – 9 nemokami (2)

Liepos 3 d. Vilniuje prasidės Lietuvos šimtmečio Dainų šventė „Vardan tos...”. Jubiliejinė,...