Turbūt teko girdėti labai sklandžiai sudėtą posakį - „jei biednas, tai ir durnas, jei durnas, tai ir biednas“. Nežinau, ar tai tiesa, bet tame „biednumo-durnumo“ rate būti niekas nenori. Net aš. Tad jei pasitaiko kas pažada, kad išmokys, kaip praturtėti – valio. Ir ypač jeigu pamokos už dyka. Labai lietuviška, ar ne?
Zita Čepaitė
© Nuotr. iš asmeninio albumo

Vieną dieną mano elektroninio pašto dėžutę pasiekė laiškas apie seminarą, kuriame bus mokama, kaip pagerinti savo finansinę būklę. Girdėjau, kad toks kvietimas pasiekė ir daugiau Londono lietuvių. Seminaras nemokamas, tik ateik ir džiaukis naudingomis žiniomis. Kadangi mano finansinis išsilavinimas nulinis, o jeigu dar pamokys, kaip iš vargšo tapti turtingu – kas gali tuo nesusigundyti.

Žmonių susirinko nemažai, arti trijų šimtų žmonių, amžius tarp 25-40 metų, odos spalva proporcingai mišri, kas reiškia, kad noras greitai ir be vargo praturtėti būdingas visų tautų ir rasių atstovams. Ačiū Dievui, tai nėra grynai lietuviška savybė.

Paskaitą organizavusi kompanija remiasi mokymu, kad norint gyventi turtingai, reikia nustoti mąstyti kaip vargšams. Iš pradžių nelabai supratau, ką reiškia mąstyti kaip vargšui; vėliau paaiškėjo, jog rūpintis, kad išlaidos atitiktų pajamas, yra vargšų mąstysena, o gyventi skolinantis – turtingųjų.

Grubiai išdėsčiau, bet iš tiesų visas mokslas ir buvo apie tai – skolinkitės, pirkit nekilnojamąjį turtą, nusipirktus būstus išnuomokit ir gyvenkit keliaudami. Kad skambėtų patraukliau, paskaitininkas atskleidė savo sėkmės istoriją: prieš dešimt metų sunkiai dirbo ir galą su galu durstė, bet po specialių kursų pradėjo verstis nekilnojamuoju turtu ir gyvena kaip inkstas taukuose.

Daugelio akyse užsidegė žiburiukai. Bet maniškėse jie ėmė gesti.

Dėl kelių dalykų. Pirma, jau kuris laikas man siutą kelia primygtinis akcentavimas apie pozityvaus mąstymo svarbą ir siūlymas išmesti iš galvos negatyvias mintis. Dažniausiai tai reiškia ne ką kitą, kaip spaudimą viską priimti už gryną pinigą, atsisakyti kritinio mąstymo, palyginimo ir analizės, o pasikliauti tikėjimu ir atsitiktine sėkme. Ir žinoma visokiais „sėkmės formulių“ žinovais, gyvenimo išminties mokytojais ir visokiais guru.

Antra, paskaitininkas buvo pernelyg žavus – simpatiškos išvaizdos penkiasdešimtmetis, šokinėjantis, juokaujantis, besišypsantis, kiekvienos moters svajonės įsikūnijimas, kiekvieno vyro svajonė būti į jį panašiu. Lyg fokusininkas iš kepurės jis traukė įspūdingas dovanas: du tūkstančius svarų kainuojančius trijų dienų kursus už pusę kainos, beveik penkis šimtus svarų kainuojantį knygų apie lengvus ir greitus praturtėjimo būdus komplektą už du šimtus ir.t.t.

Kokia garantija, kad tuos brangius kursus palankęs ir brangų knygų komplektą įsigijęs, pradėsi gyventi kaip turtingas žmogus? Jokios. Bet niekas apie garantijas neklausė, kursų programa nesidomėjo - pakerėti žavių kalbų bėgo ir griebė – kas „papigintus“ kursus, kas „papigintas“ knygas. Nes tokių, kurie nori gyventi su milijonieriais, draugauti su milijonieriais, tuoktis su milijonieriais – būtent tokią ateitį nupiešė žavusis paskaitininkas - skaičius yra beribis.

Beje, vieną iš tų į beveik penkis šimtus svarų kainuojantį komplektą įtrauktų knygų „Rich Dad, Poor Dad“ („Turtingas tėtis, vargšas tėtis“) man teko skaityti. Neįveikiau iki galo, nes nemėgstu stebuklinių pasakų ir nekenčiu paviršutiniško psichologizmo bei abstrakčių kvietimų – laikas veikti, nustokit niurzgėti, imkit likimą į savo rankas, ir pan. Juolab, kad tai žinau už dyka. Iš savo tėvų ir senelių. Tik jie sąžiningai pridurdavo, kad dirbti reikės sunkiai. Ir mokėti teks pačiam. Ir kad skola – ne rona, neužgis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (204)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, finišavo Juknevičius ir Vanagas (290)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (288)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Gyvai / Brolių Ballų ir „Vytauto“ kelyje – į LKL besitaikanti „Vyčio“ ekipa tiesioginė vaizdo transliacija (14)

Prienų-Birštono „Vytautas“ su naujokais broliais LiAngelo ir LaMelo Ballais „Big Baller...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (6)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (290)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (22)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose?

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...

Gyvai / Žūtbūtinis mūšis Turine: „Fiat“ – „Lietuvos rytas“ (37)

Finalas – taip įvardino „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis Europos taurės F grupės...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (92)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...