aA
Gruodžio 27 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyks „Globalios Lietuvos apdovanojimai“. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas renginys yra skirtas pagerbti pasaulio lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, kurie savo tarptautine patirtimi, įtakingais ryšiais ir ištekliais prisideda prie Lietuvos augimo.
Paskelbti kasmetinių „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nominantai
© Organizatorių archyvas

Apdovanojimus jau septintą kartą organizuoja tarptautinis lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, vienijantis daugiau nei 1500 po pasaulį išsibarsčiusių tautiečių, skelbiama pranešime spaudai. Pasak tinklo direktorės Kotrynos Stankutės-Jaščemskienės, šiais metais renginys dar labiau išsiplėtė: laukiama 400 svečių iš daugybės pasaulio šalių, o už įvairias su Lietuva susijusias iniciatyvas nominuoti 25 pasaulio lietuviai ir mūsų valstybės draugai iš 13 šalių. Šiuos žmones atrinko speciali vertinimo komisija, kurią sudaro „Global Lithuanian Leaders“ valdybos narė Ingrida Elijošiūtė, LRT Generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LR Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento vadovas Marijus Gudynas, ankstesnių apdovanojimų laureatai Linas Mažutis ir Darius Vaškelis. Komisijai pirmininkauja verslo teisės biuro „Triniti“ Vadovaujantysis partneris Linas Sabaliauskas.

Šiemet „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ bus teikiami šešiose kategorijose. Užsienio reikalų ministerija tradiciškai skirs apdovanojimą „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Laureatas laikomas paslaptyje, tad tik ceremonijos metu paaiškės, kam užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteiks simbolinę skulptoriaus Stasio Žirgulio sukurtą statulėlę.

Kitą apdovanojimų tradiciją pratęs Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Netrukus lrt.lt puslapyje visi bus kviečiami viešai balsuoti už pasaulyje Lietuvos vardą labiausiai garsinantį tautietį, o ceremonijos metu Nacionalinio transliuotojo atstovas pristatys visuomenės išrinktą laureatą.

Paskelbti kasmetinių „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nominantai
© Organizatorių archyvas

Kategorijos „Už pasaulines inovacijas Lietuvai“ laureatą paskelbs pagrindinio partnerio „Euroapotheca“ valdybos narys, Strateginės plėtros direktorius Aurimas Martišauskas. Nominantai – iškilūs akademikai: KTU Socialinių, humanitarinių mokslų bei menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas, VU Biotechnologijos instituto Biotermodinamikos vedėjas dr. Daumantas Matulis, Artūras Petronis iš Toronto universiteto, taip pat VU EVAF mokslo prodekanas dr. Linas Tarasonis ir Lietuvos banko Tyrimų centro direktorius dr. Povilas Lastauskas, kurie kartu sukūrė VU Kiekybinės ekonomikos bakalauro programą.

Paskelbti kasmetinių „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nominantai
© Organizatorių archyvas

Laureatą kategorijoje „Už į Lietuvą atvestas investicijas“ paskelbs personalo atrankos įmonė „Alliance for Recruitment“, aktyviai dirbanti su talentų investuotojams pritraukimu. Nominuoti globalūs lietuviai, mūsų šalyje įkūrę ar prisidėję prie technologijų kompanijų pasirinkimo steigtis Vilniuje: JAV gyvenantis Einaras von Gravrock iš „Cujo AI“, Izraelio litvakas Giora Kaplan iš „Wix“ ir Jurgis Pašukonis, atvedęs danus „Adform“.

Paskelbti kasmetinių „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nominantai
© Organizatorių archyvas

Verslo teisės biuras „Triniti“ pristatys iš būrio tarptautinių profesionalų, padedančių Lietuvos įmonėms užmegzti verslo ryšius užsienyje, labiausiai įvertintus asmenis. Tai Lina Bartusevičiūtė, atverianti tautiečiams kelius į Kiniją, Povilas Gudžius, įkūręs Lietuvos verslo asociaciją Dubajuje bei aktyviai dalyvavęs rengiant LR Prezidentės D. Grybauskaitės ir Lietuvos verslo delegacijos vizitą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ir Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas, ryšių su visuomene ekspertas Vaidas Matulaitis, kartu su vietos lietuviais surengęs išskirtinį Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio paminėjimą Taline ir kitaip prisidėjęs prie mūsų šalies žinomumo didinimo Estijoje.

Paskelbti kasmetinių „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nominantai
© Organizatorių archyvas

Daugiausia nominantų kaip ir kasmet subūrė apdovanojimų kategorija, skirta žmonėms, atnešantiems tarptautinę patirtį į Lietuvos regionus. Šiemet šių apdovanojimų tematika ir geografija išties plati. Keturių žvaigždučių svečių namai Telšiuose, laukinei Lietuvos gamtai skirta kelionių agentūra Visagine, pažangus ūkis Raseiniuose, langų JAV rinkai skirta gamykla Šiauliuose, robotikos centras Šilutėje ir pirmojo lietuviško knygyno Panevėžyje atgimimas – visos šios istorijos ir jų herojai išties įkvepia, ir, tikėtina, paskatins sugrįžti į Lietuvos regionus dar daugiau užsienyje esančių tautiečių.

Gruodžio 27-os ryte prieš apdovanojimus „Global Lithuanian Leaders“ taip pat pakvies nominantus ir kitus užsienio bei vietos svečius į „Globalių lietuvių profesionalų forumą“. Trečius metus rengiamas forumas šiemet bus skirtas pristatyti ir aptarti įvairioms pasaulio ir Lietuvos inovacijoms, kartu su pasaulio lietuviais ir vietos institucijų atstovais paieškoti sprendimų aktualiose Lietuvai srityse. Daugiau informacijos apie forumą ir „Globalios Lietuvos apdovanojimus“ bei registracija į renginius – svetainėje www.gllawards.lt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Policija dar tiria savo veiksmus, bet ir be tyrimo matyti daugybė pažeidimų (149)

Mažeikių rajone, Viekšnių kapinėse, palaidotas 35-asis nepriklausomos Lietuvos istorijoje...

Šiemet atostogausime kitaip: skatinamas vietinis turizmas, bet ne visiems verslams tai padės (65)

Akivaizdu, kad šios vasaros atostogos gerokai skirsis nuo praėjusių vasarų, kai lietuviai, vos...

Vilniuje sutrikus vairuotojo sveikatai įvyko avarija: medikai kovoja dėl vyro gyvybės (11)

Pirmadienį Vilniuje įvyko avarija - susidūrė lengvasis automobilis „Volvo“ ir vilkikas...

Štai kas šiuo metu vyksta automobilių turguje: 4500 Eur kainuojantį automobilį prašo parduoti už 2500 (301)

Lietuvoje ir toliau laisvėjant karantinui, į normalų gyvenimą tikisi sugrįžti ir...

Skelbiamos nepriklausomo George'o Floydo kūno tyrimo išvados: jis buvo uždusintas

Afroamerikietis George'as Floydas, kurio mirtis sukėlė neramumus JAV , mirė nuo spaudimo sukelto...

Agnė Keizikienė

Apie vaikų miegą nuo A iki Z: pamirškite bemieges naktis!

Ar žinojote, kad, anot tyrimų, susilaukus vaikų, moterys kas naktį netenka vidutiniškai po...

Monikai Kvietkutei gali tekti vėl minti teismų duris – kodėl Andrius Šedžius nemoka visų teismo priskirtų alimentų? (80)

Dainininkė Monika Kvietkutė , vaikštinėdama sostinėje, patikina labai laukianti karantino...

Turiu priklausomybę seksui ir meilei. Štai kaip supratau, kad tai – problema (19)

Visi pažįstame žmonių, kurie per daug geria. Jie – alkoholikai, kurie paverčia savo ir...

Geležinės moterys: bėgo nuo patyčių, metė narkotikus, šlaunimis traiško melionus (50)

Kai kalbama apie jėgos trikovę arba kultūrizmą, šios sporto šakos dažniausiai siejamos su...

Didžiausios visų laikų pandemijos: kas padėjo jas įveikti? (10)

Viduramžiais blogos higienos ir sanitarijos sąlygos, karai ir badas buvo įvairių ligų plitimo...

|Maža didelių žinių kaina