„Pastaruoju metu pastebime sparčiai daugėjančių smurto atvejų lietuvių šeimose ir dažnai tai yra pavojingas ar labai pavojingas sveikatai ir gyvybei fizinis smurtas. Tai yra tie atvejai, apie kuriuos mums praneša policija“ – sako Jane.

Lietuvės pagalbos neieško

St. Marks bažnyčios bendruomenės centro patalpose veikianti NAADV organizacija smurto šeimoje aukoms pagalbą teikia jau 15 metų. Kasmet pagalba suteikiama maždaug 600 nuo smurto nukentėjusioms moterims. Tarp tų, kurioms suteikiama pagalba, vis dažniau pasitaiko lietuvių.

Tačiau, kaip teigia J. Ishmael, nei smurtą kenčiančios aukos, nei jų artimieji ar draugai tiesiogiai į NAADV nesikreipia ir pagalbos neieško.

„Kitų tautybių moterys pačios mus susiranda, o lietuves smurto aukas pagal iš policijos, ligoninių ar kitų tarnybų gautus pranešimus, mes susirandame patys. Skambiname aukai ir klausiame, gal reikia pagalbos. Kitos nesutinka, kai kurios sutinka, tada kalbamės, kokia situacija, ką galima pakeisti.“

Nuo smurto kenčiančios lietuvės pagalbos iš šalies neieško dėl dviejų priežasčių – ne taip seniai atvykusios į Angliją, jos nežino, kur kreiptis ir ko tikėtis, be to, nemoka kalbos.

„Daugiau negu pusė aukų beveik visiškai nekalba arba sunkiai kalba angliškai, neturi jokių įgūdžių šioje bendruomenėje, nežino, kaip čia veikia pagalbos sistemos. Nežinau, kokia situacija dėl smurto šeimose yra Lietuvoje, bet pastebėjau vieną dalyką – smurto atvejus lietuvės slepia, apie tai nutylima“, – teigia Jane ir priduria, kad čia gyvenančių lietuvių bendruomenė labai uždara, dažniausiai bendrauja tarpusavyje ir bando išspręsti problemas tarp savųjų.