"Du kartus šiam konkursui suformuluoti ir viešai skelbti reikalavimai rodo, kad buvo ir yra ignoruojamas mokslinis šios įstaigos statusas: nekeltas aukšto lygio vadovui būtinas mokslinio-vadybinio ir mokslinio darbo patyrimas. Tai sudaro prielaidą manyti, jog Kultūros ministerija neįvertina Lietuvos nacionalinės bibliotekos mokslotyrinės funkcijos šiuolaikinės tarptautinės tinklaveikos ir lituanistinio paveldo komunikacijos procesuose", - teigiama Seimo pirmininkei ir premjerui adresuotame viešame laiške.

VU Komunikacijos fakulteto tarybos pirmininko Andriaus Vaišnio pasirašytame kreipimesi prašoma įtvirtinti mokslinės institucijos statusą Lietuvos nacionalinės bibliotekoje.

"Tai, jog per pastaruosius penkerius metus Nacionalinėje bibliotekoje nė karto nebuvo šaukiama mokslo taryba, rodo Kultūros ministerijos priežiūrinio darbo trūkumą", - teigiama laiške.

Pasak fakulteto tarybos, vienas iš svarbesnių reikalavimų pretendentui užimti direktoriaus pareigas turėtų būti mokslo laipsnis, užsiangažavimas tarptautinėje bibliotekininkystės specialistų ir vadovų bendruomenėje, ilgametis dalyvavimas tarptautinėse bibliotekininkystės ir informacijos mokslų konferencijose, darbo Tarptautinėje bibliotekų asociacijų federacijoje ir kitose tarptautinėse bibliotekų organizacijose patyrimas.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus pareigų siekia penki pretendentai. Kaip BNS antradienį sakė Kultūros ministerijoje, konkursas turėtų baigtis ketvirtadienį.
Tarp kandidatų yra šiuo metu laikinai bibliotekai vadovaujantis Algirdas Plioplys bei buvęs įstaigos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" vadovas Rolandas Kvietkausas. Kultūros ministerija pretendentų pavardžių neatskleidžia.

Pretendentai turėjo parengti penkerių metų veiklos programą. Norintys vadovauti bibliotekai, pagal konkurso sąlygas, privalo turėti aukštąjį išsilavinimą ir ne mažesnę kaip penkerių metų vadovaujančio darbo patirtį.

Nuo sausio 5 dienos bibliotekai vadovauja A.Plioplys. Iki tol bibliotekai vadovavęs Vytautas Gudaitis pernai sulaukė prieštaringų vertinimų paaiškėjus, kad darbuotojams buvo išmokėta 120 tūkst. litų papildomų priedų.