aA
Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto (VU) garažo darbuotojais prisistatę asmenys. Jie tikina patiriantys terorą, grasinimus, o naujasis Paslaugų skyriaus vadovas esą piktnaudžiauja užimamomis pareigomis – universiteto lėšomis taisomas jo asmeninis automobilis.
Universiteto lėšomis galimai remontuoja asmeninį automobilį
© Asmeninio albumo nuotr.

„Nedelsiant inicijuosime vidinį tyrimą siekiant nustatyti, ar iš tiesų buvo piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi. Įvertinus visas aplinkybes, patikrinus šių faktų teisingumą, taikysime visas galimas priemones, kad būtų užkirstas kelias tokiems atvejams pasikartoti“, – DELFI sakė VU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus Viešosios komunikacijos vadovas Ervinas Spūdys.

Papasakojo, su kuo susidūrė: šantažas, grasinimai, įstatymų pažeidimas

Tuo metu universiteto darbuotojai aiškina nebegalintys tylėti ir ramiai stebėti, kaip naujai priimti į darbą administracijos vadovai neva grasindami ir įvairiais būdais terorizuodami darbuotojus vykdo VU reorganizaciją.

Kritikos strėlės iš jų skriejo Turto valdymo ir paslaugų centro direktoriui Rokui Baliukovui, Paslaugų skyriaus vadovui ir vyr. specialistui teisės klausimais Evaldui Raistenskiui.

„Neteisėtai mažinant išeitines kompensacijas, pažeidinėjant įstatymus, šantažuojant, grasinimais VU garažo darbuotojus buvo ir yra bandoma priversti „savo noru“ atlaisvinti darbo vietą kitiems asmenims. Jie verčiami tylėti apie naujų vadovų vykdomus neteisėtus veiksmus ir veiklas.

Darbuotojai buvo kviečiami po vieną į pokalbius, jiems buvo liepiama savo noru trauktis iš užimamų pareigų sutinkant su žeminančiomis sąlygomis. Nesutikus buvo grasinama įvairiais patikrinimais, teigiama, kad bus surasti „reikalingi kabliukai“, dėl kurių jie bus vienaip ar kitaip išmesti iš darbo be jokių išeitinių kompensacijų“, – laiške DELFI rašo besikreipusieji.

Universiteto lėšomis remontuoja savo automobilį, laiko jį VU aikštelėje

Maža to, pasirodo, naujieji vadovai, esą prisidengdami veiklos efektyvumo didinimu, galimai piktnaudžiauja savo užimama padėtimi, naudoja VU lėšas, turtą, išnaudoja darbo jėgą.

„Jis garažo darbuotojams pasakė: „Taisėte senų vadovų automobilius, dabar taisysite ir mūsų!“. Šis asmuo nesikuklina ir tiesiog remontuoja savo asmeninį automobilį VU garaže, esančiame M. K. Čiurlionio gatvėje. Automobiliui keičiamas žibintas, ratas, remontuojamas bamperis. Visa tai daroma naudojantis VU patalpomis, įranga, lėšomis ir žmonių resursais“, – tikina laiško autoriai.

Anot jų, aptariamas automobilis laikomas VU teritorijos saugomoje aikštelėje Čiurlionio g. 25, kuri esą paversta asmeniniu, nemokamu automobilio saugojimo kiemu.

„Tai – tik vienas iš daugelio epizodų, kuris parodo, kokie asmenys dalyvauja vykdant vadinamą „reorganizaciją“, – tikino garažo darbuotojai, pridedami ir jų išsakytus teiginius įrodančias nuotraukas.

VU atstovas: išsakyti įtarimai kelia labai didelį nerimą

Tuo metu E. Spūdys užtikrino, kad VU darbuotojų pasitenkinimas darbo sąlygomis yra vienas pagrindinių dabartinės universiteto veiklos prioritetų ir tai apima visas universiteto personalo grandis.

„Išsakyti įtarimai kelia labai didelį nerimą“, – pripažino jis.

VU atstovo teigimu, tikimasi, kad atliekant tyrimą darbuotojai bendradarbiaus.

„Universiteto vadovybės pozicija yra aiški – tokio pobūdžio pažeidimams tolerancijos nebus, o nusakomas bendravimo tonas prasilenkia ne tik su universiteto vertybėmis, bet ir su elementariomis etikos normomis“, – sakė E. Spūdys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Apsilankė Palangos Basanavičiaus gatvėje ir turguje: kokios maisto ir uogų kainos (39)

Vasarą visi atostogų metu traukia į pajūrį. Tad DELFI Maistas pasižvalgė, kokios kainos...

Kelyje Vilnius-Panevėžys susidūrė ir užsidegė sunkvežimiai, vienas žmogus žuvo dalinai uždarytas eismas (8)

Antradienį 14 val. 34 min. gautas pranešimas, kad Širvintų r., Musninkų sen., Katūniškių k.,...

Gražulis išsaugojo teisinę neliečiamybę papildyta 15:06 val. (187)

Seimas antradienį nepatenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo panaikinti Petro...

Vėlinės gali tapti dar viena nedarbo diena papildyta (7)

Antradienį Seimo posėdyje svarstytas Darbo kodekso pakeitimas, kurį priėmus, lapkričio 2-ąją...

Seimas nori matyti atlyginimus darbo skelbimuose papildyta (22)

Antradienį Seimo posėdyje svarstytas Darbo kodekso pakeitimas, kuris įpareigotų darbdavius...

Zelenskio reakcija: gaila, kad partneriai Europoje mūsų neišgirdo (45)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį išreiškė nusivylimą Europos Tarybos...

Vilniuje automobilis partrenkė vaiką su elektriniu paspirtuku (5)

Antradienio popietę Vilniuje automobilis partrenkė su elektriniu paspirtuku važiavusį vaiką.

Sudėtinga byla: vaikinas žuvo, vairuotoja tikina, kad į perėją jis įbėgo (169)

Kauno apylinkės teismas tęsia tragiškos nelaimės aplinkybių nagrinėjimą. Praėjusių metų...

Derybų dėl koalicijos įkarštyje sugriuvo „tvarkiečių“ frakcija papildyta (98)

Pasitraukus Valentinui Bukauskui „tvarkiečiai“ Seime nebeturi septynių narių, reikalingų...