aA
Siekdami, kad Lietuvos švietime būtų judama pozityvia linkme, šios srities profesionalai steigia Lietuvos Švietimo ateities forumą (LŠAF).
Vilija Targamadzė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Prie jo jungiasi prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, dr. Austėja Landsbergienė, dr. Eugenijus Stumbrys, prof. habil. dr. Rimantas Želvys ir Paulius Baltokas.

„Ar Lietuvos švietimas gali lemti Lietuvos pažangą, ar yra pajėgus patenkinti jaunimo (ir ne tik) lūkesčius? Kai kurie Švietimo ir mokslo ministerijos vykdomi darbai įvairiose švietimo srityse yra reikalingi ir būtini, deja, neanalizuojami ir neprojektuojami visos švietimo sistemos kontekste. Tačiau tai pataisoma ‒ Lietuva turi potencialą, t. y. dirbančius ir ateityje švietimo srityje dirbsiančius auklėtojus, mokytojus, dėstytojus ir kitus darbuotojus, visus, kuriems ši sritis rūpi“, – aiškino V. Targamadzė.

Anot jos, yra piliečių, neabejingų tam, kas vyksta visuomenėje. Tereikia esą tik susitelkti konstruktyviai mąstantiems ir veikiantiems, gebantiems drauge ieškoti perspektyvių švietimo sistemai sprendimų ir galintiems juos įgyvendinti žmonėms.

„Toks ir būtų Lietuvos švietimo ateities forumas (LŠAF), kuris vienytų pozityviai nusiteikusius keisti švietimo sistemą ir pasiryžusius prisidėti prie šio tikslo“, – kalbėjo profesorė.

LŠAF pradininkų teigimu, keisti situaciją šalyje reikia pradedant nuo mokytojų rengimo. Ateityje, tikinama, turėtų būti apimamas visas švietimo sistemos turinio kaitos laukas.

„Todėl siūlome žengti tokius žingsnius:

1. Įsteigti nepriklausomus pedagogų rengimo centrus: trijuose skirtinguose Lietuvos miestuose įsteigti po vieną pedagogų rengimo centrą, sukaupiantį Lietuvos ir užsienio mokslininkų stipriausią potencialą; Parengti ir taikyti savitą priėmimo sistemą (necentralizuotą, atliepiančią pasirengimo pedagoginėms studijoms specifiką); Skirti išskirtinį finansavimą, kurį lemtų ne tik studentų skaičius; Periodiškai atlikti pedagogų kompetencijos į(si)vertinimą; Sudaryti lanksčias, kviečiančiojo pasitikėjimu grįstas galimybes kviesti(s) profesionalus iš Lietuvos ir užsienio.

2. Kelti pedagogo profesijos prestižą: Nulinė tolerancija profesiniam neraštingumui; Didesni reikalavimai pedagoginei praktikai; Studijos grindžiamos moksliniais tyrimais, įtraukiant studentus; Įvedama licencija, kurios viena iš suteikimo sąlygų yra sėkminga vienerių metų pedagoginė stažuotė“, – pasakojo idėjos autoriai.

Pasak V. Targamadzės, dabartinė švietimo situacija signalizuoja, kad keistis būtina.

„LŠAF pradininkai žengia žingsnį ir tiki, kad visi, kuriems rūpi pozityvi švietimo kaita, susibursime ir pagarbiu dialogu grįsdami savo veiklą inspiruosime teigiamus švietimo pokyčius. Mums reikia tvirtų, pagrįstų ir perspektyvių žingsnių. Tad kiekvienas iš mūsų turime apsispręsti, ar einame ir kuriame ateities švietimą. Tai turi būti mūsų sprendimas.Jei esame pilietiški, apsispręsti turėtų būti nesunku“, – nurodė ji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Milijonas amerikiečių šturmuos legendinę „Area 51” – kariuomenė perspėja neiti į teritoriją, kurioje yra ginkluotų karių (147)

Daugiau nei milijonas žmonių nusprendė surasti Jungtinėse Amerikos Valstijose esančią „ Area...

Siuntos pristatymas pavirto detektyvu: kurjeris nurūko iš pat panosės (150)

Panevėžiečių šeima, iš Lenkijos užsisakiusi brangių, per 1 000 eurų kainavusių, pirkinių,...

Išleistuves švenčiantys sostinės abiturientai – tarsi nulipę nuo raudonojo kilimo (155)

Trečiadienio popietę Šv. Kotrynos bažnyčioje džiaugsmingai suskambo varpai – šiandien...

Orai: lietus traukiasi lėtai, bet užtikrintai (3)

Ketvirtadienio naktį debesys daug kur užtemdys Lietuvos padangę. Daugelyje šalies rajonų trumpai...

JAV mokslininkės nužudymo Kretoje detalės šokiruoja: du kartus tyčia partrenkta automobiliu, paskui išprievartauta ir palikta (56)

Graikijoje nužudyta amerikiečių mokslininkė Suzanne Eaton buvo išprievartauta, antradienį...

Baltijos jūroje – pavojus, apie kurį žino retas lietuvis: nepastebėjus ženklo gali kainuoti gyvybę (93)

Nors šiuo metu oras jau visai neprimena birželį alinusių karščių, tačiau poilsiautojų...

Karbauskis: keisis mažiausiai keturi ministrai (82)

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad atnaujintoje Vyriausybėje...

Rasa Kazėnienė pratrūko: prokuratūrą reikia aptverti tvora ir visi žinos, už ką prokurorai ten sėdi (711)

Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotoja Rasa Kazėnienė stebisi prokuratūros priimtu...

Ar galite atspėti, kam skirtas šis nuotraukoje matomas daiktas? (18)

Su laikais keičiasi viskas. Istorizmo principas neleidžia praeities žmonių kasdienybės vertinti...