aA
Kitą savaitę suplanuoti Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus rinkimai turi būti atšaukti, teigia Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS).
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

„Konkrečiai mes steigėjo prašytume nurodyti išsivaikščioti šitai tarybai dabartinei, kurios įgaliojimai baigėsi, stabdyti tarptautinius KTU rektoriaus rinkimus, paskelbti naujos tarybos rinkimus, ją išrinkti, išrinkus tarybą skelbti rektoriaus rinkimus“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė KTU profesorius Gediminas Merkys, kuris yra LAMPSS valdybos narys.

Šio susivienijomo pirmininkė Asta Marytė Lapinskienė BNS sakė, kad kritika KTU rektoriaus rinkimams nėra tik atskirų susivienijimo narių nuomonė, bet atspindi visos profsąjungos poziciją.

G.Merkys aiškina, kad dabartinė KTU taryba neturi teisės rinkti naujo rektoriaus.

„Neteisėta taryba gegužės 12 dieną neteisėtai rinks KTU rektorių. Tarybos įgaliojimai pagal 2009 metų įstatymą baigėsi šių metų kovo 18 dieną (...). Manipuliacijų ir galimai dokumento klastojimo būdu kadencija buvo pailginta net pusantrų metų“, – spaudos konferencijoje teigė jis.

G.Merkio vertinimu, KTU valdžia yra „uzurpuojama“ siekiant pridengti ISM pirkimą, kurį jis apibūdina kaip „akivaizdžiai neskaidrų ir galimai nusikalstamą sandorį“.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas jau balandį svarstė KTU rektoriaus rinkimų teisėtumą, prie šio klausimo žada grįžti ir šią savaitę.

„Mes jau ėmėmės veiksmų, mes akademinės etikos inspektoriaus prašėme išsiaiškinti rinkimų teisėtumą, buvo paprašyta, kad skubiai duotų išvadą, taip pat parašėme raštą KTU, kad kuo greičiau duotų inspektoriui medžiagą, kad nebūtų vilkinama. Rytoj bus mūsų komiteto posėdis. Oficialiai dar negavome šitokio prašymo (stabdyti rinkimus), aš negaliu vienas pasakyti, jeigu gausime, ryt pasižiūrėsime“, – BNS sakė komiteto pirmininkas „darbietis“ Raimundas Paliukas.

KTU Rinkodaros ir komunikacijos direktorė Ornela Ramašauskaitė komentuodama kritiką rinkimams BNS yra sakiusi, jog KTU taryba veikia teisėtai.

„Nors nei vienas KTU Senato nutarimas nebuvo ir dabar nėra ginčijamas, 2012 metų spalio 23 dieną buvo kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją su pasitikslinimu, kaip traktuoti naujos Tarybos kadenciją po Konstitucinio Teismo išvadų. 2012 metų lapkričio 6 dieną gauta KTU Senato nutarimus patvirtinanti nuomonė (...). Mūsų bendruomenės narys – aktyvus profesinės sąjungos veikėjas prof. Gediminas Merkys – yra galimai susiklaidinęs datose, nes Senatas 2012 metų patvirtino naujos kadencijos Tarybą, kaip tai leido ir nustatė Mokslo ir studijų įstatymas“, – teigė ji.

Šiuo metu KTU rektoriaus pareigas eina Petras Baršauskas. Jis siekia būti perrinktas, rektoriaus rinkimuose kandidatais taip pat patvirtinti KTU Elektros ir elektronikos fakulteto docentas Vidas Raudonis ir du užsieniečiai: aplinkosaugos mokslų daktaras iš Argentinos Pablo G.Martinezas Lestardas ir ekonomikos mokslų daktaras iš Rusijos Alexanderis A. Suetinas.

Diskusijų dėl teisės tarybai rinkti naują rektorių buvo kilę ir pernai rudenį renkant Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vadovą. Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius yra paskelbęs, kad šio universiteto tarybos sprendimas skelbti rinkimus buvo nepagrįstas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ramanausko-Vanago brolis Albinas: kai mane paleido, iškart supratau, kodėl (28)

Ilgi metai miškuose, tamsiuose, šaltuose ir ankštuose bunkeriuose, sveiku protu nesuvokiami...

Pagrindinių mokesčių trūkumas siunčia rimtą signalą apie Lietuvos ekonomiką (22)

Finansų ministerija skelbia, kad per devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių...

Bankų krizėje įklimpusi Graikija – vis dar be gelbėjimosi plano (3)

Jei manėte, kad Graikijos nesėkmės jau praeityje, manykite iš naujo.

Guoga traukiasi iš aktyvios politikos: kitąmet nedalyvausiu jokiuose rinkimuose (98)

Buvęs liberalas Antanas Guoga , ilgą laiką buvęs laikomas realiausiu „valstiečių“ kandidatu...

Nuošalioje Vilniaus vietoje tiekia autentišką armėnišką maistą: stulbina kainomis ir porcijų dydžiu (197)

Jeigu nebūčiau vykusi automobiliu pro šalį, apie Valakampių paplūdimyje kepamus armėniškus...

Erika Vitulskienė pirmą kartą pozavo su maudymosi kostiumėliu: jei bijai savęs – bijai viso pasaulio (16)

Dar neprasidėjęs televizijos projektas „Dydžio (r)evoliucija“ sulaukia begalės lietuvių...

Rezultatyvumu pradžiuginęs Lekavičius padėjo „Panathinaikos“ sutriuškinti Eurolygos debiutantus (2)

Miunchene antausį gavę Atėnų „Panathinaikos“ (2-1) krepšininkai išliejo susikaupusį...

Orai: artėja šalčiai (14)

Meteorologų teigimu, penktadienis bus gerokai vėsesnis nei praėjusios dienos. Naktį daug kur...

Lietuvių augintojus prispaudė kinai ir ukrainiečiai (127)

Šalies medaus eksportuotojai išgyvena sunkmetį – pirkėjų prireikė žvalgytis net tolimoje...

Panevėžyje nugriaudėjo galingas sprogimas: visiškai sugriauti keli garažai (91)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Panevėžyje, Ateities g. 28, garažų masyve nugriaudėjo...