Negausus būrelis mokytojų, vilkinčių geltonomis liemenėmis, rankose laikė plakatus „Krizės problemas spręsti silpniausių sąskaita - amoralu!!!“, „Gerbiami LR valdžios moterys ir vyrai! Neverskite žmonių, visas savo žinias ir jėgas atidavusių jaunosios kartos ugdymui, dirbti iki grabo lentos!“, „Mokytojas be jėgų - mokinys be žinių“.

„Dėl emocinio ir psichologinio krūvio turėtų būti daromos tam tikros išimtys ir pedagogų darbo trukmė mažinama. Įtampa, stresas, ligos lygu trumpas amžius, toks pedagogų šūkis, ką ir matome mokyklose“, - BNS sakė protesto akcijoje dalyvavusi Krikščioniškos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (KŠDPS) pirmininkė Aldona Kindurienė.

Lietuvos Švietimo sistemos darbuotojų profesinių sąjungų centro šalies vadovams perduotame rašte teigiama, kad negalima vėliau mokytojų išleisti į pensiją, nes jų darbas pripažintas padidintos emocinės įtampos darbu. Pagal statistiką, pedagogai dažniau už kitus suserga širdies ir kraujagyslių, galvos smegenų ir onkologinėmis ligomis, emociniais sutrikimais. Be to, vyresnio amžiaus pedagogus ypač kritiškai ima vertinti ugdytiniai bei jų tėvai (globėjai).

Pagrindinis piketuotojų reikalavimas - atnaujinti nebaigtas Vyriausybės ir profesinių sąjungų derybas.

„Siekiame atkreipti Vyriausybės dėmesį, nes socialinis dialogas tarp Vyriausybės ir mokytojų beveik nevyksta. Švietimo ir mokslų ministerija visai pamiršo mokytojus. Pernai sudarytos darbo grupės derybos dėl mokytojų darbo trukmės nutrūko“, - sakė A.Kindurienė.

Pedagogai taip pat reikalavo užsakyti ir atlikti nepriklausomus statistinius tyrimus apie pedagogų fizinę ir psichinę sveikatą, susijusius su padidintos emocinės įtampos darbu bei laikytis Vyriausybės programoje mokytojų atžvilgiu numatytų pažadų.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, pedagogams kaip ir daugumos kitų profesijų atstovams pensinis amžius palaipsniui bus ilginamas iki 65 metų.