aA
Vilniuje savaitgalį įvyks Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidento rinkimai. Dėl šio posto varžosi du kandidatai – 23 metų Mindaugas Sinkevičius ir 22 metų Šarūnas Frolenko. Rinkimų nugalėtojas dvejus metus vadovaus didžiausiai šalyje nevyriausybinei jaunimo organizacijai. Likus savaitei iki balsavimo abu kandidatai buvo įsitikinę, jog turi vienodai galimybių laimėti rinkimus.
Šarūnas Frolenko
© Asmeninio archyvo nuotr.
Dalis jaunimo organizacijų yra pareiškusios paramą vienam ar kitam kandidatui, tačiau didelė dalis būsimų rinkėjų savo sprendimų nepaskelbė ar dar nėra apsisprendę.

Paramą M. Sinkevičiui deklaravo Vilniaus jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“, Lietuvos sakaliukų sąjunga, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga. Kandidatas yra šių organizacijų narys.

Š. Frolenko nepriklauso jokiai jaunimo organizacijai, tačiau jį remia Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, Lietuvos skautija, Ateitininkų federacija ir kitos.

Tiesa, neatmetama galimybė, kad viešai paramą vienam kandidatui deklaravusių organizacijų atstovai slaptai gali balsuoti už kitą pretendentą.

Du kandidatai

„LiJOT – stipri organizacija, vykdanti daug ir įvairių veiklų, tačiau didelė dalis jų – orientuotos į savo organizacinę struktūrą ir dažnai prasilenkia su realiais narių poreikiais. Mano akimis – LiJOT‘ui reikia daugybės permainų, atgimimo“, - DELFI sakė M. Sinkevičius.

Jis įsitikinęs, kad organizacija turi sugrįžti prie realiais poreikiais grįsto narių interesų atstovavimo, regioninės jaunimo politikos skatinimo, veiklos kokybės sistemų kūrimo ir palaikymo.

M. Sinkevičius Vilniaus universitete yra baigęs vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijas, mokosi ISM Ekonomikos ir vadybos universiteto Tarptautinės vadybos ir marketingo magistrantūroje.

Šarūnas Frolenko
© Asmeninio archyvo nuotr.

„Dirbdamas LiJOT ir jos narių labui sieksiu ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir įnešti jaunimo organizacijų poreikius atitinkančių pokyčių. Esu tikras, kad galėsiu užtikrinti LiJOT buvimą platforma dialogams, Lietuvos jaunimo organizacijų interesų atstovavimui ir iniciatyvoms, bei siekti jaunimui ir jaunimo veiklai aktualių pokyčių“, - žada kitas kandidatas Š. Frolenko.

Jis yra Mykolo Romerio universiteto Teisės ir valdymo trečiakursis.

Ilgą laiką LiJOT prezidento posto siekdavo tik vienas kandidatas, jis būdavo iš einančio pareigas prezidento komandos. Paskutinį kartą du kandidatai LiJOT prezidento rinkimuose varžėsi prieš 8 metus.

Spėjama, kad Lietuvos jaunimo organizacijos, kurios pasiilgusios permainų skėtinės organizacijos vadovybėje, šiemet gali parodyti didesnį palankumą kandidatui „iš šalies“ - M. Sinkevičiui. Š. Frolenko šiuo metu vadovauja LiJOT biurui - praktiškai, jis yra dabartinio prezidento Miroslavo Monkevičiaus pavaduotojas.

Dėmesio prašo regionai

„Labai gerai, kad šiemet rinkimuose dalyvauja ne vienas kandidatas, - DELFI sakė Lietuvos skautų organizacijos vadovė Živilė Kubilienė. - Pasirinkdami Šarūną mes įvertinome ne tik tą aplinkybę, kad jis yra iš biuro, bet ir asmenines kandidato savybes. Mums taip pat labai svarbu, kad jis nepriklauso jokiai politinei organizacijai“.

„LiJOT`as yra tapęs organizacija, kuri dirba tik dėl savęs, vadovaujantys žmonės pasidaro sau karjerą ir išeina. Mes tikime, kad Mindaugas darbuosis dėl visų organizacijos narių. Jis turi tam įgūdžių“, - teigė Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ pirmininkas Darius Skusevičius.

Kauno jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkas Rytis Budrius teigia, kad kauniečiai palaikys tą kandidatą, kuris pasirodys labiau orientuotas į regioninę jaunimo politiką. „Suprantame, kad naujasis prezidentas stebuklų nepadarys, tačiau mums svarbu, kad būtų atstovaujamas Kauno regionas. Šiandien LiJOT strategijoje regionai nėra minimi, o dabartiniai vadovai netgi leidžia sau viešai sakyti, kad taryba regionų neatstovauja“, - teigė R. Budrius.

LiJOT prezidentas bus renkamas Asamblėjoje, kuri vyks sostinėje rugsėjo 22-23 dienomis. Prezidentą slaptu balsavimu rinks 39-ių balso teisę turinčių šalies jaunimo organizacijų atstovai. Iš viso LiJOT vienija 55 didžiausias nacionalines ir regionines jaunimo organizacijas, kurioms priklauso daugiau nei 200 tūkst. jaunų žmonių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Popieriniai milijonieriai: lietuviai emigrantai tapo įtariamų aferistų priedanga (2)

„Tu direktorius, tu milijonierius. Nori – atskrisk, pasiimk savo pinigus ir dink iš čia“, –...

Prezidento patarėjas užsimena apie platesnį turto apmokestinimą, automobilių mokesčio pokyčius (63)

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad kitų metų biudžeto ambicija gerėja, tačiau...

Rinkėjų apklausa: JK parlamento rinkimus aiškiai laimėjo Johnsono toriai (18)

Per Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus, itin svarbius...

Vos pasukęs už LKL būstinės kampo „Nevėžis“ grįžo prie senų įpročių

Nauja panelė – sena suknelė. Finansinio skaidrumo viešai reikalaujanti Lietuvos krepšinio lyga (...

Euro zonos reformų planus stabdo suirutė Italijoje ir Vokietijoje (4)

Euro zona pasiekė tam tikrą pažangą baigdama kurti bankų sąjungą ir reformuodama finansinės...

ES – svarbus susitarimas dėl klimatui neutralios ekonomikos: nepritarė tik Lenkija

Europos Sąjungos ( ES ) šalių, išskyrus Lenkiją, lyderiai po intensyvių derybų Briuselyje...

The Economist

Viskas apie klimato kaitą: praeitis, dabartis ir ateitis (1)

Užduotis pakeisti klimato kaitą skatinančias nuo iškastinio kuro priklausomas technologijas vis...

Ilgai tylėjusi Asta Stašaitytė – atvirai apie gyvenimo išbandymus: išsiverkdavau, tada galėdavau važiuoti namo (21)

Kas labiausiai keri, kai sutinki žinomą laidų vedėją Astą Stašaitytę , tai atviras juokas,...

Ilgaamžiškumo paslaptis glūdi ne tik genuose: atsakymą rasite atidžiau pažiūrėję į savo antrą pusę

Ilgaamžiškumas dažnai laikomas tai pačiai giminei būdingu bruožu, tik nors genetika ir iš...

„Užkliuvo“ šonaslydžio mokymo aikštelė: valdininkai grasina uždaryti, drifteriai kviečia kalbėtis

Šalia Marijampolės, prie pat automagistralės šiemet pradėjo veikti milžiniška aikštelė tiek...