Į vienos geriausių šalyje KTU gimnazijos (KTUG) direktoriaus postą taip pat kandidatavo KTU Studentų ugdymo centro direktorė dr. Vilija Dabrišienė ir Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros lektorė Kristina Gailienė.

Naująjį gimnazijos vadovą rinko KTU gimnazijos direktoriaus konkurso komisija, kuriai pirmininkavo Universiteto studijų prorektorius Pranas Žiliukas. Komisiją sudarė KTU, Švietimo ministerijos ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atstovai, KTU gimnazijos mokytojai, tėvai ir gimnazistai. Naujasis direktorius darbą pradės balandžio pradžioje.

„Labai džiaugiuosi, kad dėl gimnazijos vadovo pareigų varžėsi labai stiprūs, lygiaverčiai varžovai, todėl komisijos, kuri atsižvelgė ir į Universiteto bei gimnazijos bendruomenės nuomonę, laukė nelengvas sprendimas. Naujasis direktorius turi bendruomenės pasitikėjimą, palaikymą ir daug naujų idėjų, kaip, išsaugant tradicijas, atsinaujinti ir gimnaziją pakelti į dar aukštesnį lygį“, – sakė KTU rektorius Petras Baršauskas.

DELFI primena, kad direktoriaus KTU gimnazijai ieškota po to, kai gruodį iš šių pareigų pasitraukė nuo pat mokyklos įkūrimo 1990 metais jai vadovavęs Bronislovas Burgis. Jis dabar teisiamas dėl sistemingo nepilnametės gimnazistės bauginimo, naudojant psichinę prievartą.

2004 m. Alytaus miesto Likiškėlių vidurinę mokyklą baigęs T. Kivaras yra Vilniaus universiteto taikomosios fizikos bakalauras ir medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos magistras. Vytauto Didžiojo universitete yra įgijęs mokytojo profesinę kvalifikaciją. 

Anglų, rusų ir prancūzų kalbas mokantis T. Kivaras yra Lietuvos mokinių fizikos olimpiados tarybos narys, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos Vilniaus valdybos narys, Vilniaus miesto fizikos mokytojų metodinės tarybos narys, „Renkuosi mokyti“ alumnų narys.

„Tai didžiausia atsakomybė, kuri gyvenime man yra tekusi. Turiu daug idėjų, minčių, ką ir kaip reikėtų darytų, tačiau iki šiol tai buvo tik vizija, o dabar jau reikia apmąstyti, kaip viską įgyvendinti“, – sako T. Kivaras, 2013 m. tapęs dr. Meilės Lukšienės premijos laureatu.

Jo teigimu, nors KTU gimnazijos bendruomenė ir labai tvari, ir šauni, tačiau jai būtina tapti atviresne. 

„Pagaliau šalies mokytojai turi išgirsti ir KTU gimnazijos mokytojų vardus ir pavardes. Jie turi būti tie, kurių nuomonė yra svarbi kuriant naujas švietimo strategijas. Jie turi padėti tiek gimnazijos jauniesiems mokytojams, tiek jauniems specialistams, kurie neturi galimybės turėti mentorių – dalykininką. Privaloma stiprinti savo ryšius su KTU, KTU progimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus bendruomenėmis“, – įsitikinęs naujasis direktorius.