aA
Po Konstitucinio Teismo nutarimo, kuriuo pripažinta, kad Lietuvos sporto universiteto prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto procedūros neatitiko Lietuvos Respublikos Konstitucijos, grįžtama prie šio klausimo.
LSMU
© DELFI / Rafael Achmedov

Antradienį Vyriausybėje tarpinstituciniame pasitarime bus sprendžiama dėl teikimo Seimui reorganizuoti Lietuvos sporto universitetą (LSU) prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) būdu ir Seimo nutarimo šiuo klausimu projekto.

Kaip skelbė ELTA, pačioje metų pradžioje buvo įvykę keli universitetų atstovų darbo grupės posėdžiai, kurių tikslas - parengti Seimo nutarimu Kaune jungiamų Lietuvos sveikatos mokslų bei Lietuvos sporto universitetų reorganizavimo planą ir sąlygas.

Buvo pritarta universiteto, susidedančio iš trijų lygiateisių akademijų, struktūrai, kad Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) be Medicinos bei Veterinarijos akademijos veiktų nauja - Sporto - akademija.

Taip pat buvo pritarta ir universiteto valdymo modeliui, atstovavimo universiteto senate bei taryboje, proporcijoms, pritarta daliai kitų planų, susijusių su dviejų aukštųjų mokyklų pradėtu reorganizavimu.

Balandį Konstitucinis Teismas (KT) pranešė nagrinėsiantis Seimo narių prašymą ištirti, ar Lietuvos sporto universiteto (LSU) reorganizacija prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) būdu neprieštarauja Konstitucijai.

Į KT kreipęsi parlamentarai teigė, kad Seimas nutarimą dėl universiteto reorganizacijos priėmė neturėdamas nei LSU tarybos, nei Vyriausybės teikimo dėl nutarime nurodytų universitetų reorganizavimo.

Birželio 29 dieną Konstitucinis Teismas pripažino, kad Seimo nutarimas LSU prijungti prie LSMU prieštarauja Konstitucijai, nes buvo teiktas ne Vyriausybės ir neįvertinus LSU tarybos nuomonės.

„Sprendimą dėl valstybinio universiteto reorganizavimo Seimas priima Vyriausybės teikimu, įvertinęs universiteto tarybos nuomonę”, - akcentavo Konstitucinis teismas.

ELTA primena, kad Lietuvos sporto universiteto bendruomenė viešai reiškė nepritarimą universitetų jungimui dar prieš Seimo posėdį, kuriame buvo priimtas sprendimas, nulėmęs šios aukštosios mokyklos prijungimą prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto.

Tuo tarpu Lietuvos sveikatos mokslų universitetas jau buvo parengęs 2017-2020 metų LSMU dalyvavimo reorganizacijoje principų, pagrindinių nuostatų ir pasirengimo reorganizacijai žingsnių planą, bet į jo pristatymą bei svarstymą ne kartą kviesti LSU atstovai neatvyko.

LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas tuomet apgailestavo, kad abiejų aukštųjų mokyklų pasirengimo reorganizacijai etapus, nuostatas ir principus teko rengti pasitelkus vien LSMU akademinės bendruomenės pajėgas.

Lietuvos sporto universitetui iš esmės buvo siūlomos pariteto sąlygos - LSU prijungus prie LSMU, Universiteto valdymo organuose užtikrinti visavertį atstovavimą Sporto akademijai. Akademijos statusas taip pat leistų išsaugoti LSU istorines tradicijas, vertybes, garbės vardus bei regalijas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prekybos centrų plėtra nestoja: po paslapties skraiste planuojamos dešimtys naujų parduotuvių (1)

Milijoninės investicijos , dešimtys naujų prekybos vietų – tokie laukia 2019 metais prekybos...

Noah Smith. Taip, bitkoinas buvo klasikinis burbulas. Ir jis sprogo (2)

Regis, kiekvieną finansinį burbulą lydi koks nors visiems žinomas anekdotas apie tai, kaip kažkas...

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (429)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (4)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems du vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (25)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (114)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (77)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (151)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...