aA
Streikuojantys Kalvarijos gimnazijos mokytojai šokiruoti – iš „Sodros“ jie gavo pranešimus, kad streiko dienomis neturi valstybinio socialinio draudimo. Pedagogai nerimauja, kad netekę socialinių garantijų turės iš savo kišenės mokėti už vizitus pas gydytojus. „Sodros“ vadovas sako, kad ir streikuojantys turi būti apdrausti, o mokyklos vadovybė privalės sumokėti „Sodrai“ mokesčius.
© DELFI / Andrius Ufartas

Pradinių klasių mokytoja Eglė Navickienė pamokų neveda nuo lapkričio 12 d. Streikuoja, nes nesutinka su etatiniu mokytojų darbo apmokėjimu. Tik atsitiktinai pastebėjo, dėl streiko neturinti socialinio draudimo.

„Aš įsijungusi tą puslapį „Sodros“, patekusi į savo puslapį, pamačiau, tas žinutes, kad ten tiesiog parašyta, kad Kalvarijos gimnazija nutraukia teisę man į socialinį draudimą. Buvau tiesiog šokiruota. Aš streikuoju nuo 12 dienos, ir aš neturiu socialinio draudimo. Aš turėjau traumą ir man reikia eiti pas gydytojus. Mes pavargome būti ignoruojami, negirdimi, mes pavargome būti ir klaidinami“, – sakė Kalvarijos gimnazijos mokytoja.

Kalvarijos gimnazijoje pasikeisdami streikuoja apie 30 pedagogų iš 65. Visi streikuojantys sulaukė žinių iš „Sodros“. Lapkričio 22 d., kai Vilniuje vyko mokytojų suvažiavimas, be socialinio draudimo liko visi gimnazijos mokytojai, specialieji pedagogai, nes visuotinai streikavo.

„Tai nėra nei juokinga ir paprasta. Mes kiekvieną rytą gauname pranešimus iš „Sodros“, kad mūsų socialinis draudimas yra sustabdytas streiko metu. Kartais tai būna už vieną dieną, kartais – kelių dienų laikotarpis, ir tai iš tiesų kelia nerimą ir klausimą, ar tai yra teisėta“, – stebėjosi Kalvarijos gimnazijos psichologė Vaiva Dulinskienė.

Darbo kodeksas numato, kad per streiką darbuotojui darbo stažas ir teisė į socialinį draudimą išsaugomas. Gimnazijos direktorė Dijana Kavaliauskienė sako, kad apie streikuojančius pedagogus teikti informaciją jai nurodė „Sodros“ Marijampolės filialo darbuotoja. O kad streikuojantys darbuotojai likę be socialinio draudimo, direktorė pripažįsta sužinojusi iš LRT TELEVIZJOS laidos „Panorama“ žurnalistų.

Gimnazijos administracija žada atšaukti teiktą informaciją „Sodrai“ apie nedraustus mokytojus. Ir pagal įstatymą privalės sumokėti „Sodrai“ mokesčius nuo minimalios algos.

„Streikas – tai nėra pravaikšta ar nemokamos atostogos, todėl darbdavys neturi teisės pateikti informacijos apie tai, kad darbuotojas yra nedraudžiamas“, – teigė laikinasis „Sodros“ direktorius Ježy Miskis.

Streikuojantys mokytojai tikina, esą gimnazijos administracija negeba teisingai suskaičiuoti mokytojų atlyginimų, nors į pagalbą buvo atvykę Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Iki šiol pusė pedagogų dirba be darbo sutarčių.

Yra pavyzdžių, kai, mokytoja, turinti tiek pat kontaktinių valandų, kiek ir pernai – 26, papildomai dar dirbanti su mokyklos bendruomene, algos gavo 21 centu daugiau, nei pernai.

Gimnazijos direktorė ketvirtadienį streiko komitetą pakvietė derybų. Pasiūlė nutraukti streiką ir iš gimnazijos lėšų streikavusiems mokytojams sumokėti algas. Pedagogai atsisakė – penktadienį streikuos jau 18 mokytojų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (45)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (467)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (12)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Dėl gaisro Vilniuje galimai bus ribojamas eismas: bijoma sprogimo

Policija informavo, kad Vilniuje kilo gaisras. Pirminiais duomenimis, dega pastatas, kuriame yra...

Atsarginis Rusijos planas apraizgyti Europą dujų vamzdžiais realizuojamas pietuose (40)

Pradėjus veikti dabar tiesiamam dujotiekiui „Turkish Stream“, Ankara taps labiau priklausoma nuo...

SADM: situacija su N. Zelandijoje įvaikinama mergaite – visai kita (374)

„Dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į Naująją Zelandiją“,...

Kalėdų stalas. Tikriems saldumynų gerbėjams – kalėdinio aguonų pyrago receptas

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (81)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Planai dėl migrantų Jungtinėje Karalystėje sukėlė tikrą sąmyšį (32)

Šią savaitę Britanijos valdžia planuoja paviešinti pranešimą, kuriame bus skelbiama, jog...

Užkalnis: Kalėdų nuotaiką griauna moterys, kurias nudrožė gyvenimas, o šventės pribaigia (70)

Prieš šventes blogiausia ir liūdniausia yra ne kamščiai mieste. Labiausiai Kalėdų nuotaiką...