aA
Aistros dėl KTU gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio pasitraukimo nerimsta. Šį kartą savo poziciją išsakė gimnazistų tėvai. Anot jų, prieš B. Burgį pradėtas ikiteisminis tyrimas.
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Pats B. Brugis šios informacijos nenori nei patvirtinti, nei paneigti. „Kitas klausimas“, – DELFI pasiteiravus, ar tai yra tiesa, atsakė jis.

Ketvirtadienį viešai buvo paskelbtas KTU gimnazijos tėvų inicijuotas atviras laiškas, adresuotas KTU rektoriui prof. Petrui Baršauskui, LR Švietimo ir mokslo ministrui prof. Dainiui Pavalkiui ir „visiems neabejingiems“. Šiuo metų po juo pasirašė beveik 200 gimnazijos likimu susirūpinusių tėvų ir buvusių gimnazistų.

Laiške teigiama, kad gimnazistų tėvų neįtikino pateikiama informacija, kad direktoriaus pasitraukimas buvo seniai brendęs jo paties sprendimas. Jie reikalauja, kad B. Burgis įrodytų savo tiesą ir atskleistų konkrečias pasitraukimo iš gimnazijos aplinkybes.

Iš mokyklos išmetė už tai, kad rūkė, tėvai – užkūrė pirtį

„Kaip dabar žinoma, viena gimnazijos mokinė ekskursijos metu užsirūkė viešoje vietoje (Vilniaus Gedimimo pr.), taip akivaizdžiai pažeisdama KTU gimnazijos moksleivių taisykles. Deja, pastaroji mokinė ir jos tėvai, kaip matyti, nėra linkę laikytis pačių pasirašytų moksleivių taisyklių ir gimnazijos nepaliko. Negana to, minėtos gimnazistės tėvai apskundė gimnazijos direktorių valstybinėms institucijoms, vyksta auditas, o prieš direktorių pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – laiške rašo tėvai.

„Mano supratimu, konfliktas įsižiebė, kai vaikai ekskursijos metu viešai rūkė, tai darė demonstratyviai, matant mokytojams. Tai yra gimnazijos taisyklių pažeidimas. Visi įstodami į gimnaziją pasirašo, kad pasižada nerūkyti, negerti ir nevartoti narkotikų. Jeigu ši taisyklė yra pažeidžiama, vaikams „pasiūloma“ palikti mokyklą. Po šio įvyko vienas vaikinas išėjo savo noru, mergina, galbūt paskatinta tėvų, sugalvojo gimnazijoje likti. Tuomet jos tėvai užkūrė pirtį gimnazijos direktoriui visais galimais būdais. Įtariu, kad ten vyksta kažkas rimto teisminiuose reikaluose“, – DELFI pasakojo po laišku pasirašęs gimnaziją lankančių vaikų tėvas Vytautas Židonis. Vienas jo sūnus šią gimnaziją baigė, kitas iki šiol ją lanko.

Nors V. Židonis pritaria, kad už rūkymą mesti iš mokyklos – galbūt ir pernelyg griežta bausmė, tikina, kad vaikams reikia aiškiai nubrėžti taisykles ir parodyti, kad savivaliauti negalima. Be to, su šia taisykle visi vaikai ir tėvai susipažino dar prieš įstodami į gimnaziją.

Prasitarė davęs įžadus tylėti

Pats B. Burgis komentuoti šią situaciją ir plačiau papasakoti apie gimnazijos taisykles atsisakė.

„Nieko negaliu komentuoti, esu davęs tokius įžadus“, – sakė jis, tačiau neatskleidė, kam ir kokius įžadus davė.

„Tėvai yra laisvi daryti, ką nori, kaip ir visi Lietuvos piliečiai išskyrus kai kuriuos, tokius kaip aš“, – mįslingai kalbėjo B. Burgis.

Jis priminė, kad gruodžio 5 diena yra jo paskutinė diena gimnazijoje ir jos gyvenime jis jau nebedalyvauja ir nebedalyvaus niekada.

„Jau išgėriau ir vyną, ir tulžį. Užtenka“, – atsiduso B. Burgis.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, tačiau jį nutraukė

Tai, kad raštas dėl pradėto ikiteisminio tyrimo jį buvo pasiekęs patvirtino ir KTU rektorius Petras Baršauskas. Tačiau sužinoję apie B. Bugio pasitraukimą, tėvai atsiėmė bet kokias pretenzijas ir kaltinimus.

„B. Burgis visuomet labai kovojo prieš rūkymą ir prieš girtavimą, tačiau jis nebuvo susitvarkęs gimnazijos teisinės bazės. Dėl to kilo konfliktas, tačiau viskas buvo nutraukta sužinojus apie direktoriaus pasitraukimą", – prasitarė P. Baršauskas.

Universiteto rektorius atviravo besitikintis, kad naują direktorių gimnazijai pavyks išrinkti dar šiemet. KTU gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti bus rengiamas konkursas.

Griežtoms gimnazijos taisyklėms tėvai pritaria

„Norėtumėme pažymėti, kad į KTU gimnaziją visi gimnazistai įstojo nieko neverčiami, absoliučiai skaidriai išlaikydami tam tikrus egzaminus (mokslo lyderių turnyrus), remdamiesi vien tik savo žiniomis ir sugebėjimais. Kiekvienas gimnazistas, įstojęs į KTU gimnaziją, ir gimnazisto tėvai nieko neverčiami pasirašė viešai skelbiamas moksleivių (elgesio) taisykles, kurių 4 punktas nurodo, jog „gimnazistai negali gerti alkoholinių gėrimų, rūkyti, vartoti narkotikų“. Taip pat minėtose taisyklėse nurodoma, jog „visiems gimnazijos bendruomenės nariams (moksleiviams, jų tėvams, mokytojams, administracijai) diegiama samprata, kad niekas gimnazijoje neturėtų būti baudžiamas – nusipelnęs bausmės pats turi palikti gimnaziją“. Taigi, mūsų vaikai, pasirinkę KTU gimnaziją, įsipareigojo laikytis tam tikrų elgesio ir etikos normų, o tėvai, savo ruožtu, prisiėmė atsakomybę už savo vaikų elgesį ir įsipareigojo diegti jiems principus ir vertybes, kurias puoselėja gimnazija.

Kadangi mūsų vaikai KTU gimnazijoje mokosi jau ne vienerius metus, galime užtikrintai teigti, kad laisvės ir demokratijos atmosfera gimnazijoje, teikianti prioritetą mokslui, netoleruojanti patyčių ir žalingų įpročių, pilnai atitinka mūsų vaikų ir mūsų interesus ir mes, žemiau pasirašę gimnazijos bendruomenės nariai, reiškiame visokeriopą paramą KTUG darbuotojų kolektyvui ir asmeniškai B. Burgiui, sukūrusiems tokią gimnaziją su jos atmosfera, – juk savaime suprantama, kad tik mokslus baigę laisvi jauni žmonės gali prisidėti prie mūsų visų atkurtos jaunos Valstybės klestėjimo.

Tačiau, vertindami laisvę ir teises, kurias suteikė Gimnazija, negalime pamiršti įsipareigojimų laikytis priimtų taisyklių. Mūsų vaikai ir mes nesame linkę palaikyti tokį vaikų elgesį, kuris aiškiai prasilenkia tiek su rašytinėmis mokyklos taisyklėmis, tiek su etinėmis ar moralinėmis normomis. Iki šiol KTU gimnazijoje tai nebuvo toleruojama, tačiau paskutinai įvykiai verčia tuo abejoti.

Iš tiesų, LR Švietimo ir mokslo ministerija nėra patvirtinusi taisyklių apie tai, kad rūkantis, alkoholį ar narkotikus vartojantis moksleivis privalo būti pašalintas iš mokymo įstaigos, tačiau LR Švietimo įstatymo 46 str. „Mokinio teisės ir pareigos“ 2 punkte aiškiai ir nedviprasmiškai teigiama: „Mokinys privalo: sudarius mokymo sutartį, laikytis visų jos sąlygų, mokyklos vidaus tvarką nustatančių dokumentų reikalavimų; lankyti mokyklą, stropiai mokytis, laikytis mokinio elgesio normų, gerbti mokytojus ir kitus mokyklos bendruomenės narius, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų“. KTUG moksleivių taisyklėse su ypatinga gimnazijos demokratijos dvasia užsimenama, kad taisykles pažeidęs gimnazistas turi pats palikti gimnaziją.

Kreipiamės į KTU Rektorių prof. P. Baršauską: ar nuo šiol vaikams, kurie pažeidė labai aiškias taisykles, bus duotas ženklas, kad galima nesilaikyti jokios tvarkos, tereikia turėti gerą teisininką ir užnugarį? Ar nuo šiol viena pagrindinių KTU gimnazijos vertybių mūsų vaikams taps „apsukrumas“. Kur yra taisyklių nesilaikymo riba? Ar užsirūkymas klasėje vertas pasmerkimo? O gal brendžiuko pilstymas klasėje, kaip tai darė Seimo salėje vienas praėjusios kadencijos Seimo narys, gal jau nuo šiol taps norma? O gal eilinės „dozės“ susileidimas mokykloje irgi nieko bloga? Juk viskas prasideda nuo mažų dalykų...

Kreipiamės į LR Švietimo ir mokslo ministrą prof. D. Pavalkį: ar Lietuvos mokyklose toleruosime mažareikšmius dalykus ir lauksime kol, neduokdie, atsitiks tokie įvykiai, kaip neseniai Estijoje, anksčiau Suomijoje ir kartas nuo karto vyksta JAV, kai mokyklose šaudoma koviniais ginklais?
Gimnazistams ir jų tėvams nėra žodžių išreikšti apmaudo dėl priežasčių, kurios sudarė sąlygas KTU gimnazijos įkūrėjui palikti savo įkurtą gimnaziją tokiu būdu. Mes visapusiškai palaikome doc. Bronislovą Burgį sunkioje kovoje prieš iškilusius iššūkius. Mums būtų didelė garbė ir nuostabus pavyzdys gimnazistams, jeigu gerb. Bronislovas Burgis įrodytų Tiesą (kuri gali būti tik viena).

Labai prašome KTU Rektorių informuoti KTUG gimnazistų tėvus apie numatomą direktoriaus kandidatūrą ir suteikti galimybę dalyvauti direktoriaus rinkimuose.

Atskirai kreipiamės į moksleivių taisykles pažeidusios KTUG gimnazistės tėvelius: mes nesame prieš Jus nusistatę asmeniškai, kaip ir prieš Jūsų dukrą nėra nusistatę mūsų vaikai, tačiau manome, kad visa ši istorija nuėjo per toli, jei Gimnazijos įkūrėjas dėl to nelemto įvykio turėjo atsistatydinti (kaip vienos iš priežasčių), juolab mums nesuprantamos pradėto ikiteisminio tyrimo priežastys. Kviestume artėjančių šv. Kalėdų proga siekti visų pusių susitaikymo ir pasitikti artėjančias šventes atvira širdimi, pamiršus abipuses nuoskaudas“, – laiške rašo tėvai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juozaitis įspėja apie artėjančią emigracijos bangą ir siūlo mokyklose pradėti karinį mokymą (17)

Prezidento posto siekiantis filosofas, politikas ir rašytojas Arvydas Juozaitis teigia, kad vidaus...

Kilkaus nužudymo byloje – netikėtas posūkis: Baltrūnui, jo žmonai bei draugui panaikinti įtarimai (72)

Ketvirtadienį Aivaro Kilkaus nužudymo byloje įvyko permainos – Laurynui Baltrūnui, Daivai...

Lukašenka siunčia žinią JAV: štai čia maža nepasirodys, Maskvai ir Minskui teks reaguoti (45)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad jo šaliai drauge su Rusija būtina...

Rezonansinėje kyšininkavimo byloje – pokyčiai: į laisvę paleisti trys teisėjai ir vienas advokatas (396)

Rezonansinėje kyšininkavimo byloje į laisvę paleisti trys teisėjai ir vienas advokatas,...

Karolinos Toleikytės mamos atvira išpažintis apie dukrą: kai ji praeidavo, vyrai netekdavo žado, o merginos piktai nužvelgdavo (101)

Tik mamos supras, ką reiškia vieną dieną savo mergaitei dar pinti kasas, o kitą – matyti ją...

Mylimajai Kenijoje pasipiršęs Mantas Katleris – apie kelionės „užkulisius“: Aistė tik per plauką nerado žiedo (5)

Atostogas Kenijoje komikas, internetinės laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ vedėjas Mantas...

Išmaišęs pasaulį grįžo į Palangą: čia mes turime tai, apie ką net nesusimąstome (36)

Susikrauti lagaminą ir išvykti gyventi į kitą šalį net nemokant vietinės kalbos, nežinant, ką...

Statybos sostinės širdyje atvėrė žaizdą: darbus apskundę gyventojai papuolė į keistą situaciją (89)

„Lietuvoje siaučia nevaldoma architektų „mafija“, taip teigė į DELFI kreipęsi vieno...

Šarūnas Marčiulionis – valstiečių sąraše į Europos Parlamentą? papildyta (321)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) penktadienio popietę patvirtins visą kandidatų...