Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2021 metų sausio mėnesį Raseinių rajone, tėvui priklausančiame gyvenamajame name, kaltinamasis, būdamas apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, pažįstamam vyrui sudavė mažiausiai 25 smūgius.

Sužalotas bejėgis žmogus buvo nuvilktas į gatvę ir ten paliktas gulėti. Kitos dienos ryte policijos pareigūnai jį rado mirtinai sušalusį. Manoma, kad norėdamas paslėpti nusikalstamos veikos pėdsakus, kaltinamasis tyčia padegė gyvenamąjį namą.

Prokuratūra praneša, kad buvo atlikta teismo psichiatrijos-psichologijos ekspertizė, tačiau nei šios gautos ekspertizės išvados, nei ekspertų paaiškinimai neišsklaidė abejonių dėl kaltinamojo psichikos būklės.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė J. Tamašauskienė kreipėsi į ikiteisminio tyrimo teisėją, prašydama skirti pakartotinę ambulatorinę teismo kompleksinę psichiatrijos-psichologijos ekspertizę.

2022 metų liepos 8 dienos Šiaulių apylinkės teismo nutartimi skirta ekspertizė, kurią atliko iš skirtingų teismo psichiatrijos skyrių sudaryta ekspertų komisija, parodė, kad kaltinamasis galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Baudžiamasis kodeksas už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Už svetimo turto sugadinimą ar sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją