Pirmadienį Kauno apygardos teisme teisiamas vyras surengė dramatišką pasirodymą. Čia pradėta nagrinėti byla dėl nužudymo, sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl chuliganiškų paskatų bei viešosios tvarkos pažeidimo. Teismo posėdžiui dar neprasidėjus, kaltinamas 1959 m. gimęs Algimantas Lengvinas pareiškė, kad jo netenkina skirta gynėja ir pareiškė norintis ją nušalinti ir ėmė rėkauti, kad geriau jau jį išvirtų ir suvalgytų, nei teistų.
Algimantas Lengvinas
© DELFI

A. Lengvinas kaltinamas tuo, kad 2016 m. balandžio mėn. Kaune, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia tris kartus peiliu dūrė nukentėjusiajam į krūtinės kairę ir dešinę puses bei kairę šlaunį, nuo ko nukentėjusysis netrukus įvykio vietoje mirė.

Tačiau viskas tuo nesibaigė, jis toliau siautėjo. Netrukus jis viešoje vietoje – gatvėje Kaune, demonstruodamas elementarių moralės bei elgesio normų niekinimą, niekinantį požiūrį į aplinkinius, grubiai pažeisdamas visuomenėje priimtas elgesio taisykles ir elgdamasis ypatingai įžūliai, mesdamas du akmenis išdaužė namo lango stiklo paketą. Taip pat, be jokios dingsties, vieną kartą peiliu tyčia dūrė pro šalį einančiam nukentėjusiajam, į dešinę krūtinės pusę. Kitaip tariant, iš chuliganiškų paskatų, demonstruodamas nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdydamas visuomenės rimtį bei tvarką, sukėlė nukentėjusiajam sunkų sveikatos sutrikdymą.

A. Lengvinui už nužudymą gresia nuo 7 iki 15 metų nelaisvės, o už sunkų sveikatos sutrikdymą iš chuliganiškų paskatų baudžiama laisvės atėmimu nuo dvejų iki dvylikos metų.

Kaip jau buvo rašyta, teismo posėdžiui dar neprasidėjus kaltinamasis A. Lengvinas pareiškė norą nušalinti gynėją. Tas pats pasikartojo ir teismo posėdžio metu. Kaltinamasis A. Lengvinas net kelis kartus pareiškė teismui, kad atsisako gynėjo, nori gintis pats ir prašo teismo posėdį atidėti.

„Noriu gintis pats, gynėja tik žiūri, kad nebūtų pažeistas procesas. Advokatė nesuinteresuota gynyba, todėl noriu nušalinti gynėją. Noriu asmeniškai ir tinkamai susipažinti su bylos medžiaga ir gintis pats. Prašau duoti laiko gynybai. Ginsiuosi be advokatės“, - emocingai reagavo A. Lengvinas.

Tačiau teismas, išklausęs visas puses, nusprendė netenkinti kaltinamojo prašymo ir bylą pradėti nagrinėti.

Toliau teismo posėdyje, teisėjui vėl pasiteiravus kaltinamojo pozicijos, pastarasis nesivaldė ir ironizuodamas paaiškino, ką galvoja apie šį teismo posėdį: „Jums mano nuomonė nesvarbi. Išvirkit, suvalgykit ar pakarkit, noriu gintis pats. Advokatė nesidomi mano byla, ji tik tam, kad nebūtų pažeista konstitucija, žmogaus teisės ir procesas. Atsisakau dalyvauti teisme, teiskit mane už akių. Man vienodai šviečia aš teisme nedalyvauju, kol teismas neatsižvelgs į mano norus.“

Teismas nusprendė padaryti pertrauką ir kitą teismo posėdį paskyrė birželio viduryje. Todėl daugiau nužudymo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo aplinkybių nepaaiškėjo.

Pasak prokuroro Vytauto Gatavecko kaltinamasis neprisipažįsta įvykdęs sunkių nusikaltimų, kuriais yra kaltinamas. A. Lengvinas aiškina, kad jis tik gynėsi.

Į teismo posėdį atvykęs, po dūrio į krūtinę išgyvenęs, nukentėjusysis pasakojo, kad tą dieną jis grįžinėjo namo, kai pastebėjo, kad kažkas daužo namo, kuriame jis gyvena, langus. Jis priėjo ir norėjo sudrausminti minėtą vyrą, tačiau prišokęs vyras smogė jam į krūtinę. Nukentėjusysis nespėjo net sureaguoti. Nesuprato kas nutiko, nematė nei ginklo, nei peilio ar kažko panašaus.

Tik vėliau suvokė, kas nutiko ir išsikvietė greitąją med. pagalbą. Kol laukė greitosios smarkiai kraujuojančią žaizdą laikė užspaudęs ranka. Daugiau jis nieko nematė.

Ligoninėje sužinojo, kad dūris buvo mirtinas. Jeigu nebūtų spėjęs laiku išsikviesti pagalbos ir jam nebūtų laiku atlikta operacija, jis būtų miręs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (26)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (89)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (110)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (2)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...

Mažeikiuose perėjoje mirtinai sužalota moteris, įtariamo vairuotojo ieško policija (1)

Sekmadienio vakarą Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje, perėjoje, rasta automobilio mirtinai...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausi Vilniaus viešbučių apartamentai moka 2800 eurų už naktį (81)

Prabangių viešbučių galima surasti įvairiuose miestuose, vis dėlto itin prabangių apartamentų,...

Tokios būklės Barysas daugiau neliptų į ringą – pralaimėjus būtum greitai „nurašytas“

Vilniuje praūžęs „Bushido Hero‘s“ turnyras įrašė naują patirtį Igno Baryso gyvenime....

Atlygis iš valstybės pinigų? Pūkas savo advokato žmoną įdarbino padėjėja Seime (57)

Kas leidžiama Jupiteriui, neleidžiama jaučiui. Šią Senekos sentenciją uoliai stengiasi įrodyti...

Rimvydas Valatka. Seimo durnynas (receptas Lietuvai) (643)

Aną rudenį, kai rinkėjų armija masiškai keršijo savo mamoms specialiai nusišaldydama ausis ir...

Jasikevičius: žaidėme prastai, dėl to pergalė tik saldesnė (17)

Sekmadienį antrąkart šiame „Betsafe-LKL“ sezone susitiko pirmenybių favoritai Kauno...