aA
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas rugsėjo 4 d. ir spalio 16 d. neskundžiamomis nutartimis atmetė buvusių muitinės darbuotojų – Juozo Kučinsko ir Aido Goleko skundus dėl jų atleidimo iš darbo, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.
© DELFI / Andrius Ufartas

Abu bylinėtis ėmė dar prieš metus, nesutikdami su tarnybinio patikrinimo išvadomis, kad 2018 m. spalio 19 d. diskreditavo muitinės pareigūno vardą.

Tądien abu muitininkai turėjo patikrinti du įtartinus iš Baltarusijos įvažiavusius automobilius. Tačiau tikrindami sąmoningai nefiksavo mašinose buvusios cigarečių kontrabandos. Todėl beveik 14 tūkst. eurų vertės nelegalūs rūkalai muitinės kriminalistų buvo sulaikyti tik automobiliams jau išvažiavus iš posto.

Ankstų 2018 m. spalio 19–osios rytą Raigardo kelio poste dirbęs vyr. inspektorius A. Golekas gavo Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnų pavedimą patikrinti į postą ką tik iš Baltarusijos įvažiavusius „Audi A4“ ir „Volkswagen Transporter“. Mašinas vairavo Lietuvos piliečiai D. Č. ir V. S.

Reikėjo detaliai patikrinti abiejų mašinų vidų ir išorę, gamyklines vidines ertmes, gabenamas prekes ir kitus daiktus. O taip pat tikrinimo metu nufotografuoti mašinų vidų ir išorę, ir tas nuotraukas persiųsti MKT pareigūnams.

Posto vyresniuoju tą rytą buvęs ilgametis muitinės darbuotojas A. Golekas šį patikrinimą atliko kartu su kolega J. Kučinsku. Tačiau patikrinimą abu muitininkai tik imitavo – nors turėjo akivaizdžiai matyti automobiliais atvirai (salone ir bagažinėje) gabenamą cigarečių kontrabandą, jos „nepastebėjo“. Be to, prieš fotografuodami leido vairuotojams išimti dalį daiktų arba fotografavo tik tas mašinų vietas, kur cigarečių nebuvo. Tad galų gale abu automobiliai netrukdomi iš posto išvažiavo su gabenta kontrabanda.

Tiesa, toli nenuvažiavo – už posto, po persekiojimo, juos sustabdė muitinės kriminalistai, kurie „Audi“ ir „Volkswagen“ automobilių salonuose ir bagažinėse aptiko atvirai gabentą cigarečių kontrabandą. Iš viso rasti 4 376 pakeliai, kurių vertė 13 704 eurų.

Abu patikrinimą turėję atlikti muitininkai buvo nušalinti nuo pareigų, pradėtas tarnybinis patikrinimas. Šie gynėsi jokios kontrabandos nematę. Sulaikytų mašinų vairuotojai, kuriems už kontrabandos gabenimą buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai, irgi mėgino padėti „kolegoms“. Vairuotojai tvirtino, kad per postą važiavo tuščiomis, o rūkalus į automobilius esą susikrovė stabtelėję už posto, iš pakelės griovio. Tačiau tiek muitininkų, tiek vairuotojų žodžius akivaizdžiai paneigė posto vaizdo kamerų įrašai.

Po mėnesį trukusio tarnybinio patikrinimo nustatyta, kad J. Kučinskas ir A. Golekas akivaizdžiai matė automobiliais gabentas cigaretes, bet tyčia nesiėmė privalomų veiksmų užkirsti kontrabandai kelią. Tuo jie pažemino pareigūno vardą ir diskreditavo Lietuvos muitinę. Tad 2018 m. gruodį, tiek A. Golekas, tiek J. Kučinskas Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu buvo atleisti iš pareigų.

Abu ekspareigūnai nusprendė teistis, tad iš pradžių kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį, o vėliau – ir į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismus, reikalaudami gražinti juos į darbą bei priteisti visas išlaidas.

Nors byla užtruko iki 2019 m. rudens, galų gale abu teismai pripažino šiuos asmenis diskreditavus muitinės pareigūno vardą ir šiurkščiai nusižengus, taigi, atleidimą iš pareigų buvus teisingą ir proporcingą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (112)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (2)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (58)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (104)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (7)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.

Iš Trumpo besijuokiantys pasaulio lyderiai – dar ne blogiausia (91)

Žaibiškai išpopuliarėjęs praėjusios savaitės NATO viršūnių susitikimo vaizdo įrašas,...

Aušra Bytautienė: nebereikės visiškai išeiti į pensiją (90)

Europos Komisija ištransliavo iškalbingą žinutę Lietuvai – prognozuojama, jog 2050 m. mūsų...

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (522)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Planuose – leisti už ES paramą pirkti žemę (5)

Žemės ūkio ministerija svarsto sekantį finansinį laikotarpį sukurti dar vieną paramos formą...

Švenčių belaukiant: tradicinis kūčiukų receptas

Tradicinio šv. Kūčių vakarienės patiekalo, kūčiukų, paklausa piką pasiekia gruodį, tačiau...